REKLAMA

KRYZYSMłodzi Brytyjczycy boją się, że nie zarobią na utrzymanie rodziny

2023-01-30 16:30
publikacja
2023-01-30 16:30

Prawie połowa wszystkich młodych ludzi w Wielkiej Brytanii - z grupy wiekowej 16-25 lat - obawia się, że nigdy nie będzie zarabiać wystarczająco dużo, aby utrzymać rodzinę - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu organizacji charytatywnej Prince's Trust.

Młodzi Brytyjczycy boją się, że nie zarobią na utrzymanie rodziny
Młodzi Brytyjczycy boją się, że nie zarobią na utrzymanie rodziny
fot. QQ7 / / Shutterstock

Pokazuje on również, że poziom szczęścia i pewności siebie w tej grupie wiekowej jest najniższy od czasu, gdy 14 lat temu - kiedy zaczynał się globalny kryzys finansowy - organizacja zaczęła przeprowadzać takie badania.

Według badania największym zmartwieniem młodych ludzi jest kryzys kosztów życia, na który wskazało 57 proc. ankietowanych, a 34 proc. najbardziej obawia się recesji. A ponad połowa badanych - 53 proc. - uważa, że kryzys kosztów życia będzie miał gorszy wpływ na ich życie niż pandemia Covid-19. Z kolei 54 proc. uważa, że niepewność ekonomiczna sprawia, iż czują się beznadziejnie, myśląc o przyszłości, przy czym wśród osób z biedniejszych środowisk odsetek ten wzrasta do 55 proc.

45 proc. pytanych obawia się, że nigdy nie będzie zarabiać wystarczająco dużo, aby utrzymać rodzinę, a w przypadku osób z mniej zamożnych środowisk odsetek ten wzrasta do 53 proc. Założenie rodziny jest dopiero na trzecim miejscu na liście celów życiowych - na osiągniecie bezpieczeństwa finansowego jako cel wskazało 64 proc. respondentów, na zdrowie psychiczne - 43 proc., a na posiadanie rodziny 36 proc.

Siedem na 10 osób uznało, że posiadanie pracy, która daje im stabilność finansową, jest dobre dla ich zdrowia psychicznego, a 59 proc. uważa, że dobre dla samopoczucia psychicznego jest w ogóle posiadanie pracy. Ale 47 proc. respondentów obawia się wpływu recesji na ich bezpieczeństwo zatrudnienia, a wśród osób pochodzących z uboższych środowisk odsetek ten wzrasta do 52 proc.

Raport sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez ośrodek YouGov wśród 2025 osób w wieku od 16 do 25 lat w Wielkiej Brytanii w okresie od 22 listopada do 7 grudnia. Prince's Trust to organizacja charytatywna założona przez króla Karola III, gdy był następcą tronu, w celu wspierania młodych ludzi, zwłaszcza mających trudny start życiowy.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński 

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
ravauw
tylko, ze dla mlodych ludzi wyzywic rodzine oznacza:
- wakacje na Ibizie 2 razy w roku,
-nowe auto z salonu
- restauracja 6x w tygodniu
-nowy ajfon, co roku
wazne_pytania
To musi być kłamstwo. Na wszystkich memach i filmikach Brytyjczycy są bogaci, a imigranci z Polski marzą by dostać się tam na zmywak.
felek543
No jakoś Brytyjczycy do Krakowa nie przyjeżdzają na zmywak
genua1
Wiem jak zrobić, żeby poprawić statystyki ,tylko 50%.Proponuje podwyżkę paliwa, prądu, produktów pierwszej potrzeby no i oczywiście mega podwyżka cen mieszkań, siedzą grube warchlaki w rządzie i zastanawiają sie dlaczego tak malo rodzi sie dziecie.
drsmith
Zapraszamy do Polski, U nas mamy cud gospodarczy. Wszyscy są szczęśliwi i cieszą się życiem każdego dnia.
jenak
Dlatego już nikt ani tam, ani do Niemiec, ani do Francji, czy też Szwecji nie wyjeżdża.

To bardzo proste.Zestawiwszy wszystkie za i przeciw każdy, kto umie liczyć, wie już teraz, że jego koledzy i koleżanki, którzy popróbowali niedawno migracji niewiele, nic na tym zyskali, a nawet często i gęsto stracili.
Dlatego już nikt ani tam, ani do Niemiec, ani do Francji, czy też Szwecji nie wyjeżdża.

To bardzo proste.Zestawiwszy wszystkie za i przeciw każdy, kto umie liczyć, wie już teraz, że jego koledzy i koleżanki, którzy popróbowali niedawno migracji niewiele, nic na tym zyskali, a nawet często i gęsto stracili.

Zupełnie inaczej było 50,40,30, czy nawet jeszcze 15 lat temu....
jenak
A Holender, Francuz, czy Niemiec się nie boją?


Po co taka manipulacja?


Żeby cofnąć Brexit?


Tak się walczy o władzę......Oto dobry przykład. Bardzo dobry.
zene
Czyli juz czas zdobyc Angolom
nowe kolonie
Zawsze to dzialalo
Masakry w Indiach, Afryce, Aborygeni, Azja

A jak nie wyjdzie, to klon RobinHooda,
bedzie rabowac bogatych i biednym tez zabierze
monuz
Po co? Teraz kolonie maja w Londynie, co drugi to kolorowy na zasiłku, a premier też chyba nie z rodu średniowiecznych Anglików
smallsaver
Niech przyjadą do Polski - kraju mlekiem i miodem płynącego, przynajmniej według TVPiS za 2,7 miliarda.

Powiązane: Wielka Brytania

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki