Młode wilki w internecie - przegląd pomysłów

analityk Bankier.pl
Portal społecznościowy do nawiązywania nowych znajomości, program partnerski dla właścicieli stron internetowych, aplikacja do zarządzania salonami kosmetycznymi i gabinetami medycznymi, platforma zakupów grupowych dla firm, narzędzie do zarządzania stronami na Facebooku oraz internetowa szkoła języków obcych dziś w przeglądzie pomysłów na e-biznes w portalu Bankier.pl.

Autorzy projektu Paroli.pl zajmują się prowadzeniem kursów języka niemieckiego przez internet. Za pośrednictwem takich narzędzi jak Skype uczniowie z całej Polski mogą skorzystać z usług lektorów skupionych na witrynie. Każdy kursant ma indywidualny plan nauczania, dostosowany do jego wymagań i potrzeb. Oferta serwisu podzielona została na 4 pakiety: Brązowy, Srebrny, Złoty i VIP. W tej chwili dostępne są tylko kursy z języka niemieckiego, ale trwa nabór lektorów nauczających innych języków.
Nowy program partnerski oferuje witryna Guuli.pl. Serwis w porozumieniu z właścicielami stron internetowych nagradza punktowo internautów za określone aktywności. Punkty przyznawane są za wejścia na stronę, zapisanie się do newslettera, komentowanie treści publikowanych na stronach internetowych. Można je następnie wymieniać na atrakcyjne nagrody podzielone na 8 kategorii. Katalog nagród jest rozbudowywany na bieżąco, są w nim m.in. gadżety elektroniczne, sprzęt audio-video, aparaty fotograficzne, skutery i wiele nagród o zróżnicowanej wartości.Celem platformy FlirtCard.pl jest kojarzenie osób poszukujących nowych znajomości i ciekawych kontaktów. Jest to portal społecznościowy, na którym internauta może utworzyć profil ze zdjęciem, do którego przypisany jest specjalny kod. W rezultacie użytkownik uzyskuje możliwość wydrukowania specjalnych kart z różnymi hasłami, które będzie wręczał tym wszystkim, których chciałby poznać. Otrzymany kod umożliwia zapoznanie się profilem osoby która wręcza kartę.
Nie maleje gorączka zakupów grupowych. Świadczy o tym wysyp serwisów oferujących zakupy po atrakcyjnych cenach. Kolejnym projektem, który chce zdobyć kawałek tego rynku jest serwis B2bdeal.pl. Witryna oferuje grupowe zakupy wyłącznie dla przedsiębiorców. Na witrynie użytkownik znajdzie ofertę usług doradców finansowych, abonamenty medyczne, pakiety na pozycjonowanie stron internetowych czy też oferty prowadzenia strony na Facebooku. Wszystko to z rabatem nawet do 80 proc. - Dla sprzedających jedną z zalet B2bdeal.pl jest gratisowa funkcja reklamy. Każda oferta wystawiona w serwisie zakupów grupowych jest swego rodzaju wizytówka firmy oglądaną przez tysiące użytkowników - mówi właściciel serwisu Tomasz KrobskiZarządzanie gabinetami kosmetycznymi, salonami fryzjerskimi i SPA ma ułatwiać aplikacja Oblok.pl. Witryna ma za zadanie usprawnić pracę wymienionych placówek poprzez czytelny terminarz wizyt, karty klientów, automatyczne przypomnienia SMS, raporty i statystyki itp. System daje możliwość uruchomienia rezerwacji usług online na stronie internetowej firmy. Usługa działa w pełni zautomatyzowany sposób: klient loguje się do systemu, wybiera usługę, wybiera termin z pośród dostępnych i dokonuje rezerwacji. - Dzięki platformie placówka zyskuje wirtualną recepcję i nie jest już konieczne ciągłe odbieranie telefonów i odpisywanie na liczne maile – mówią twórcy narzędzia.Fanpoint.pl to aplikacja ułatwiająca zarządzanie stronami fanowskimi na Facebooku. Wśród przygotowanych rozwiązań znajdują się narzędzia pozwalające na stworzenie bogatej w multimedialną treść strony na popularnym serwisie społecznościowym. Korzystajacy z aplikacji mogą wzbogacić fanpage o galerię zdjęć, filmów, plików, zakładkę muzyczną czy kanał vido na Youtube. Są także aplikacje, których głównym celem jest wsparcie budowania zasięgu marki na Facebooku. W podstawowym pakiecie, który można przetestować za darmo, dostępnych jest 6 aplikacji. Przygotowano także pakiety rozszerzone, które w tej chwili obejmują do 15 aplikacji.

 Chcesz zaprezentować swoją firmę w kolejnym przeglądzie startupów? Wyślij opis firmy na adres kontakt@mambiznes.pl.

Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl

Grzegorz Marynowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Pozycjonowanie

Wszystkie pomysły z pewnością ułatwią znacznie prowadzenie działalności w Internecie. Nie można zapominać jednak o odpowiedniej promocji. Przykładowo Pozycjonowanie zapewnia firmie wysokie miejsce w naturalnych wynikach wyszukiwania.

! Odpowiedz
0 0 ~nocki

Tutaj jest więcej kreatorów zakładek na Facebook: http://www.slideshare.net/tomaszsmykowski/jak-doda-zakadk-do-fanpage-bez-fbml

! Odpowiedz
0 0 ~pablo_szerszen

takie czasy że coraz wiecej rzeczy przenosi się do Internetu, a skoro młodzi mają pomysły żeby na tym zarobić to czemu nie ? ja ze swoją firmą też coraz bardziej się otwieram na sieć, zaczęło się od reklamy, mieliśmy wizytówke w tradycyjnych katalogach panoramy , teraz przenieśliśmy się też do tych w necie, myślę nad tym czy w ogóle nie wystartować ze sprzedażą też przez Internet. Jest masa możliwości tylko trzeba umieć je wykorzystać, a jest dużo do zyskania...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 mariola_k

Teraz trzeba się przenosić do internetu, żeby w tyle nie zostać. Niestety takie czasy...

! Odpowiedz
0 0 ~malaga

niedługo wszystko przeniesie się na ekran komputera i do internetu. czas zwijać interesy :D:D zwłaszcza nauka na komputerze jest teraz bardzo modna…

! Odpowiedz
0 0 ~Jawka

Modna i skuteczna ;) Chodziłam do Speak Upu i tam są zajęcia na komputerach. W sumie chyba jedne z fajniejszych. Nigdy nie miałam większego styku z takimi rzeczami, ale naprawdę ciekawie się to prezentuje.

! Odpowiedz
0 0 bisz

Zamiast narzekać, lepiej samemu wymyślić coś, co da Nam taką kasę.

! Odpowiedz
0 0 ~zenada

bardzo porzyteczne programy teraz juz wiadomo na co ida te dotacje z UE!! cała masa zbendnych niepotrzebnych nikumukombinacji za pieniadze podatnika

!

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

 • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

 • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.