REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Mistrzostwa świata w Rosji: bilety nawet po 1100 dolarów

2016-07-06 12:36
publikacja
2016-07-06 12:36

Znamy już ceny biletów na mistrzostwa świata w piłce nożnej, które odbędą się w roku 2018 w Rosji. Dla mieszkańców tego kraju przewidziano specjalne zniżki.

fot. Alexei Druzhinin / / FORUM

Komitet organizacyjny mistrzostw w porozumieniu z FIFA podał dane dotyczące biletów na mundial, a także na Puchar Konfederacji odbywający się w przyszłym roku na terenie Rosji.

Bilety na MŚ podzielone zostały na cztery kategorie, z czego jedna zarezerwowana jest dla mieszkańców kraju-gospodarza. Najtańsze bilety dotyczą fazy grupowej – aby obserwować zmagania piłkarzy na tym etapie, należy wydać co najmniej 105 dolarów. Nieco droższe są bilety na 1/16 turnieju – najtańszy kosztuje 115 USD. Koszt biletu na finał to wydatek rzędu 455-1100 USD dla kibiców z zagranicy. Droga jest również wejściówka na półfinał – w zależności od kategorii trzeba zapłacić od 285 do 750 dolarów.

Tak jak w przypadku poprzednich mistrzostw w RPA i Brazylii, dostępna będzie specjalna kategoria biletów wyłącznie dla kibiców miejscowych. Są one o wiele tańsze od wejściówek dla obcokrajowców. Co najmniej 350 tys. biletów będzie dostępnych dla Rosjan w cenach zaczynających się od 1280 rubli (niecałe 20 dolarów). Za możliwość obejrzenia finału mieszkaniec Rosji zapłaci jedynie około 110 USD.


Ceny biletów
Cena w USD Cena w RUB
Kategoria 1 Kategoria 2 Kategoria 3 Kategoria 4 (tylko dla mieszkańców Rosji)
Mecz otwarcia  550 390 220 3200
Mecze grupowe 210 165 105 1280
Mecze 1/16 245 185 115 2240
Ćwierćfinały 365 255 175 3808
Półfinały 750 480 285 4480
Mecz o 3. miejsce 365 255 175 3808
Finał 1100 710 455 7040

Wiemy już także, ile kosztować będą wejściówki na mecze Pucharu Konfederacji w przyszłym roku. Są one znacznie tańsze od biletów na mundial (najtańsze 70 USD), ale zainteresowanie  turniejem również jest dużo mniejsze. Puchar Konfederacji to turniej w którym biorą udział najlepsze drużyny z poszczególnych kontynentów świata. Po ogłoszeniu zdobywcy pucharu (2 lipca 2017) rozpocznie się sprzedaż biletów na MŚ.

Mundial w Rosji rozpocznie się 14 czerwca 2018 r. i potrwa do 15 lipca 2018 r.

Mikołaj Fedkowicz

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (13)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~niepelnosprawny_org
kto wymyslil by tam sie odbyły mistrzostwa, wszyscy sie zbroja przed ewentualną agresją
~invest
Już widzę jak normalni ludzie, którzy zobaczyli jak zachowują się rosyjscy kibole (burdy we Francji) będą tłumnie jechać do Rosji na mundial :-)
~Dziamdziak
Liczymy na puste miejsca......
~haha
Tak te wszystkie imprezy sportowe to zaplanowany spisek przeciw Rassiji... Specjalnie Amerykanie dają im te olimpiady by wysadzić Rosję finansowo.
~Prorokujący
Każda impreza sportowa w Rosji jest rozwalona przez USA.Pamiętamy olimpiadę w Moskwie.
Olimpiada w Soczi tutaj wyczekiwali aż sie rozpocznie i wieloletnie przygotowanie do przewrotu w Kijowie a celem nadrzędnym przejęcie Krymu na bazę wojskową USA.Wiemy się jak to się skończyło i jak na tym wyszła Ukraina.Czarna rozpacz.
Każda impreza sportowa w Rosji jest rozwalona przez USA.Pamiętamy olimpiadę w Moskwie.
Olimpiada w Soczi tutaj wyczekiwali aż sie rozpocznie i wieloletnie przygotowanie do przewrotu w Kijowie a celem nadrzędnym przejęcie Krymu na bazę wojskową USA.Wiemy się jak to się skończyło i jak na tym wyszła Ukraina.Czarna rozpacz.Olimpiada w Brazylii nie dla Rosjan.
A żrą wszyscy.CIA już wielu lat pracuje by Mundial w Rosji był bojkotowany.Jestem pewny,że coś wymyślą.Plany są już przygotowane.Nienawiść do Rosjan musi być powszechna.Im więcej nienawiści tym jesteś większym patriotą.Nasze dzieci będą obsypywać kwiatami amerykańskie czołgi na polskich ulicach.Już jeżdżą.Z tym musicie się przyzwyczajać.
~qtwer
Widzę, że macie nowe pomysły w Wydziale Propagandy, Dezinformacji i Zielonych Ludzików KGB.
~Putin
Tekst sugerujący, że pępkiem świata jest Bolszewia. A jest obrzeżem, zaściankiem, nędzą i głodem okraszonym wódką. Propaganda bolszewicka jest już zbliżona do fantasy.
~Zenon odpowiada ~qtwer
Gościu nieskażony umysłem!!!. Co takiego niezgodnego z faktami napisał facet, którego obsmarowujesz tradycyjnymi wyzwiskami od troli czy jak tu od zielonych ludzików? Prawda jest taka, że tacy jak ty gościu, dali przyzwolenie POPIS-owi do zrobienia z Polski "konia trojańskiego" jankesów w Europie, wykonującego Gościu nieskażony umysłem!!!. Co takiego niezgodnego z faktami napisał facet, którego obsmarowujesz tradycyjnymi wyzwiskami od troli czy jak tu od zielonych ludzików? Prawda jest taka, że tacy jak ty gościu, dali przyzwolenie POPIS-owi do zrobienia z Polski "konia trojańskiego" jankesów w Europie, wykonującego nawet najbardziej szkodliwe dla Polski ich decyzje polityczne.

Powiązane: Mundial

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki