"Misiewicze", czyli "dobra zmiana" w państwowych spółkach

redaktor Bankier.pl

Nowoczesna wystartowała w poniedziałek z akcją „Misiewicze”. Partia Ryszarda Petru ujawnia w jej ramach nazwiska osób, które dostały pracę w spółkach Skarbu Państwa i instytucjach publicznych dzięki powiązaniom z PiS.

Antoni Macierewicz i Bartłomiej Misiewicz
Antoni Macierewicz i Bartłomiej Misiewicz (fot. Jerzy Dudek / FORUM)

Nowoczesna „Misiewiczów” szuka już od kwietnia. W ramach akcji znalazła 227 nazwisk osób, które objęły zajmowane stanowiska w państwowych spółkach po znajomości. Partia twierdzi, że proceder ten trwa od 10 miesięcy. - To nie jest tak, że Jarosław Kaczyński o tym nie wiedział, Beata Szydło o tym nie wiedziała, posłowie PiS o tym nie wiedzieli. Został stworzony układ celowo po to, by obsadzać swoimi osobami SSP - czytamy w oświadczeniu Nowoczesnej.

Łącznie Nowoczesnej zostało zgłoszonych prawie 600 osób podejrzewanych o zdobycie pracy dzięki kontaktom z PiS, jednak tylko 227 z nich uznano za „Misiewiczów”. W poniedziałek partia Ryszarda Petru zorganizowała w 14 województwach konferencje prasowe podsumowujące poszukiwania w poszczególnych regionach. 194 „Misiewiczów” to mężczyźni, 33 – kobiety. Najwięcej „Misiewiczów” Nowoczesna znalazła w województwie dolnośląskim (63), następnie w łódzkim (24) i opolskim (21). Jeszcze w sobotę, 17 września, podczas spotkania z wyborcami w Legnicy, Ryszard Petru odczytał nazwiska 23 „Misiewiczów” z KGHM – wśród nich prezesa spółki Krzysztofa Skórę, który zasiadał na tym stanowisku w latach 2006-08 oraz ponownie od lutego tego roku.

Bartłomiej Misiewicz, czyli od kogo się zaczęło

(Anty)bohaterem akcji jest Bartłomiej Misiewicz, do niedawna szef gabinetu i rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej. W poniedziałek Antoni Macierewicz, na prośbę zainteresowanego, zawiesił go w czynnościach. - Pan Misiewicz zwrócił się z prośbą w związku z kampanią wymierzoną w jego dobre imię i w niego osobiście, obawiając się, że to może także utrudnić funkcjonowanie ministerstwa obrony z prośbą o zawieszenie w czynnościach. Uważam, że to jest z punktu widzenia funkcjonowania słuszne stanowisko do czasu, gdy zostaną przedstawione dowody i oczekuję teraz od tych, którzy prowadzą tę kampanię, że poza pomówieniami przedstawią także dowody. A do tego czasu przychylam się do stanowiska pana Misiewicza i zawieszam go w czynnościach – uzasadnił decyzję szef MON.

Na początku września Misiewicz został członkiem rady nadzorczej podlegającej MON Polskiej Grupy Zbrojeniowej, wcześniej był asystentem Antoniego Macierewicza oraz pracował w biurze posłanki PiS Beaty Gosiewskiej i w aptece „Aronia” w Łomiankach. Dziennik „Rzeczpospolita” informował wówczas, że 26-letni Misiewicz nie ukończył kursu dla członków rad nadzorczych ani studiów wyższych. „Newsweek” podawał z kolei, że były rzecznik MON proponował radnym PO w Bełchatowie zatrudnienie w państwowej spółce w zamian za przystąpienie do koalicji z PiS. – Wytaczam proces tygodnikowi „Newsweek” za nieprawdziwy i szkalujący mnie artykuł oraz tym ośrodkom medialnym, które powtarzają te insynuacje na mój temat – poinformował w poniedziałek Misiewicz. We wtorek wieczorem nazwisko Misiewicza zniknęło z listy członków rady nadzorczej PGZ.

Nazwiska osób, które zdaniem Nowoczesnej dostały państwowe posady dzięki znajomościom w PiS, zostały ogłoszone w poniedziałek na konferencjach przedstawicieli partii w poszczególnych regionach. W środę o 12:00 wystartowała strona misiewicze.pl, na której znajduje się pełna lista "Misiewiczów", i poprzez którą można zgłaszać kolejne kandydatury. Poza byłym współpracownikiem Antoniego Macierewicza, na liście „Misiewiczów” znaleźli się m.in.:

Janina Goss – członek rady nadzorczej PGE. W przeszłości pożyczyła Jarosławowi Kaczyńskiemu 200 tys. zł. Z wykształcenia radca prawny, wcześniej była m.in. członkiem rady nadzorczej kolejno Polskiego Radia i TVP.

Zdzisław Filip – prezes Tauron Wydobycie. To według Nowoczesnej kolega Beaty Szydło z podstawówki. Z wykształcenia socjolog, dawniej pracował w kopalni Brzeszcze. W latach 2010-14 radny województwa małopolskiego, od 2014 roku wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego z ramienia PiS.

Andrzej Jaworski – wiceprezes PZU, były poseł PiS, absolwent studiów doktoranckich z zakresu politologii i nauk społecznych na ATK w Warszawie. Wcześniej prezes zarządu Stoczni Gdańsk, przewodniczący rady nadzorczej KE Energa oraz członek rady nadzorczej PKP Intercity.

Marcin Mastalerek – dyrektor wykonawczy ds. komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen. W latach 2011-15 poseł PiS, w tym od 2014 r. rzecznik prasowy partii. Obecnie zajmuje się działaniami public relations w Polsce i za granicą.

Grzegorz Kuczyński – członek rady nadzorczej PGE. Wcześniej prawnik, którego kancelaria reprezentowała przed sądem Jarosława Kaczyńskiego. – Jak wynika ze sprawozdania finansowego PiS za 2015 r., kancelaria była sowicie opłacana przez partię. Co miesiąc przez okrągły rok na konto dostawała 36,9 tys. zł – podaje Nowoczesna.

Bartłomiej Litwińczuk – członek rady nadzorczej Grupy Azoty, absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Na liście „Misiewiczów” znalazł się dzięki długoletniej współpracy ze Zbigniewem Ziobrą, którego reprezentował w procesach cywilnych wytoczonych „Polityce”, „Newsweekowi” czy „Przeglądowi”.

Marek Surmacz – komendant Ochotniczych Hufców Pracy. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji latach 2006-07. – To właśnie Surmacz swego czasu wysyłał policjantów, by dostarczyli hamburgery ówczesnej wiceminister pracy Elżbiecie Rafalskiej – uzasadnia Nowoczesna.

Wojciech Jasiński – prezes PKN Orlen, członek rady nadzorczej PKO BP. Wcześniej poseł PiS oraz europoseł z ramienia partii. Był ministrem skarbu państwa, szefem NIK oraz stał na czele związanej z PiS spółki Srebrna. Z wykształcenia prawnik.

Robert Pietryszyn – prezes Grupy Lotos. Przyjaciel Adama Hofmana – miał mu pożyczyć pieniądze, których były rzecznik PiS nie rozliczył z urzędem skarbowym. Do niedawna szef wrocławskiego stadionu, w 2006 r. został prezesem klubu Zagłębie Lubin.

Dariusz Kaśków – prezes Energi. Członek PiS, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Od listopada 2007 do stycznia 2008 sprawował funkcję wiceprezesa KGHM.

Brat ministra, ojciec makijażystki prezesa

– To lista osób, które dostały stanowiska w spółkach skarbu państwa z rekomendacji PiS, za to, że byli albo znajomymi kogoś z PiS, albo radnymi, albo posłami, albo teraz nie mają co robić, a mają bliskie związki z PiS – powiedział w sobotę Petru, przybliżając akcję „Misiewicze”. W wyliczeniach Nowoczesnej pojawiają się setki innych nazwisk, m.in. Przemysława Lisa (szefa rady nadzorczej Grupy Azoty), Sławomira Brzezińskiego (wiceprezesa Azotów), Wioletty Kulpy (pracuje w dziale marketingu PKN Orlen) czy Zbigniewa Laska (szefa ds. bezpieczeństwa w Orlenie, wcześniej ochroniarza Jarosława Kaczyńskiego, Beaty Szydło i Andrzeja Dudy).

Wśród „Misiewiczów” znaleźli się też m.in. Karol Tchórzewski, syn ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. W lutym został prezesem Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach. Jego kandydaturę rekomendował prezydent miasta. Posadę dzięki znajomości miał też dostać Tomasz Waszczykowski, brat ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który jest dyrektorem Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi.

Na liście Nowoczesnej figuruje także Beata Fido, aktorka znana z roli dziennikarki w filmie „Smoleńsk”. Posadę specjalisty w sekretariacie prezesa TVP Jacka Kurskiego miał zapewnić jej fakt, że prywatnie jest partnerką kuzyna Jarosława Kaczyńskiego, Jana Marii Tomaszewskiego. Znajomość miała pomóc w zdobyciu posady również Andrzejowi Grządzielowi – jak twierdzi Nowoczesna, posadę szefa Biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uzyskał tylko dlatego, że jest… ojcem makijażystki prezesa PiS.

Zawieszenie w czynnościach Bartłomieja Misiewicza Nowoczesna uznała za pierwszy sukces swojej kampanii. Jednocześnie działacze partii straszą, że ich lista nepotyzmu wciąż jest otwarta.

Agnieszka Ślęzak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
19 12 ~Robert

taa a może coś o Miisiewiczu Balcerowicza czyli o Rysiu Misiewiczu-Petru?
Jest rok 1995 zaledwie 23-letni Ryszard Petru zostaje asystentem Leszka Balcerowicza, wówczas przewodniczącego Unii Wolności. Dwa lata później w wieku 25 lat zostaje doradcą Leszka Balcerowicza, wtedy wicepremiera i ministra finansów. W roku 2001 Ryszard Petru jako jedynka podwarszawskiej listy Unii Wolności nie dostaje się do Sejmu. Podziela los Unii Wolności, partii która choć współrządziła, nawet nie dostała się do Sejmu. Wyborcy srogo ukarali unitów. Ryszard Petru, choć startujący z pierwszego miejsca otrzymał kompromitujący wynik, ledwie ponad 4 tysiące głosów. Ale nie przeszkodziło to w karierze pana Petru. Już kilka tygodni później dostaje intratną posadę w warszawskim biurze Banku Światowego. Nie ma wówczas nawet 30 lat. Ciepła posadka na osłodę przegranych z kretesem wyborów. Odrzucony przez wyborców, zostaje przygarnięty przez bankierów.

Czy niespełna 30-letni Petru wygrał konkurs pokonując setki konkurentów? A może miał unikalne doświadczenie zdobyte podczas długoletniej pracy w międzynarodowych instytucjach finansowych, a może habilitację albo choć doktorat z ekonomii? Nic z tych rzeczy? Magister stosunków międzynarodowych, tytułujący się ekonomistą, miękkie lądowanie zawdzięcza decyzji Leszka Balcerowicza, wówczas szefa NBP. Praca w Banku Światowym to nie tylko wysokie wynagrodzenie ale także przepustka do dalszej kariery, przepustka której nie otrzymałby gdyby nie polityczne wsparcie i znajomość z Leszkiem Balcerowiczem. Cała kariera Ryszarda Petru opiera się na Balcerowiczu.

Później też są kolejne ciepłe posadki w spółkach skarbu państwa. Najpierw w banku PKO BP, a potem w radzie nadzorczej PKP. Z tej ostatniej szybko rezygnuje, ale fakt pozostaje faktem, że przyjął funkcję z politycznego nadania. Jakoś wtedy „Misiewiczowi Balcerowicza” nie przeszkadzało, że są to spółki skarbu państwa, a zajęcie tak eksponowanych stanowisk nie jest możliwe bez poparcia politycznego.

Specjalnie używam tego sformułowania „Misiewicz Balcerowicza”, żeby pokazać obłudę Ryszarda Petru. Ta gra słów pokazuje jak bardzo niewiarygodny jest poseł Petru, kiedy ubiera się w szaty jedynego sprawiedliwego. Warto przypomnieć jego karierę i fakt, że liczne posady, zdobyte także w młodym wieku, zawdzięcza politycznym koneksjom i znajomości z Leszkiem Balcerowiczem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 9 gonwo

No ale co Ty, Riczi jest modny, jest europejczykiem, wiec nepotyzm go nie dotyczy.
Nepotyzm dotyczy tylko sekty smolenskiej, bo Kaczynski jest niski, makes sense?

! Odpowiedz
14 14 ~ZYTA

A co ? Moze mieli wziac ekspertow od przelewow z .Nowoczesna?Nie slyszalam aby PO obsadza stolki ludzmi z PISu.

! Odpowiedz
6 16 ~pamiętliwy

Przy nazwisku Wojciech Jasiński zapomniano dodać iż to on w czasach kiedy był ministrem finansów umorzył dług partii Kaczyńskiego Porozumienie Centrum w wysokości 80 mln zł. .Kiedy go zapytano dlaczego tak zrobił odpowiedział ,, bo jak niema możliwości ściągnięcia długu to trzeba go umorzyć ,, , ot filozofia pisowska !

! Odpowiedz
2 9 ~lelek

Wymiśkowani w kupie siła !

! Odpowiedz
8 21 ~e_nata

Miała być dobra zmian a wyszła jak zwykle. Czyli to samo tylko inni się nażreją. Rozpacz, wyjadę chyba na starość do jakiejś cywilizacji. Tyle że nasza emerytura ram mi nie wystarczy, ciekawa jestem czy chociaż tu mi wystarczy. A może wymyślą jakieś 500 + senior ? Tzn 500 minus

! Odpowiedz
2 17 ~boluś

Paweł Kurtyka - kim jest nowy szef Rady Nadzorczej Agencji Mienia

! Odpowiedz
3 17 ~iks

W Przedsiebiorstwie Energetyki Cieplnej w Stalowej Woli syn Senator p.Sagatowskiej na stanowisku głównego księgowego.

! Odpowiedz
6 41 ~sic

Zapraszam do samorządów tam dopiero kolesiostwo i nepotyzm do kwadratu

! Odpowiedz
41 31 ~fdf

Szkoda że przez ostatnie 8 lat takich artykułów nie pisaliście.

! Odpowiedz
20 17 ~Antygandi

szkoda że macie krótką pamięć.....


http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wasiak-odda-odprawe-Ostachowicz-rezygnuje-z-Orlenu-7218465.html

! Odpowiedz
24 18 ~zaq

Rozumiem, że 'Nowoczesna" chce to zmienić.
Na swoich.

! Odpowiedz
5 17 ~cpn

na liście brakuje m.in Józia Bąka

! Odpowiedz
7 29 ~nkwd-polskie

Młody Misiewicz wie jak wejśc na szczyt połyka a nie wypluwa ! brawo w Pisie wiedzą jak ciągnąć stronga starego brodatego świra z blizną.

! Odpowiedz
9 10 ~Nikos

Jedna pani drugiej pani powiedziala ze... Typowy magiel ale z magla pochodzi wiekszosc Mamusi wpolczesnej "elyty"!!!

! Odpowiedz
2 34 ~PosadyiStanowiska

Trochę mnie martwią wypowiedzi niektórych forowiczow, którzy atakują innyc ża to ze nie akceptują kolesiowstwa, załatwiania, łapówkarstwa itd. Nie ma znaczenia kto i z jakiej partii. Ale ciche przyzwolenia aby były kebabowiec był dyrektorem w poważanej spółce to kierunek Rosja, gdzie łapówkarstwo na norma, ustawiania rodziny i kolesi to chleb powszechny. A my cicho bronimy tego i podnosimy głos gdy ktoś po prostu mówi NIE .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 37 ~jb432

dlatego wszystkie spółki skarbu państwa powinny być już dawno sprywatyzowane

! Odpowiedz
19 15 ~Hiphiphura

NIECH ZYJE WIELKI JAREK!!! HIP HIP HURA!!

! Odpowiedz
22 13 ~Piotr

Jakoś nie słyszałem wcześniej na stronach Bankiera lamentu nt tego co się dzieje w Spółkach SP - a NAPRAWDĘ się działo. A tu z takiego nic taaaaki artykuł. Na kilometr trąci nowoczerską kodzizną...

! Odpowiedz
1 22 ~zen

jak pisowcy kradna to się nie liczy co? bo to nasi przecież kradną, ha, ha

! Odpowiedz
8 3 ~xsw odpowiada ~zen

kradną zawsze złodzieje.
póki co pis (jeszcze) nie zdążył nakraść.

! Odpowiedz
1 2 ~darek odpowiada ~xsw

Nakraść jeszcze nie jeszcze mają na to trzy lata , ale ich długi będziemy spłacać wszyscy !!!!

! Odpowiedz
20 13 ~as

Tak było, jest i będzie niestety. Może zamiast polować na ludzi, swetru zająłby się problemami kraju? tak na marginesie, to kim on w ogóle jest i kto go wypromował? Może to zlustrujmy, i skąd taki majątek...

! Odpowiedz
0 12 ~Dov

Myślę, że to jest jednak dość spory problem kraju...

! Odpowiedz
6 2 ~qq

To młodszy teczkowy Balcerowicza.
Wypromowany przez patrona i TVP, gdzie robił za eksperta od finansów u redaktora Mosza. M.in. radził brać kredyty w CHF.

! Odpowiedz
1 9 ~lotnamarsa

Misiewicze wszystkich ministrów łączmy się. W kupie damy odpór.

! Odpowiedz
5 11 ~kim_ONI_są

Zagranica wykupuje Polskę, a rząd na to jak na lato. Czyli goło i niewesoło.

Polska w promocji: grunty, GPW, fabryki, mieszkania, domy, obligacje wszystko jak leci, za
30-50% w PAPIERZE

Myślę, że sprawa wokół trójpodziału władzy, czyli TK jest nie do przecenienia. Informacje z ust Morawieckiego o wyprowadzaniu 100 mld PLN rocznie z legalnie zainwestowanego kapitału około 2 bilionów PLN, to pocałunek ŚMIERCI, nie tylko dla GPW, ale także dla gospodarki, bo są nieprawdziwe, instrumentalizowane politycznie, czy wręcz obraźliwe. Takie czyny oznaczają, że rządzący myślą, że mogą wszystko, przed czym skutecznie broni inwestorów i obywateli, także tych, obecnych zwolenników PIS trójpodział władzy.

Dla polskich przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Udziały rynkowe firm zagranicznych tym mechanizmem rosną, a rodzimych polskich maleją w skali makro.

Dla OSÓB FIZYCZNYCH mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Myślę, że bez tych działań rządzących rentowności 10io letnich polskich obligacji by były o ok. 100 pkt. bazowych niżej. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.
Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP.

Czy rządzący świadomie obniżają wartości prawie wszystkich aktywów kapitałowych?,
w tym także mieszkań, stwarzając dodatkowy niepokój w społeczeństwie, bankach oraz u frankowiczów. W żadnym cywilizowanym kapitalistycznym kraju władza tego nie robi. Ciekaw jestem, czy zostanie to podniesione do rangi działalności na szkodę państwa polskiego, z konsekwencjami z tego wynikającymi.

Władza najbardziej boi się utraty władzy, dlatego spodziewam się opamiętania. Pieniądze są tym dla gospodarki, czym tlen dla organizmów żywych. Polska jedzie na DEFICYCIE (kredycie). Chiny nam tego problemu nie rozwiążą, a organizm będzie się bronić przed niedotlenieniem, a władza przed jej wymianą. Muszę, przyznać, ze rządzący "umiejętnie" komunikują się z własnym elektoratem. Jak na razie nie doprowadzili do widocznego urealnienia się "mniej Polski w Polsce", głosząc hasła patriotyczne. Taki skutek jest bardzo realny i wtedy nastąpi zdziwienie społeczeństwa, choć rządzący ten skutek, jako jeden z wariantów postrzegają. Już niedługo zostaną podjęte konkretne decyzje, gra w "trzy karty nie może trwać zbyt długo", bo jest awykonalna...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
24 11 ~student

Nowoczesna kompromituje się i ośmiesza

! Odpowiedz
9 17 ~janczarPODWÓRKOWY

do tej organizacji pisistowskiej.

Też chce iść na łupy, kasa dla każdego, SWOJEGO

! Odpowiedz
5 8 ~sorry

" prezesa spółki [KGHM] Krzysztofa Skórę, który zasiadał na tym stanowisku w latach 2006-08"

"wiceprezes PZU, /../ Wcześniej prezes zarządu Stoczni Gdańsk, przewodniczący rady nadzorczej KE Energa oraz członek rady nadzorczej PKP Intercity."

"prezes Energi /.../ sprawował funkcję wiceprezesa KGHM."

Ech. Mogła być z tego fajna akcja, ale przez anypisowskie zaślepienie nic z tego nie będzie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
33 22 ~światsięśmieje

NOWOCIASNA z Pietru jak odszedł teraz Niesiołkowski to przejęła jego wariacką rolę, którą spełniał do tej pory. Udawdnia więc Pietru, że do roli nowego klauna dorósł, ba nawet czasami go przerasta. Więc Wałęsa tym razem ma rację nie ma komu rządzić na teraz. Więc Lepszy PiS niż nic.

! Odpowiedz
5 32 ~abc

To chyba dobrze, że ktoś władzy patrzy na ręce. Co w tym śmiesznego ?

! Odpowiedz
8 16 ~rd

Do świat sięśmieje- Nie każdy chce aby robiono z niego idiotę. Masz prawo do takiego wyboru!!! Trzeba być niezłym prymitywem aby nie dostrzegać tego co sie dzieje. Wściekłe ataki na co się tylko da z udziałem politycznych miernot, bez kwalifikacji. Nie tak dawno obiecywano dobra zmianę- mamy tylko dla wybranych. No i ten idiotyczny "popis" Pana rzecznika-" Wielki przełom rządu, emeryci dostaną 4 złote więcej emerytury"- rozmowa w telewizji.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 15 ~światsieśmieje odpowiada ~abc

Dobrze by było jakbyś pisał o tym przez ostatnie osiem lat, a tak wyszlo jak zwykle czyli wybiórczo czyli tak jak lubi GW , TVN i mainstream. Proste jak drut.

! Odpowiedz
6 17 ~jj

Ja też chcę być misiewiczem w Orlenie.

! Odpowiedz
2 1 ~Antoni

Jak dobrze wykonujesz rimming?

! Odpowiedz
1 0 ~jj odpowiada ~Antoni

Kolega z branży ??

! Odpowiedz
7 11 ~kim_ONI_są

Zagranica wykupuje Polskę, a rząd na to jak na lato

Polska w promocji: grunty, GPW, fabryki, mieszkania, domy, obligacje wszystko jak leci, za
30-50% w PAPIERZE

Myślę, że sprawa wokół trójpodziału władzy, czyli TK jest nie do przecenienia. Informacje z ust Morawieckiego o wyprowadzaniu 100 mld PLN rocznie z legalnie zainwestowanego kapitału około 2 bilionów PLN, to pocałunek ŚMIERCI, nie tylko dla GPW, ale także dla gospodarki, bo są nieprawdziwe, instrumentalizowane politycznie, czy wręcz obraźliwe. Takie czyny oznaczają, że rządzący myślą, że mogą wszystko, przed czym skutecznie broni inwestorów i obywateli, także tych, obecnych zwolenników PIS trójpodział władzy.

Dla polskich przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Udziały rynkowe firm zagranicznych tym mechanizmem rosną, a rodzimych polskich maleją w skali makro.

Dla OSÓB FIZYCZNYCH mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Myślę, że bez tych działań rządzących rentowności 10io letnich polskich obligacji by były o ok. 100 pkt. bazowych niżej. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.
Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP.

Czy rządzący świadomie obniżają wartości prawie wszystkich aktywów kapitałowych?,
w tym także mieszkań, stwarzając dodatkowy niepokój w społeczeństwie, bankach oraz u frankowiczów. W żadnym cywilizowanym kapitalistycznym kraju władza tego nie robi. Ciekaw jestem, czy zostanie to podniesione do rangi działalności na szkodę państwa polskiego, z konsekwencjami z tego wynikającymi.

Władza najbardziej boi się utraty władzy, dlatego spodziewam się opamiętania. Pieniądze są tym dla gospodarki, czym tlen dla organizmów żywych. Polska jedzie na DEFICYCIE (kredycie). Chiny nam tego problemu nie rozwiążą, a organizm będzie się bronić przed niedotlenieniem, a władza przed jej wymianą. Muszę, przyznać, ze rządzący "umiejętnie" komunikują się z własnym elektoratem. Jak na razie nie doprowadzili do widocznego urealnienia się "mniej Polski w Polsce", głosząc hasła patriotyczne. Taki skutek jest bardzo realny i wtedy nastąpi zdziwienie społeczeństwa, choć rządzący ten skutek, jako jeden z wariantów postrzegają. Już niedługo zostaną podjęte konkretne decyzje, gra w "trzy karty nie może trwać zbyt długo", bo jest awykonalna...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 14 ~Hau-Hau

PIS jest groźny, PIS jest zły, PIS ma bardzo wielkie KŁY
Można PO pożałować , chlebka z masłem POsmarować
A swojskie chłopaki jak Grzecho , Zbycho i Miro z afery hazardowej mają się świetnie i żadnemu nawet włos z głowy nie spadł, a jeden nawet przewodniczy PO.
MŚ w zamiataniu pod dywan lewych profitów.

! Odpowiedz
7 9 ~Hau-Hau

Ach zapomniałem jeszcze o tym co im błogoslawił, o ojcu chrzestnym, który w odpowiednim czasie uciekł na salony KE i PE i bryluje. Wszak takie stanowisko to czysty hazard POltyczny.

! Odpowiedz
0 8 ~zzz

To faktycznie dziwne. PO "kręciło lody" a PiS przez rok nic nie zrobił, nikt nie został oskarżony. Na dodatek to obecnie PiS kręci akcję przeciwko swoim ludziom. Można odnieść wrażenie, że PO dalej rządzi, a Kaczyński jest marionetką Schetyny.

! Odpowiedz
2 8 ~prawdawgały

obudź się koleś ,POo już poszło w p......

teraz jest DOBRA ZMIANA , każdy koleś pisiewicz ma pracę !

! Odpowiedz
1 19 ~pytam_czy_idota

Kim są kredytobiorcy CHF, że uzurpują sobie prawo do wprowadzania rozwiązań SSKODLIWYCH dla całego narodu i państwa polskiego

! Odpowiedz
5 9 ~aktywPISmaTVreżim

To ludzka rzecz, okradać...

Skąd to niezadowolenie. Bogatych okrada się z kasy, a ubogich z godności/ą.

! Odpowiedz
6 12 ~zdrowyKORZEŃ

po przeczytaniu komentarzy:

Widzę, że ten Mały wiecznie dziewica, to nawet nadzieję odebrał.

sam nie może, to i innym nie da

! Odpowiedz
5 9 ~Polak_niePISowiec_

i tak obywatele zamieszkali na tych terenach Polski są szarpani od końca XVIII wieku.

wojen nie trzeba, aby niszczyć.

Gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania, no i oczywiście moje jako czwarte.

! Odpowiedz
9 10 ~czego_nieROZUMICIE

A więc jak na bolszewików przystało będą kraść.

No i tysiące stołków dla krewnych i kolesiów w spółkach kontrolowanych przez rząd.
Brawo! Głosowałeś na nich to teraz masz!

! Odpowiedz
8 11 ~roth

Zobacz na kogo ty głosowałeś

Krótka lista afer PO-PSL- Sprawa nazywana MEGA przekrętem, polska kupuje gaz od Rosji, płacąc 400 dolarów za 1000 m3 , Polska sprzedała prawa do gazu łupkowego za 1% wartości za 5,63 złotego za 1000 m3 . Szacuje się, że straciliśmy na tym 2 biliony złotych. Sprzedaliśmy, bo nie mamy obecnie technologii wydobycia.Komorowski o wydobywaniu gazu mówił: Nie warto, bo mamy dobry kontrakt z Rosją.


- Polska umarza 1,2 miliarda złotych za transfer gazu, w zamian Gazprom zmniejszy nam ceny 1%. Ekonomiści juz wyliczyli, że ten 1% jest wart max. 15 mln dolarów, a my im umorzymy 1,2 miliarda zł. Winnych nie ma.- PO zobowiązała nasz kraj do kupowania gazu od Rosji w sytuacji, gdy sami możemy być w niedługim czasie potęgą gazową. Nawet niemiecka prasa pisze o kontrowersjach. Transakcja ma wartość ok. 100 miliardów dolarów. Sprawe z gazem Tusk uzgodnił z Putinem w czasie spotkania w Smoleńsku, sami rosyjscy dziennikarzy byli zdziwieni.


- Państwo przeznaczyło 113 milionów złotych na reklamę matematyki ale tych reklam nie zobaczycie w TVP tylko TV4 która w 90% należy do Solorza i w 10% do ITI.Prywatyzacja gdańskiej Energii. Firma przyniosła w 2009r 900mln zysku. Rząd PO chce ją sprzedać za 4,9mld. Czyli nabywcy wydatek zwróci się po 5 latach. Spółkę chce kupić Kulczyk Investments.


- Pierwsza decyzja Tuska i NBP, 182 mln.euro w błoto.


- PO zmniejsza składkę przekazywaną z OFE do ZUS, ekonomiści już twierdzą, ze w przyszłości może nam zabraknąć na emerytury! przeczytajcie art. Rząd szykuje bombę emerytalną.


- Eureko zostało zwolnione z podatku od 4 miliardów złotych dywidendy.


- Upadek Stoczni. Rząd niezgodnie z prawem faworyzował w przetargu handlarza bronią z Kataru. Wynajął firmie PR do przygotowania upadku stoczni od strony medialnej w czasie, gdy sam Tusk dawał jeszcze nadzieje stoczniowcom. UE odrzuciła rządowe plany naprawy stoczni, bo rząd ich samodzielnie nie napisał a zlecił Ukraińcom. Polecam artykuł Ustawa ułożona pod przekręt.


- Zlikwidowanie polskiej większości w spółce EuRoPol Gaz w porozumieniu z Gazpromem.


- ITI dostaje 456 mln od miasta Warszawy. To najwyższa subwencja sportowa w historii stołecznego samorządu. Ekonomiści zgodnie podkreślają, że państwo na tym traci a drużyna piłkarska wchodzi niedługo na giełdę. Subwencja tylko podniosła jej wartość za która zostanie sprzedana. Wcześniej ITI była jednym ze sponsorów kampanii wyborczej HGW.


- Spółce J&S w której zarządzie zasiada Jacek Dubois, pełnomocnik prawny Platformy Obywatelskiej, zmniejszono karę o pół miliarda złotych! Ale to nie wszystko. PO wynajmuje jego kancelarie do obrony swoich ludzi. Ostatnio zasłynal obrona Beaty Sawickiej której bronił za darmo i nawet pożyczył jej 300tys. na kaucję. Dodatkowo kancelaria dostała bez przetargu kontrakt na 600 tys zł za pomoc prawną przy budowie stadionu.


- MSWiA pozbyła się resortowego osiedla na warszawskich Kabatach za 10% wartości. Kto kupił? Swoi, mieszkania służbowe wykupili współpracownicy G.Schetyny z ministerstwa w tym K.Bondaryk i W.Brochwicz.


- Hanna Gronkiewicz-Waltz buduje oczyszczalnie ścieków za 564 mln euro, najdroższą na świecie. To o 265 mln euro drożej niż w najtańszej ofercie. Ta sama firma buduje identyczna oczyszczalnię w Turcji za 108 mln euro. Podobna oczyszczalnia została wybudowana w Budapeszcie za 250 mln. euro.


- Mirosław Drzewiecki, czyli słynny Miro lobbował za 50-krotnym zmniejszeniem podatku dla pól golfowych. Jan Wejchert, współwłaściciel grupy ITI, telewizji TVN i Wejchert Golf Club nie będzie teraz musiał zapłacić 700 tys. zł a niespełna 13 tys. podatku.


- Karpiniuk: Wybierzecie kandydata PO będą pieniądze na szpital!


- Grupa Eskadra, agencja reklamowa, która była zaangażowana w kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej dostaje zlecenia z rządu. W większości bez przetargu


- Norbert Wojnarowski PO jest prywatnie udziałowcem firmy handlującej długami szpitali i wspólnie z żoną ma 48% udziałów w firmie Progres. Zgłosił ustawę w której wierzyciele mogą przejąć szpital za długi.


- NFZ zabrał 80 tys. obłożnie chorych na domowe pielęgniarki.


- Wielka dziura w ZUS, brak pieniędzy na bieżące wypłaty. Deficyt funduszy ubezpieczeniowych w zeszłym roku przekroczył 9 mld zł. Trzeba było powiadamiać UE. Prof. Stan isław Gomułka z BBC twierdzi, ze to wina rządu.


- Europejska Agencja do spraw Leków odrzuca wszystkie argumenty resortu zdrowia, który nie chce kupić szczepionek na nową grypę. A Ewę Kopacz nazywa populistką. Lobbystka firm farmaceutycznych zasiadła w ławach sejmowych podczas debaty o szczepionkach.


- Mirosław Sekuła z PO, umorzył długi a następnie sprzedał hutę Zabrze za 750 tys. zł. Biznesmen który kupił hutę zaraz sprzedał zarabiając kilkaset razy więcej.


- Resort finansów przygotowuje rewolucyjne zmiany w opłatach za samochody. Najwięcej zapłacą kierowcy jeżdżący motoryzacyjnymi starociami: 3 tys. zł za auto sprzed 1992 r. Właściciele pojazdów, których wiek nie przekracza 9 lat, zapłacą około 500 zł


- Ministrowie naciskali na Urząd Skarbowy, aby nie egzekwował 900 milionów zł podatku od Rafinerii Trzebinia, której szef zamieszany jest w nielegalny handel i oszukiwanie fiskusa. CBA i prokuratura bada sprawę.


- Narodowy Fundusz Zdrowia zakazał leczenia chemioterapia niestandardową tym szpitalom, w których nie pracują wojewódzcy konsultanci ds. onkologii. Liczba placówek w których można uzyskać pomoc gwałtownie się zmniejszyła. Zaprzestanie leczenia oznacza progresję choroby a to oznacza odmowę NFZ na kontynuacje leczenia.


- Ministerstwo rolnictwa blokowało inwestycje IKEII za 380 mln euro. Jak się później okazało do inwestycji jednak doszło. Minister nie chciał oddać ugorów pod fabrykę nazywając je cennymi rolniczo.


- Kolejna restrykcja. Aby dostać becikowe, matka musi przedstawić dokument, że od 10 tygodnia ciąży jest pod opieka ginekologa. Nie przewidziano tylko, że niektóre kobiety miesiączkują będąc w ciąży lub nie chcą na siłę iść do lekarza.


- Jeśli ktoś płacił w czasie swojego życia częściowo KRUS i ZUS to jeśli będzie chciał np. dostać emeryturę z KRUS to składki wpłacone za ZUS przepadają.


- Ministerstwo Zdrowia zakazuje sklepom zielarsko-medycznym sprzedaży kolejnych podstawowych produktów leczniczych, a to grozi ich likwidacją, alarmuje Urszula Jarosz z Izby Zielarskiej.


- Od początku rządów koalicji PO-PSL zatrudnienie w administracji wzrosło o 10 procent, pisze Rzeczpospolita.Wynagrodzenia dla urzędników doszły do kwoty 25 miliardów złotych.


- Rząd sprzedaje akcje PZU po zaniżonej cenie, kupujący od razu zyskują 231%


- Obecny minister MSWiA Jerzy Miller bez przetargu wybrał system informatyczny za 4 miliony


- Sikorski kupił 76 foteli po 10 tys każdy.


- Nieoczekiwane odwołanie przez premiera Przemysława Guły z funkcji szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wywołało lawinę rezygnacji. W geście protestu z pracy odeszło 10 osób, w tym wszyscy eksperci z kluczowego wydziału analiz zagrożeń.


- Bruksela zarzuca Polsce, że nie wdrożyła dyrektywy przeciwpowodziowej i mamy to co mamy.


- Afera min. Kudryckiej. Kontrola na UJ w związku z jedną pracą magisterską (Pawel Zyzak-Lech Walesa Idea i Historia).


- Donald i Grzechu grali w piłkę zamiast głosować. Tego dnia głosowano nad emeryturami dla policjantów.


- Ponad 300 naukowców napisało List w obronie rozumu do Minister Jolanty Fedak


- Umorzenie śledztwa Kulczyk – Ałganow


- Powstała czarna lista działaczy polonijnych, którzy krytykują rząd.


- Cofnięcie nakazu aresztowania dla Ryszarda Krauze bo sam się zgłosił, odmówił złożenia zeznań, z powrotem wrócił zagranicę.


- Siłowe usuniecie ludzi z KDT.


- Podręczniki do polskiej historii, tylko te uzgodnione z Niemcami i Rosją.
Ministerstwo Edukacji chciało aby z jedynkami można było przejść do następnej klasy. Nauczyciele w szoku.


- Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica – łup wyborczy Platformy Obywatelskiej. Działacze partii Tuska wzięli wszystkie kluczowe stanowiska w państwowej spółce.


- Ryszard Makowski, satyryk z kabaretu OTTO stracił pracę w domu kultury, bo naśmiewał się z PO.


- Należące do Skarbu Państwa spółki węglowe oraz koncern PKN Orlen finansowały działalność fundacji Instytut Studiów Strategicznych żony Bogdana Klicha.


- Agencja reklamowa Lowe GGK należąca do koncernu, z którym do początku lutego związany był poseł PO Andrzej Halicki, wygrała przetarg na przeprowadzenie kampanii reklamowej dla rządowej agencji.


- Chłopcy Drzewieckiego ze spółki PL.2012 dali sobie premię, 110 tysięcy 846 złotych netto dla każdego członka zarządu.


- Senator Jan Olechaza za ponad 30 metrowe pomieszczenie płaci gminie niecałe dwieście złotych miesięcznie. Co najmniej pięć razy mniej niż przeciętna cena rynkowa,


- Miliony złotych na nagrody, 8 z 17 ministerstw wypłaciło już ponad 30 milionów zł nagród za 2009r.


- Tuska na jego mecze wożą trzy rządowe limuzyny.


- Komisja Przyjazne Państwo zgłosiła projekt ustawy tzw. Szczypiorkowej, w myśl której można by wsadzić do więzienia babcię handlującą na ulicy szczypiorkiem ustalił Wprost24. To nie żart.


- Senatorowie PO chcą walczyć z szarą strefą wśród rolników, którzy sprzedają własne sery, dżemy czy wędliny i nie płacą od tego podatków.


- Przekazy dnia, aby politycy wiedzieli co mówić.


- Posłanka PO Krystyna Skowrońska głosowała na 4 ręce, ale nie ma afery. Gdy zrobili to politycy SLD skończyło się na odebraniu immunitetów.


- Prezydent Szczecina Piotr Krzystka PO, pozwał do sądu internautów którzy go krytykowali. Teraz pozna ich tożsamość. Komentarze to finał afery mieszkaniowej w którą Krzystek był uwikłany (wyrok sądowy zmusił go do oddania 170-metrowego mieszkania komunalnego, które w 2000 r. bezprawnie otrzymał, a potem za grosze wykupił na własność). W zawiadomieniu do prokuratury cytował wpisy: kompletny gamoń, zakłamany drań i oszust, łgarz czy nędzny złodziejaszek.


- Maciej Grabowski doradzał zarówno Platformie, jak i doradzał i pracował dla Casinos Poland Sobiesiaka, największej sieci kasyn w Polsce. Grabowski jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi PO, współtwórcą jej sukcesów w wyborach. To on przygotował Donalda Tuska przed ostatnimi wyborami do wygranej debaty telewizyjnej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.


- Ministerstwo Sportu zorganizowało szkolenie dla samorządowców ws. Euro w hotelu Marriott za 691zl za noc. Oprócz drogich noclegów i posiłków podatnicy ufundowali im salę fitness, basen i saunę. W zawiadomieniu o warsztatach przestrzegano ich uczestników, by podczas pakowania podróżnych bagaży nie zapomnieli slipek. Impreza kosztowała 29 800 a polegała na wysłuchaniu konferencji na której wystąpiła pro-gejowska organizacja.


- Miasto Warszawa hojnie wspiera duże imprezy. Dali dotacje 600 tys zł na dofinansowanie koncertu AC/DC, 1,4 miliona na turniej tenisowy.


- Miasto Warszawa wydało prawie 440 tys zł na szkolenia pracowników ratusza z języka angielskiego. Bez przetargu bo urzędnicy zajmują się powodzią i nie mieli na to czasu.


- Miasto Warszawa sponsorowało spotkanie integracyjno-rekreacyjne dla pracowników Metra Warszawskiego i ich rodzin za 200 tys. Firma, która je organizowała dostała zlecenie bez przetargu.


- Druga afera pompowania kół. Pierwsza miała miejsce przed rządami PO, wtedy G.Schetyna zapisywał do partii fikcyjnych ludzi i nieboszczyków. Teraz jak PO rządzi znowu robią jaja, politycy PO za jednym zamachem chcieli zapisać do partii 4,5 tys. fikcyjnych członków! Próbę ostatecznie udaremniły władze Platformy. Najwięcej dusz było w Krakowie, Katarzyna Matusik-Lipiec i Łukasz Gibała chcieli zapisać 700 osób. W Gorzowie Wielkopolskim (szefową regionu jest posłanka Bożenna Bukiewicz), doszło do próby dopisania 500 fikcyjnych członków.


- Składka zdrowotna pójdzie w górę w zamian za ulgę podatkową na prywatną polisę medyczną ujawnia Dziennik Gazeta Prawna. A mówili obniżymy podatki a polisa ma wzrosnąć do 12%. Czy ta prywatna polisa medyczna nie jest początkiem prywatyzacji medycyny?


- Nowe podatki od gazu, prądu i paliwa pod płaszczykiem ochrony środowiska. Adam Ambrozik z Konfederacji Pracodawców Polskich mówi wprost: rząd chce wprowadzić tylnymi drzwiami kolejne daniny.


- PO i PSL wstrzymało się od głosu w sprawie debaty o krzyżach, co dało pole do popisu zwolennikom usuwania krzyży ze szkół.


- Szef Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy wygrał w sądzie z Kopacz za niepłacenie za zabiegi. Duża część szpitali myśli nad tym samym. Po przekroczeniu limitu NFZ już nie płaci szpitalom za wykonane zabiegi, które nie ratują życia a pacjenci przychodzą. Szpital w Wolsztynie (Wielkopolska) odwołał ponad 150 operacji ponieważ nie było pewne czy ratują życie.


- Pisarze, tłumacze, redaktorzy, wydawcy i bibliotekarze ok. dwustu osób podpisało się pod listem otwartym do premiera Donalda Tuska protestującym przeciwko likwidacji bibliotek w małych miejscowościach. Minister Hall chce likwidować biblioteki ponieważ nie przynoszą zysku.


- Minister zdrowia zmienił listę leków dostępnych dla punktów aptecznych. Inne leki może sprzedawać apteka w mieście a inne apteka na wsi.


- Rząd PO-PSL przekroczył wszystkie granice. Za wyjazdy urzędników za granice płacimy 1 miliard zł. Nasi urzędnicy upodobali sobie kraje egzotyczne na wyjazdy na szkolenia. Nepal, Korea południowa, Wietnam, tam wyjeżdżają urzędnicy z ministerstwa pracy mimo że takie same szkolenia odbywają się w Europie. Ministerstwo Kultury upodobało sobie Senegal, Togo,i Kubę a celem wyjazdu jest ochrona polskich zabytków i dóbr kultury. Tak ogromne sumy przeznaczane na zagraniczne wyjazdy dowodzą całkowitej nieodpowiedzialności polskich urzędników w gospodarowaniu publicznymi pieniędzmi mówi Andrzej Sadowski, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma 516 służbowych aut, ZUS ponad 300 aut. We wszystkich ministerstwach jest ponad 100 tys. służbowych telefonów.


- Po raz pierwszy Polska dopłaciła do budżetu Unii, i to 1,5 miliarda. fachowcy z PO-PSL nie wykonali nawet swojego budżetu, pozyskali mniej o 20 miliardów. Przeczytaj art. Kolejny cud Tuska: dopłacamy do Unii.


- PO, Zbigniew Chlebowski po aferze zabunkrował się w domu na dwa miesiące ale sam sobie napisał usprawiedliwienie i dostał 25 tys. poborów z czasu, gdy nie pracował.


- Wojewoda PO nie dopuścił do usunięcia pomniku wdzięczności dla armii czerwonej w Legnicy.


- Polityk PO. W życiu tak już jest, że nie raz planujemy różne rzeczy, a potem natrafiamy na trudności. Dzieciom to nie zaszkodzi (zabranie z domu) nauczy je odporności na podobne problemy w przyszłości.


- Lobbyści z TESCO napisali sobie ustawę w ramach przyjaznego państwa Palikota.


- Lobbyści ze Stowarzyszenia Bez Dioksyn napisali sobie projekt nowelizacji ustawy w ramach komisji Palikota.


- Komandosi GROM grali w piłkę z Tuskiem. To niewyobrażalny skandal ocenił w Radiu ZET Jerzy Szmajdziński z SLD.


- Ministerstwo Środowiska płaciło za sponsorowane artykuły Gazecie Wyborczej. Kosztowało to 61,22 tys zł. W sumie były to dwa artykuły za 47,8 tys i wyświetlenie na stronie gazety za 13,42 tys. zł.


- Warszawa nie lepsza, HGW daje kontrakt Agorze na 220 tys. umowa nie została opublikowana w Księdze Zamówień Publicznych.


- Ministerstwo Edukacji chciało aby z jedynkami można było przejść do następnej klasy. Nauczyciele w szoku.


- Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica – łup wyborczy Platformy Obywatelskiej. Działacze partii Tuska wzięli wszystkie kluczowe stanowiska w państwowej spółce.


- Ryszard Makowski, satyryk z kabaretu OTTO stracił pracę w domu kultury, bo naśmiewał się z PO.


- Należące do Skarbu Państwa spółki węglowe oraz koncern PKN Orlen finansowały działalność fundacji Instytut Studiów Strategicznych żony Bogdana Klicha.


- Agencja reklamowa Lowe GGK należąca do koncernu, z którym do początku lutego związany był poseł PO Andrzej Halicki, wygrała przetarg na przeprowadzenie kampanii reklamowej dla rządowej agencji.


- Chłopcy Drzewieckiego ze spółki PL.2012 dali sobie premię, 110 tysięcy 846 złotych netto dla każdego członka zarządu.


- Senator Jan Olechaza za ponad 30 metrowe pomieszczenie płaci gminie niecałe dwieście złotych miesięcznie. Co najmniej pięć razy mniej niż przeciętna cena rynkowa,


- Miliony złotych na nagrody, 8 z 17 ministerstw wypłaciło już ponad 30 milionów zł nagród za 2009r.


- Tuska na jego mecze wożą trzy rządowe limuzyny.


- Komisja Przyjazne Państwo zgłosiła projekt ustawy tzw. Szczypiorkowej, w myśl której można by wsadzić do więzienia babcię handlującą na ulicy szczypiorkiem ustalił Wprost24. To nie żart.


- Senatorowie PO chcą walczyć z szarą strefą wśród rolników, którzy sprzedają własne sery, dżemy czy wędliny i nie płacą od tego podatków.


- Przekazy dnia, aby politycy wiedzieli co mówić.


- Posłanka PO Krystyna Skowrońska głosowała na 4 ręce, ale nie ma afery. Gdy zrobili to politycy SLD skończyło się na odebraniu immunitetów.


- Prezydent Szczecina Piotr Krzystka PO, pozwał do sądu internautów którzy go krytykowali. Teraz pozna ich tożsamość. Komentarze to finał afery mieszkaniowej w którą Krzystek był uwikłany (wyrok sądowy zmusił go do oddania 170-metrowego mieszkania komunalnego, które w 2000 r. bezprawnie otrzymał, a potem za grosze wykupił na własność). W zawiadomieniu do prokuratury cytował wpisy: kompletny gamoń, zakłamany drań i oszust, łgarz czy nędzny złodziejaszek.


- Maciej Grabowski doradzał zarówno Platformie, jak i doradzał i pracował dla Casinos Poland Sobiesiaka, największej sieci kasyn w Polsce. Grabowski jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi PO, współtwórcą jej sukcesów w wyborach. To on przygotował Donalda Tuska przed ostatnimi wyborami do wygranej debaty telewizyjnej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.


- Ministerstwo Sportu zorganizowało szkolenie dla samorządowców ws. Euro w hotelu Marriott za 691zl za noc. Oprócz drogich noclegów i posiłków podatnicy ufundowali im salę fitness, basen i saunę. W zawiadomieniu o warsztatach przestrzegano ich uczestników, by podczas pakowania podróżnych bagaży nie zapomnieli slipek. Impreza kosztowała 29 800 a polegała na wysłuchaniu konferencji na której wystąpiła pro-gejowska organizacja.


- Miasto Warszawa hojnie wspiera duże imprezy. Dali dotacje 600 tys zł na dofinansowanie koncertu AC/DC, 1,4 miliona na turniej tenisowy.


- Miasto Warszawa wydało prawie 440 tys zł na szkolenia pracowników ratusza z języka angielskiego. Bez przetargu bo urzędnicy zajmują się powodzią i nie mieli na to czasu.


- Miasto Warszawa sponsorowało spotkanie integracyjno-rekreacyjne dla pracowników Metra Warszawskiego i ich rodzin za 200 tys. Firma, która je organizowała dostała zlecenie bez przetargu.


- Druga afera pompowania kół. Pierwsza miała miejsce przed rządami PO, wtedy G.Schetyna zapisywał do partii fikcyjnych ludzi i nieboszczyków. Teraz jak PO rządzi znowu robią jaja, politycy PO za jednym zamachem chcieli zapisać do partii 4,5 tys. fikcyjnych członków! Próbę ostatecznie udaremniły władze Platformy. Najwięcej dusz było w Krakowie, Katarzyna Matusik-Lipiec i Łukasz Gibała chcieli zapisać 700 osób. W Gorzowie Wielkopolskim (szefową regionu jest posłanka Bożenna Bukiewicz), doszło do próby dopisania 500 fikcyjnych członków.


- Składka zdrowotna pójdzie w górę w zamian za ulgę podatkową na prywatną polisę medyczną ujawnia Dziennik Gazeta Prawna. A mówili obniżymy podatki a polisa ma wzrosnąć do 12%. Czy ta prywatna polisa medyczna nie jest początkiem prywatyzacji medycyny?


- Nowe podatki od gazu, prądu i paliwa pod płaszczykiem ochrony środowiska. Adam Ambrozik z Konfederacji Pracodawców Polskich mówi wprost: rząd chce wprowadzić tylnymi drzwiami kolejne daniny.


- PO i PSL wstrzymało się od głosu w sprawie debaty o krzyżach, co dało pole do popisu zwolennikom usuwania krzyży ze szkół.


- Szef Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy wygrał w sądzie z Kopacz za niepłacenie za zabiegi. Duża część szpitali myśli nad tym samym. Po przekroczeniu limitu NFZ już nie płaci szpitalom za wykonane zabiegi, które nie ratują życia a pacjenci przychodzą. Szpital w Wolsztynie (Wielkopolska) odwołał ponad 150 operacji ponieważ nie było pewne czy ratują życie.


- Pisarze, tłumacze, redaktorzy, wydawcy i bibliotekarze ok. dwustu osób podpisało się pod listem otwartym do premiera Donalda Tuska protestującym przeciwko likwidacji bibliotek w małych miejscowościach. Minister Hall chce likwidować biblioteki ponieważ nie przynoszą zysku.


- Minister zdrowia zmienił listę leków dostępnych dla punktów aptecznych. Inne leki może sprzedawać apteka w mieście a inne apteka na wsi.


- Rząd PO-PSL przekroczył wszystkie granice. Za wyjazdy urzędników za granice płacimy 1 miliard zł. Nasi urzędnicy upodobali sobie kraje egzotyczne na wyjazdy na szkolenia. Nepal, Korea południowa, Wietnam, tam wyjeżdżają urzędnicy z ministerstwa pracy mimo że takie same szkolenia odbywają się w Europie. Ministerstwo Kultury upodobało sobie Senegal, Togo,i Kubę a celem wyjazdu jest ochrona polskich zabytków i dóbr kultury. Tak ogromne sumy przeznaczane na zagraniczne wyjazdy dowodzą całkowitej nieodpowiedzialności polskich urzędników w gospodarowaniu publicznymi pieniędzmi mówi Andrzej Sadowski, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma 516 służbowych aut, ZUS ponad 300 aut. We wszystkich ministerstwach jest ponad 100 tys. służbowych telefonów.


- Po raz pierwszy Polska dopłaciła do budżetu Unii, i to 1,5 miliarda. fachowcy z PO-PSL nie wykonali nawet swojego budżetu, pozyskali mniej o 20 miliardów. Przeczytaj art. Kolejny cud Tuska: dopłacamy do Unii.


- PO, Zbigniew Chlebowski po aferze zabunkrował się w domu na dwa miesiące ale sam sobie napisał usprawiedliwienie i dostał 25 tys. poborów z czasu, gdy nie pracował.


- Wojewoda PO nie dopuścił do usunięcia pomniku wdzięczności dla armii czerwonej w Legnicy.


- Polityk PO. W życiu tak już jest, że nie raz planujemy różne rzeczy, a potem natrafiamy na trudności. Dzieciom to nie zaszkodzi (zabranie z domu) nauczy je odporności na podobne problemy w przyszłości.


- Lobbyści z TESCO napisali sobie ustawę w ramach przyjaznego państwa Palikota.


- Lobbyści ze Stowarzyszenia Bez Dioksyn napisali sobie projekt nowelizacji ustawy w ramach komisji Palikota.


- Komandosi GROM grali w piłkę z Tuskiem. To niewyobrażalny skandal ocenił w Radiu ZET Jerzy Szmajdziński z SLD.


- Ministerstwo Środowiska płaciło za sponsorowane artykuły Gazecie Wyborczej. Kosztowało to 61,22 tys zł. W sumie były to dwa artykuły za 47,8 tys i wyświetlenie na stronie gazety za 13,42 tys. zł.


za: http://tgstala.info/2012/03/31/przekret-goni-przekret/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 11 ~jj odpowiada ~roth

Kolego ale teraz władza miała być kryształowa a wychodzi, że chłopaki chapią szybciej i więcej niż poprzednicy.

! Odpowiedz
5 3 ~roth odpowiada ~jj

A masz jakieś dowody lub przesłanki tak jak w aferach PO PSL że to jawne przestępstwa?
A to że PiS wymienia kadry na swoje to jest przestępstwo? Nie wiesz co się dzieje od 25 lat przy każdej zmianie rządów - taka sama typowa miotła, a teraz nowoczesna robi z tego afere? Weź się puknij

! Odpowiedz
3 8 ~Leon odpowiada ~roth

Super, PO kradło, to znaczy, że PIS też może?

! Odpowiedz
0 2 ~jj odpowiada ~roth

"Weź się puknij" przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem.

! Odpowiedz
8 12 ~1000_letni_PIS

Jeden wódz,
Jedna telewizja,
Jedna prawda,

Jedna 1-"dudka" i 1-"broszówka"

! Odpowiedz
8 5 ~roth

Wystarczy przypomnieć to:

Afera hazardowa
Pierwsza afera, która wstrząsnęła Platformą Obywatelską. W 2009 roku ujawniano nagrania z telefonów komórkowych współpracowników ówczesnego premiera Donalda Tuska - szefa klubu PO Zbigniewa Chlebowskiego i ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. Z romzów wynikało, że obaj mieli wpływać na kształt nowej ustawy o grach losowych tak, żeby była ona korzystna dla biznesmenów z tej branży.
Afera hazardowa oficjalnie umorzona. Drzewiecki i Chlebowski nie usłyszeli zarzutów
Afera hazardowa: Sobiesiak uczy córkę Magdalenę Sobiesiak jak zeznawać?
Afera zegarkowa
Minister transportu Sławomir Nowak został oskarżony o złożenie pięciu nieprawdziwych oświadczeń majątkowych. Nowak miał nie wykazać w zeznaniach zegarka wartego minimum 17 tys. złotych. Minister zrzekł się immunitetu i złożył dymisję z funkcji ministra.
Wyrok w sprawie Nowaka uchylony. Co się dzieje?!
Infoafera
CBA zatrzymuje 20 osób w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych. Wśród zatrzymanych byli m.in. wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, piętnastu przedstawicieli firm informatycznych oraz Monika F., była już naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego MSZ. Zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej usłyszeli były wiceszef MSWiA Witold D. i wicedyrektor CPI tego resortu Tomasz K. Trzy osoby zostały aresztowane.
Dyrektorzy Centrum Projektów Informatycznych oskarżeni o BRANIE ŁAPÓWEK
Afera taśmowa - „dolnośląskie taśmy prawdy"
Do wyborów lidera dolnośląskiej PO stanęli Jacek Protasiewicz i dotychczasowy przewodniczący struktur PO w regionie – Grzegorz Schetyna. Wybory wygrał Protasiewicz, ale szybko wyszło na jaw, jak zdobywał głosy. Newsweek ujawnił nagrania rozmów zza kulis zjazdu PO na Dolnym Śląsku. Słychać na nicg, jak Norbert Wojnarowski miał obiecywać pomoc jednemu z delegatów w załatwieniu pracy w KGHM w zamian za głosowanie na Jacka Protasiewicza.
Praca w KGHM za głos na Protasiewicza?! Newsweek o aferze w PO
Afera Amber Gold
Gdańska firma Amber Gold oferująca lokaty w złoto, okazała się piramidą finansową. Pieniądze straciło 11 tysięcy klientów. ABW od dawna podejrzewało przekręt, ale nie reagowała. Przy okazji wyszło też na jaw, że w należących do Amber Gold liniach lotniczych OLT– które też zbankrutowały – pracował syn premiera Donalda Tuska, Michał. Młody Tusk przyznał, że ojciec prywatnie ostrzegał go przed tą firmą.
Afera AMBER GOLD: Prokuratorzy nie chcieli ścigać oszusta Marcina P.
Afera stoczniowa
Wprost publikuje stenogramy z rozmów pomiędzy ministrem skarbu Aleksandrem Gradem i jego urzędnikami, a kierownictwem ARP. Wynika z nich, że w przetargu na szczecińską i gdyńską stocznię chcieli oni uprzywilejować katarskiego inwestora. W dodatku urzędnicy nie wiedzieli nawet, czy inwestor, który chce stocznie kupić, faktycznie istnieje.
Tak sprzedawano stocznie "Katarczykom"

tagi: afera hazardowaafera stoczniowaAFERA TAŚMOWAAFERA ZEGARKOWAafery PO rządu
autor: ask. zobacz inne artykuły tego autora

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 6 ~roth

I to:

http://witamy-w-polsce.pl/1684/Kr

http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/wszystkie-afery-rzadu-po_622196.html

Krótka lista afer PO-PSL- Sprawa nazywana MEGA przekrętem, polska kupuje gaz od Rosji, płacąc 400 dolarów za 1000 m3 , Polska sprzedała prawa do gazu łupkowego za 1% wartości za 5,63 złotego za 1000 m3 . Szacuje się, że straciliśmy na tym 2 biliony złotych. Sprzedaliśmy, bo nie mamy obecnie technologii wydobycia.Komorowski o wydobywaniu gazu mówił: Nie warto, bo mamy dobry kontrakt z Rosją.


- Polska umarza 1,2 miliarda złotych za transfer gazu, w zamian Gazprom zmniejszy nam ceny 1%. Ekonomiści juz wyliczyli, że ten 1% jest wart max. 15 mln dolarów, a my im umorzymy 1,2 miliarda zł. Winnych nie ma.- PO zobowiązała nasz kraj do kupowania gazu od Rosji w sytuacji, gdy sami możemy być w niedługim czasie potęgą gazową. Nawet niemiecka prasa pisze o kontrowersjach. Transakcja ma wartość ok. 100 miliardów dolarów. Sprawe z gazem Tusk uzgodnił z Putinem w czasie spotkania w Smoleńsku, sami rosyjscy dziennikarzy byli zdziwieni.


- Państwo przeznaczyło 113 milionów złotych na reklamę matematyki ale tych reklam nie zobaczycie w TVP tylko TV4 która w 90% należy do Solorza i w 10% do ITI.Prywatyzacja gdańskiej Energii. Firma przyniosła w 2009r 900mln zysku. Rząd PO chce ją sprzedać za 4,9mld. Czyli nabywcy wydatek zwróci się po 5 latach. Spółkę chce kupić Kulczyk Investments.


- Pierwsza decyzja Tuska i NBP, 182 mln.euro w błoto.


- PO zmniejsza składkę przekazywaną z OFE do ZUS, ekonomiści już twierdzą, ze w przyszłości może nam zabraknąć na emerytury! przeczytajcie art. Rząd szykuje bombę emerytalną.


- Eureko zostało zwolnione z podatku od 4 miliardów złotych dywidendy.


- Upadek Stoczni. Rząd niezgodnie z prawem faworyzował w przetargu handlarza bronią z Kataru. Wynajął firmie PR do przygotowania upadku stoczni od strony medialnej w czasie, gdy sam Tusk dawał jeszcze nadzieje stoczniowcom. UE odrzuciła rządowe plany naprawy stoczni, bo rząd ich samodzielnie nie napisał a zlecił Ukraińcom. Polecam artykuł Ustawa ułożona pod przekręt.


- Zlikwidowanie polskiej większości w spółce EuRoPol Gaz w porozumieniu z Gazpromem.


- ITI dostaje 456 mln od miasta Warszawy. To najwyższa subwencja sportowa w historii stołecznego samorządu. Ekonomiści zgodnie podkreślają, że państwo na tym traci a drużyna piłkarska wchodzi niedługo na giełdę. Subwencja tylko podniosła jej wartość za która zostanie sprzedana. Wcześniej ITI była jednym ze sponsorów kampanii wyborczej HGW.


- Spółce J&S w której zarządzie zasiada Jacek Dubois, pełnomocnik prawny Platformy Obywatelskiej, zmniejszono karę o pół miliarda złotych! Ale to nie wszystko. PO wynajmuje jego kancelarie do obrony swoich ludzi. Ostatnio zasłynal obrona Beaty Sawickiej której bronił za darmo i nawet pożyczył jej 300tys. na kaucję. Dodatkowo kancelaria dostała bez przetargu kontrakt na 600 tys zł za pomoc prawną przy budowie stadionu.


- MSWiA pozbyła się resortowego osiedla na warszawskich Kabatach za 10% wartości. Kto kupił? Swoi, mieszkania służbowe wykupili współpracownicy G.Schetyny z ministerstwa w tym K.Bondaryk i W.Brochwicz.


- Hanna Gronkiewicz-Waltz buduje oczyszczalnie ścieków za 564 mln euro, najdroższą na świecie. To o 265 mln euro drożej niż w najtańszej ofercie. Ta sama firma buduje identyczna oczyszczalnię w Turcji za 108 mln euro. Podobna oczyszczalnia została wybudowana w Budapeszcie za 250 mln. euro.


- Mirosław Drzewiecki, czyli słynny Miro lobbował za 50-krotnym zmniejszeniem podatku dla pól golfowych. Jan Wejchert, współwłaściciel grupy ITI, telewizji TVN i Wejchert Golf Club nie będzie teraz musiał zapłacić 700 tys. zł a niespełna 13 tys. podatku.


- Karpiniuk: Wybierzecie kandydata PO będą pieniądze na szpital!


- Grupa Eskadra, agencja reklamowa, która była zaangażowana w kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej dostaje zlecenia z rządu. W większości bez przetargu


- Norbert Wojnarowski PO jest prywatnie udziałowcem firmy handlującej długami szpitali i wspólnie z żoną ma 48% udziałów w firmie Progres. Zgłosił ustawę w której wierzyciele mogą przejąć szpital za długi.


- NFZ zabrał 80 tys. obłożnie chorych na domowe pielęgniarki.


- Wielka dziura w ZUS, brak pieniędzy na bieżące wypłaty. Deficyt funduszy ubezpieczeniowych w zeszłym roku przekroczył 9 mld zł. Trzeba było powiadamiać UE. Prof. Stan isław Gomułka z BBC twierdzi, ze to wina rządu.


- Europejska Agencja do spraw Leków odrzuca wszystkie argumenty resortu zdrowia, który nie chce kupić szczepionek na nową grypę. A Ewę Kopacz nazywa populistką. Lobbystka firm farmaceutycznych zasiadła w ławach sejmowych podczas debaty o szczepionkach.


- Mirosław Sekuła z PO, umorzył długi a następnie sprzedał hutę Zabrze za 750 tys. zł. Biznesmen który kupił hutę zaraz sprzedał zarabiając kilkaset razy więcej.


- Resort finansów przygotowuje rewolucyjne zmiany w opłatach za samochody. Najwięcej zapłacą kierowcy jeżdżący motoryzacyjnymi starociami: 3 tys. zł za auto sprzed 1992 r. Właściciele pojazdów, których wiek nie przekracza 9 lat, zapłacą około 500 zł


- Ministrowie naciskali na Urząd Skarbowy, aby nie egzekwował 900 milionów zł podatku od Rafinerii Trzebinia, której szef zamieszany jest w nielegalny handel i oszukiwanie fiskusa. CBA i prokuratura bada sprawę.


- Narodowy Fundusz Zdrowia zakazał leczenia chemioterapia niestandardową tym szpitalom, w których nie pracują wojewódzcy konsultanci ds. onkologii. Liczba placówek w których można uzyskać pomoc gwałtownie się zmniejszyła. Zaprzestanie leczenia oznacza progresję choroby a to oznacza odmowę NFZ na kontynuacje leczenia.


- Ministerstwo rolnictwa blokowało inwestycje IKEII za 380 mln euro. Jak się później okazało do inwestycji jednak doszło. Minister nie chciał oddać ugorów pod fabrykę nazywając je cennymi rolniczo.


- Kolejna restrykcja. Aby dostać becikowe, matka musi przedstawić dokument, że od 10 tygodnia ciąży jest pod opieka ginekologa. Nie przewidziano tylko, że niektóre kobiety miesiączkują będąc w ciąży lub nie chcą na siłę iść do lekarza.


- Jeśli ktoś płacił w czasie swojego życia częściowo KRUS i ZUS to jeśli będzie chciał np. dostać emeryturę z KRUS to składki wpłacone za ZUS przepadają.


- Ministerstwo Zdrowia zakazuje sklepom zielarsko-medycznym sprzedaży kolejnych podstawowych produktów leczniczych, a to grozi ich likwidacją, alarmuje Urszula Jarosz z Izby Zielarskiej.


- Od początku rządów koalicji PO-PSL zatrudnienie w administracji wzrosło o 10 procent, pisze Rzeczpospolita.Wynagrodzenia dla urzędników doszły do kwoty 25 miliardów złotych.


- Rząd sprzedaje akcje PZU po zaniżonej cenie, kupujący od razu zyskują 231%


- Obecny minister MSWiA Jerzy Miller bez przetargu wybrał system informatyczny za 4 miliony


- Sikorski kupił 76 foteli po 10 tys każdy.


- Nieoczekiwane odwołanie przez premiera Przemysława Guły z funkcji szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wywołało lawinę rezygnacji. W geście protestu z pracy odeszło 10 osób, w tym wszyscy eksperci z kluczowego wydziału analiz zagrożeń.


- Bruksela zarzuca Polsce, że nie wdrożyła dyrektywy przeciwpowodziowej i mamy to co mamy.


- Afera min. Kudryckiej. Kontrola na UJ w związku z jedną pracą magisterską (Pawel Zyzak-Lech Walesa Idea i Historia).


- Donald i Grzechu grali w piłkę zamiast głosować. Tego dnia głosowano nad emeryturami dla policjantów.


- Ponad 300 naukowców napisało List w obronie rozumu do Minister Jolanty Fedak


- Umorzenie śledztwa Kulczyk – Ałganow


- Powstała czarna lista działaczy polonijnych, którzy krytykują rząd.


- Cofnięcie nakazu aresztowania dla Ryszarda Krauze bo sam się zgłosił, odmówił złożenia zeznań, z powrotem wrócił zagranicę.


- Siłowe usuniecie ludzi z KDT.


- Podręczniki do polskiej historii, tylko te uzgodnione z Niemcami i Rosją.
Ministerstwo Edukacji chciało aby z jedynkami można było przejść do następnej klasy. Nauczyciele w szoku.


- Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica – łup wyborczy Platformy Obywatelskiej. Działacze partii Tuska wzięli wszystkie kluczowe stanowiska w państwowej spółce.


- Ryszard Makowski, satyryk z kabaretu OTTO stracił pracę w domu kultury, bo naśmiewał się z PO.


- Należące do Skarbu Państwa spółki węglowe oraz koncern PKN Orlen finansowały działalność fundacji Instytut Studiów Strategicznych żony Bogdana Klicha.


- Agencja reklamowa Lowe GGK należąca do koncernu, z którym do początku lutego związany był poseł PO Andrzej Halicki, wygrała przetarg na przeprowadzenie kampanii reklamowej dla rządowej agencji.


- Chłopcy Drzewieckiego ze spółki PL.2012 dali sobie premię, 110 tysięcy 846 złotych netto dla każdego członka zarządu.


- Senator Jan Olechaza za ponad 30 metrowe pomieszczenie płaci gminie niecałe dwieście złotych miesięcznie. Co najmniej pięć razy mniej niż przeciętna cena rynkowa,


- Miliony złotych na nagrody, 8 z 17 ministerstw wypłaciło już ponad 30 milionów zł nagród za 2009r.


- Tuska na jego mecze wożą trzy rządowe limuzyny.


- Komisja Przyjazne Państwo zgłosiła projekt ustawy tzw. Szczypiorkowej, w myśl której można by wsadzić do więzienia babcię handlującą na ulicy szczypiorkiem ustalił Wprost24. To nie żart.


- Senatorowie PO chcą walczyć z szarą strefą wśród rolników, którzy sprzedają własne sery, dżemy czy wędliny i nie płacą od tego podatków.


- Przekazy dnia, aby politycy wiedzieli co mówić.


- Posłanka PO Krystyna Skowrońska głosowała na 4 ręce, ale nie ma afery. Gdy zrobili to politycy SLD skończyło się na odebraniu immunitetów.


- Prezydent Szczecina Piotr Krzystka PO, pozwał do sądu internautów którzy go krytykowali. Teraz pozna ich tożsamość. Komentarze to finał afery mieszkaniowej w którą Krzystek był uwikłany (wyrok sądowy zmusił go do oddania 170-metrowego mieszkania komunalnego, które w 2000 r. bezprawnie otrzymał, a potem za grosze wykupił na własność). W zawiadomieniu do prokuratury cytował wpisy: kompletny gamoń, zakłamany drań i oszust, łgarz czy nędzny złodziejaszek.


- Maciej Grabowski doradzał zarówno Platformie, jak i doradzał i pracował dla Casinos Poland Sobiesiaka, największej sieci kasyn w Polsce. Grabowski jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi PO, współtwórcą jej sukcesów w wyborach. To on przygotował Donalda Tuska przed ostatnimi wyborami do wygranej debaty telewizyjnej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.


- Ministerstwo Sportu zorganizowało szkolenie dla samorządowców ws. Euro w hotelu Marriott za 691zl za noc. Oprócz drogich noclegów i posiłków podatnicy ufundowali im salę fitness, basen i saunę. W zawiadomieniu o warsztatach przestrzegano ich uczestników, by podczas pakowania podróżnych bagaży nie zapomnieli slipek. Impreza kosztowała 29 800 a polegała na wysłuchaniu konferencji na której wystąpiła pro-gejowska organizacja.


- Miasto Warszawa hojnie wspiera duże imprezy. Dali dotacje 600 tys zł na dofinansowanie koncertu AC/DC, 1,4 miliona na turniej tenisowy.


- Miasto Warszawa wydało prawie 440 tys zł na szkolenia pracowników ratusza z języka angielskiego. Bez przetargu bo urzędnicy zajmują się powodzią i nie mieli na to czasu.


- Miasto Warszawa sponsorowało spotkanie integracyjno-rekreacyjne dla pracowników Metra Warszawskiego i ich rodzin za 200 tys. Firma, która je organizowała dostała zlecenie bez przetargu.


- Druga afera pompowania kół. Pierwsza miała miejsce przed rządami PO, wtedy G.Schetyna zapisywał do partii fikcyjnych ludzi i nieboszczyków. Teraz jak PO rządzi znowu robią jaja, politycy PO za jednym zamachem chcieli zapisać do partii 4,5 tys. fikcyjnych członków! Próbę ostatecznie udaremniły władze Platformy. Najwięcej dusz było w Krakowie, Katarzyna Matusik-Lipiec i Łukasz Gibała chcieli zapisać 700 osób. W Gorzowie Wielkopolskim (szefową regionu jest posłanka Bożenna Bukiewicz), doszło do próby dopisania 500 fikcyjnych członków.


- Składka zdrowotna pójdzie w górę w zamian za ulgę podatkową na prywatną polisę medyczną ujawnia Dziennik Gazeta Prawna. A mówili obniżymy podatki a polisa ma wzrosnąć do 12%. Czy ta prywatna polisa medyczna nie jest początkiem prywatyzacji medycyny?


- Nowe podatki od gazu, prądu i paliwa pod płaszczykiem ochrony środowiska. Adam Ambrozik z Konfederacji Pracodawców Polskich mówi wprost: rząd chce wprowadzić tylnymi drzwiami kolejne daniny.


- PO i PSL wstrzymało się od głosu w sprawie debaty o krzyżach, co dało pole do popisu zwolennikom usuwania krzyży ze szkół.


- Szef Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy wygrał w sądzie z Kopacz za niepłacenie za zabiegi. Duża część szpitali myśli nad tym samym. Po przekroczeniu limitu NFZ już nie płaci szpitalom za wykonane zabiegi, które nie ratują życia a pacjenci przychodzą. Szpital w Wolsztynie (Wielkopolska) odwołał ponad 150 operacji ponieważ nie było pewne czy ratują życie.


- Pisarze, tłumacze, redaktorzy, wydawcy i bibliotekarze ok. dwustu osób podpisało się pod listem otwartym do premiera Donalda Tuska protestującym przeciwko likwidacji bibliotek w małych miejscowościach. Minister Hall chce likwidować biblioteki ponieważ nie przynoszą zysku.


- Minister zdrowia zmienił listę leków dostępnych dla punktów aptecznych. Inne leki może sprzedawać apteka w mieście a inne apteka na wsi.


- Rząd PO-PSL przekroczył wszystkie granice. Za wyjazdy urzędników za granice płacimy 1 miliard zł. Nasi urzędnicy upodobali sobie kraje egzotyczne na wyjazdy na szkolenia. Nepal, Korea południowa, Wietnam, tam wyjeżdżają urzędnicy z ministerstwa pracy mimo że takie same szkolenia odbywają się w Europie. Ministerstwo Kultury upodobało sobie Senegal, Togo,i Kubę a celem wyjazdu jest ochrona polskich zabytków i dóbr kultury. Tak ogromne sumy przeznaczane na zagraniczne wyjazdy dowodzą całkowitej nieodpowiedzialności polskich urzędników w gospodarowaniu publicznymi pieniędzmi mówi Andrzej Sadowski, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma 516 służbowych aut, ZUS ponad 300 aut. We wszystkich ministerstwach jest ponad 100 tys. służbowych telefonów.


- Po raz pierwszy Polska dopłaciła do budżetu Unii, i to 1,5 miliarda. fachowcy z PO-PSL nie wykonali nawet swojego budżetu, pozyskali mniej o 20 miliardów. Przeczytaj art. Kolejny cud Tuska: dopłacamy do Unii.


- PO, Zbigniew Chlebowski po aferze zabunkrował się w domu na dwa miesiące ale sam sobie napisał usprawiedliwienie i dostał 25 tys. poborów z czasu, gdy nie pracował.


- Wojewoda PO nie dopuścił do usunięcia pomniku wdzięczności dla armii czerwonej w Legnicy.


- Polityk PO. W życiu tak już jest, że nie raz planujemy różne rzeczy, a potem natrafiamy na trudności. Dzieciom to nie zaszkodzi (zabranie z domu) nauczy je odporności na podobne problemy w przyszłości.


- Lobbyści z TESCO napisali sobie ustawę w ramach przyjaznego państwa Palikota.


- Lobbyści ze Stowarzyszenia Bez Dioksyn napisali sobie projekt nowelizacji ustawy w ramach komisji Palikota.


- Komandosi GROM grali w piłkę z Tuskiem. To niewyobrażalny skandal ocenił w Radiu ZET Jerzy Szmajdziński z SLD.


- Ministerstwo Środowiska płaciło za sponsorowane artykuły Gazecie Wyborczej. Kosztowało to 61,22 tys zł. W sumie były to dwa artykuły za 47,8 tys i wyświetlenie na stronie gazety za 13,42 tys. zł.


- Warszawa nie lepsza, HGW daje kontrakt Agorze na 220 tys. umowa nie została opublikowana w Księdze Zamówień Publicznych.


- Ministerstwo Edukacji chciało aby z jedynkami można było przejść do następnej klasy. Nauczyciele w szoku.


- Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica – łup wyborczy Platformy Obywatelskiej. Działacze partii Tuska wzięli wszystkie kluczowe stanowiska w państwowej spółce.


- Ryszard Makowski, satyryk z kabaretu OTTO stracił pracę w domu kultury, bo naśmiewał się z PO.


- Należące do Skarbu Państwa spółki węglowe oraz koncern PKN Orlen finansowały działalność fundacji Instytut Studiów Strategicznych żony Bogdana Klicha.


- Agencja reklamowa Lowe GGK należąca do koncernu, z którym do początku lutego związany był poseł PO Andrzej Halicki, wygrała przetarg na przeprowadzenie kampanii reklamowej dla rządowej agencji.


- Chłopcy Drzewieckiego ze spółki PL.2012 dali sobie premię, 110 tysięcy 846 złotych netto dla każdego członka zarządu.


- Senator Jan Olechaza za ponad 30 metrowe pomieszczenie płaci gminie niecałe dwieście złotych miesięcznie. Co najmniej pięć razy mniej niż przeciętna cena rynkowa,


- Miliony złotych na nagrody, 8 z 17 ministerstw wypłaciło już ponad 30 milionów zł nagród za 2009r.


- Tuska na jego mecze wożą trzy rządowe limuzyny.


- Komisja Przyjazne Państwo zgłosiła projekt ustawy tzw. Szczypiorkowej, w myśl której można by wsadzić do więzienia babcię handlującą na ulicy szczypiorkiem ustalił Wprost24. To nie żart.


- Senatorowie PO chcą walczyć z szarą strefą wśród rolników, którzy sprzedają własne sery, dżemy czy wędliny i nie płacą od tego podatków.


- Przekazy dnia, aby politycy wiedzieli co mówić.


- Posłanka PO Krystyna Skowrońska głosowała na 4 ręce, ale nie ma afery. Gdy zrobili to politycy SLD skończyło się na odebraniu immunitetów.


- Prezydent Szczecina Piotr Krzystka PO, pozwał do sądu internautów którzy go krytykowali. Teraz pozna ich tożsamość. Komentarze to finał afery mieszkaniowej w którą Krzystek był uwikłany (wyrok sądowy zmusił go do oddania 170-metrowego mieszkania komunalnego, które w 2000 r. bezprawnie otrzymał, a potem za grosze wykupił na własność). W zawiadomieniu do prokuratury cytował wpisy: kompletny gamoń, zakłamany drań i oszust, łgarz czy nędzny złodziejaszek.


- Maciej Grabowski doradzał zarówno Platformie, jak i doradzał i pracował dla Casinos Poland Sobiesiaka, największej sieci kasyn w Polsce. Grabowski jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi PO, współtwórcą jej sukcesów w wyborach. To on przygotował Donalda Tuska przed ostatnimi wyborami do wygranej debaty telewizyjnej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.


- Ministerstwo Sportu zorganizowało szkolenie dla samorządowców ws. Euro w hotelu Marriott za 691zl za noc. Oprócz drogich noclegów i posiłków podatnicy ufundowali im salę fitness, basen i saunę. W zawiadomieniu o warsztatach przestrzegano ich uczestników, by podczas pakowania podróżnych bagaży nie zapomnieli slipek. Impreza kosztowała 29 800 a polegała na wysłuchaniu konferencji na której wystąpiła pro-gejowska organizacja.


- Miasto Warszawa hojnie wspiera duże imprezy. Dali dotacje 600 tys zł na dofinansowanie koncertu AC/DC, 1,4 miliona na turniej tenisowy.


- Miasto Warszawa wydało prawie 440 tys zł na szkolenia pracowników ratusza z języka angielskiego. Bez przetargu bo urzędnicy zajmują się powodzią i nie mieli na to czasu.


- Miasto Warszawa sponsorowało spotkanie integracyjno-rekreacyjne dla pracowników Metra Warszawskiego i ich rodzin za 200 tys. Firma, która je organizowała dostała zlecenie bez przetargu.


- Druga afera pompowania kół. Pierwsza miała miejsce przed rządami PO, wtedy G.Schetyna zapisywał do partii fikcyjnych ludzi i nieboszczyków. Teraz jak PO rządzi znowu robią jaja, politycy PO za jednym zamachem chcieli zapisać do partii 4,5 tys. fikcyjnych członków! Próbę ostatecznie udaremniły władze Platformy. Najwięcej dusz było w Krakowie, Katarzyna Matusik-Lipiec i Łukasz Gibała chcieli zapisać 700 osób. W Gorzowie Wielkopolskim (szefową regionu jest posłanka Bożenna Bukiewicz), doszło do próby dopisania 500 fikcyjnych członków.


- Składka zdrowotna pójdzie w górę w zamian za ulgę podatkową na prywatną polisę medyczną ujawnia Dziennik Gazeta Prawna. A mówili obniżymy podatki a polisa ma wzrosnąć do 12%. Czy ta prywatna polisa medyczna nie jest początkiem prywatyzacji medycyny?


- Nowe podatki od gazu, prądu i paliwa pod płaszczykiem ochrony środowiska. Adam Ambrozik z Konfederacji Pracodawców Polskich mówi wprost: rząd chce wprowadzić tylnymi drzwiami kolejne daniny.


- PO i PSL wstrzymało się od głosu w sprawie debaty o krzyżach, co dało pole do popisu zwolennikom usuwania krzyży ze szkół.


- Szef Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy wygrał w sądzie z Kopacz za niepłacenie za zabiegi. Duża część szpitali myśli nad tym samym. Po przekroczeniu limitu NFZ już nie płaci szpitalom za wykonane zabiegi, które nie ratują życia a pacjenci przychodzą. Szpital w Wolsztynie (Wielkopolska) odwołał ponad 150 operacji ponieważ nie było pewne czy ratują życie.


- Pisarze, tłumacze, redaktorzy, wydawcy i bibliotekarze ok. dwustu osób podpisało się pod listem otwartym do premiera Donalda Tuska protestującym przeciwko likwidacji bibliotek w małych miejscowościach. Minister Hall chce likwidować biblioteki ponieważ nie przynoszą zysku.


- Minister zdrowia zmienił listę leków dostępnych dla punktów aptecznych. Inne leki może sprzedawać apteka w mieście a inne apteka na wsi.


- Rząd PO-PSL przekroczył wszystkie granice. Za wyjazdy urzędników za granice płacimy 1 miliard zł. Nasi urzędnicy upodobali sobie kraje egzotyczne na wyjazdy na szkolenia. Nepal, Korea południowa, Wietnam, tam wyjeżdżają urzędnicy z ministerstwa pracy mimo że takie same szkolenia odbywają się w Europie. Ministerstwo Kultury upodobało sobie Senegal, Togo,i Kubę a celem wyjazdu jest ochrona polskich zabytków i dóbr kultury. Tak ogromne sumy przeznaczane na zagraniczne wyjazdy dowodzą całkowitej nieodpowiedzialności polskich urzędników w gospodarowaniu publicznymi pieniędzmi mówi Andrzej Sadowski, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma 516 służbowych aut, ZUS ponad 300 aut. We wszystkich ministerstwach jest ponad 100 tys. służbowych telefonów.


- Po raz pierwszy Polska dopłaciła do budżetu Unii, i to 1,5 miliarda. fachowcy z PO-PSL nie wykonali nawet swojego budżetu, pozyskali mniej o 20 miliardów. Przeczytaj art. Kolejny cud Tuska: dopłacamy do Unii.


- PO, Zbigniew Chlebowski po aferze zabunkrował się w domu na dwa miesiące ale sam sobie napisał usprawiedliwienie i dostał 25 tys. poborów z czasu, gdy nie pracował.


- Wojewoda PO nie dopuścił do usunięcia pomniku wdzięczności dla armii czerwonej w Legnicy.


- Polityk PO. W życiu tak już jest, że nie raz planujemy różne rzeczy, a potem natrafiamy na trudności. Dzieciom to nie zaszkodzi (zabranie z domu) nauczy je odporności na podobne problemy w przyszłości.


- Lobbyści z TESCO napisali sobie ustawę w ramach przyjaznego państwa Palikota.


- Lobbyści ze Stowarzyszenia Bez Dioksyn napisali sobie projekt nowelizacji ustawy w ramach komisji Palikota.


- Komandosi GROM grali w piłkę z Tuskiem. To niewyobrażalny skandal ocenił w Radiu ZET Jerzy Szmajdziński z SLD.


- Ministerstwo Środowiska płaciło za sponsorowane artykuły Gazecie Wyborczej. Kosztowało to 61,22 tys zł. W sumie były to dwa artykuły za 47,8 tys i wyświetlenie na stronie gazety za 13,42 tys. zł.


za: http://tgstala.info/2012/03/31/przekret-goni-przekret/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 4 ~nik

Oni kradli to my też możemy???

! Odpowiedz
6 5 ~kiedy_ZACIĄG

do tej organizacji pisistowskiej.

Też chce iść na łupy, kasa dla każdego, swojego

! Odpowiedz
5 10 ~Res

A wyniki PISU coraz lepsze

http://niewygodne.info.pl/artykul7/03305-Spelnia-sie-czarny-sen-Petru-i-Balcerowicza.htm

! Odpowiedz
6 4 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 6 ~liczarz_odMOŚKA

Czyżbym się spóźnił !!!!, Mówiono, że PIS ma co najmniej cztery lata, a tu prawie wszystko wyprzedane i niema kogo grabić.

Polska w promocji: grunty, GPW, fabryki, mieszkania, domy, obligacje wszystko jak leci, za
30-50% w PAPIERZE

Myślę, że sprawa wokół trójpodziału władzy, czyli TK jest nie do przecenienia. Informacje z ust Morawieckiego o wyprowadzaniu 100 mld PLN rocznie z legalnie zainwestowanego kapitału około 2 bilionów PLN, to pocałunek ŚMIERCI, nie tylko dla GPW, ale także dla gospodarki, bo są nieprawdziwe, instrumentalizowane politycznie, czy wręcz obraźliwe. Takie czyny oznaczają, że rządzący myślą, że mogą wszystko, przed czym skutecznie broni inwestorów i obywateli, także tych, obecnych zwolenników PIS trójpodział władzy.

Dla polskich przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Udziały rynkowe firm zagranicznych tym mechanizmem rosną, a rodzimych polskich maleją w skali makro.

Dla OSÓB FIZYCZNYCH mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Myślę, że bez tych działań rządzących rentowności 10io letnich polskich obligacji by były o ok. 100 pkt. bazowych niżej. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.
Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP.

Czy rządzący świadomie obniżają wartości prawie wszystkich aktywów kapitałowych?,
w tym także mieszkań, stwarzając dodatkowy niepokój w społeczeństwie, bankach oraz u frankowiczów. W żadnym cywilizowanym kapitalistycznym kraju władza tego nie robi. Ciekaw jestem, czy zostanie to podniesione do rangi działalności na szkodę państwa polskiego, z konsekwencjami z tego wynikającymi.

Władza najbardziej boi się utraty władzy, dlatego spodziewam się opamiętania. Pieniądze są tym dla gospodarki, czym tlen dla organizmów żywych. Polska jedzie na DEFICYCIE (kredycie). Chiny nam tego problemu nie rozwiążą, a organizm będzie się bronić przed niedotlenieniem, a władza przed jej wymianą. Muszę, przyznać, ze rządzący "umiejętnie" komunikują się z własnym elektoratem. Jak na razie nie doprowadzili do widocznego urealnienia się "mniej Polski w Polsce", głosząc hasła patriotyczne. Taki skutek jest bardzo realny i wtedy nastąpi zdziwienie społeczeństwa. Rządzący ten skutek postrzegają, jako jeden z wariantów. Już niedługo zostaną podjęte konkretne decyzje, gra w "trzy karty nie może trwać zbyt długo", bo jest awykonalna.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 5 ~Agrawa

Po proszę o dowody w sprawie Misiewicza.Za PO było cudownie w spółkach zasiadali sami ludzie z PiS.

! Odpowiedz
7 5 ~miro

rezimowy rysiek doradzal ryżemu i żydowi z bydgoszczu jak zrobic skok na 150 mld zł z ofe....http://wpolityce.pl/lifestyle/254645-wikileaks-ryszard-petru-byl-nieformalnym-doradca-premiera-tuska-buntuje-sie-przeciwko-wlasnemu-dorobkowi-u-wladzy

! Odpowiedz
7 10 ~czystyPISlam

Takich przekrętów nie robiono nawet za komuny.
Jeden "złodziej" przeksięgował połowę OFE, a drugi kradnie, bo suweren tego pragnie.

Po co była ta cała Solidarność, tzw. gospodarka rynkowa?

! Odpowiedz
4 12 ~taki_jeden

Generalnie przy Macierewiczu ciągle kręcą się jacyś młodzi chłopcy, a to Janniger, a to Misiewicz, którzy, ciężko powiedzieć za co, idą w górę jak rakieta.

! Odpowiedz
4 8 ~REBELIANTna_rowerze_

"Dobra zmiana" w końcu dopadnie wszystkich, także zwolenników i elektorat PiS.

! Odpowiedz
8 7 ~owal

to moze ktos podsumuje gradobicie platformersow???

zaczynamy:

Grad - prezes nieistnijacej spolki celowej skarbu panstwa ca. 100K miesiecznie - co z tym atomowe w PL hipokryci??

! Odpowiedz
2 7 ~hmm

Nie rozumiem działania Rządzących aby aferę z oddawaniem kamienic w Warszawie przykryć aferą Misiewicza i kolesiostwem w SP. ABW na zlecenie min, Kamińskiego wkroczył do akcji a winni już są w pierwszym rzędzie Jackiewicz i Hofman ale celownik może być ustalony na kogoś wyżej w hierarchii partyjnej.

! Odpowiedz
10 11 ~Hau-Hau

Pierwszy Konstytucję łamał Rzepliński i PO-PSL w czerwcu 2015r, Ustawką o TK układaną przez samego Rzepę pod PO by CI w razie czego (przegranych wyborów) mieli 14/15 sędziów swoich w TK. Ot cała filozfia łamania Konstytucji - chlebek z masełkiem. Ciemnogród mainstreamowy pisze bzdety pod siebie.

! Odpowiedz
6 7 ~Polewka_PL

Bolszewicy u władzy, zaczyna się nacjonalizacja.

Morawiecki będzie dawał nam nasze pieniądze, bo kacza OFErma tylko to potrafi.

To są kpiny.

! Odpowiedz
4 8 ~teraz_MY_twójPIS_

Trzeba szanować Konstytucję. Trzeba szanować prawo.

Trzeba szanować ludzi. Trzeba szanować Trybunał Konstytucyjny.

Dopiero potem można rządzić krajem.

Czy to koniec rządzących, stąd ten pośpiech, bo a nuż się uda

! Odpowiedz
5 8 ~teraz_k_MY_twójPIS_

Wykazywać i nagłaśniać WSZELKIE niezgodne z Konstytucja działania i projekty pisowe.

Nie godzić się z ŻADNYM łamaniem Konstytucji RP.

Doprowadzić "przestępców" dokonujących ZAMACHU STANU na lawy oskarżonych
i przykładnie ukarać, aby już nigdy nikomu nie przyszło do głowy dokonywać zamachu na WOLNOŚĆ i DEMOKRACJE.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 6 ~Henri

Pieszczoch euro-rodzimej-lewackiej finansjery buduje listę ?
Taki to chłopiec na brukselskie posyłki.

! Odpowiedz
7 6 ~Ron

Jeszcze trochę i sfetru nie będzie miał nic do powiedzenia

http://niewygodne.info.pl/artykul7/03305-Spelnia-sie-czarny-sen-Petru-i-Balcerowicza.htm

! Odpowiedz
1 10 ~UpUpUpUp

Up : Inicjatywa jest OK. Ale ta lista ma słabą siłę rażenia, bo oprócz ewidentnych przekrętów masę tam ludzi o pseudokwalifikacjach... jakiś prawników, politologów w większości zaocznych. To rozmydla obraz patologii. Niech Nowoczesna dla porównania umieszcza dla każdego stanowiska nazwiska i sylwetki osób ZASTĄPIONYCH. Wtedy porównamy czy pisowska patologia jest silniejsza niż PSLowski nepotyzm i POwskie kolesiostwo. Podejrzewam że PiS bije poprzedników na głowę jawnie promując swoje miernoty.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 7 ~hodowca_NIEWOLNIKÓW

i tu się mylisz. Oszczędności w banku są bezpieczne.

W Polsce prawo jest ustanawiane nawet w ciągu trzech godzin.

Prawym i Sprawiedliwym kasy nikt nie zajuma, ale oni tobie....... już tak

! Odpowiedz
7 5 ~Hau-Hau

PIS jest groźny, PIS jest zły, PIS ma bardzo wielkie KŁY
Można PO pożałować , chlebka z masłem POsmarować
A ta HGW i Ratusz szastające narodowe pieniądze na majątki dla palestry i ich rodzin po rabunkowej prywatyzacji. To z gospodarności i troski o W-wę te dziesiątki milionów przekazano. .

! Odpowiedz
4 2 ~szczam_doPISuaru

bo takie jego przeznaczenie. To nie filiżanka

"Wrona Orła nie pokona!" -
Niósł się okrzyk wzdłuż i wszerz.
O przegrała z Orłem Wrona,
Kaczka przegra z Orłem też :)

Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. .............

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojskowa_Rada_Ocalenia_Narodowego

! Odpowiedz
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
1 1 ~hehe odpowiada (usunięty)

To też napisał, że wrona z orłem przegrała i kaczka także przegra. Gdzie tu widzisz nieścisłości ciemniaczku?

! Odpowiedz
6 3 ~olaf

Po EBANI wraz z kodarastami mysieli że zostaną przy korycie

! Odpowiedz
3 6 ~bk2b

Niech tylko Jarek zrobi najpilniejsze sprawy w spółkach Skarbu Państwa... Na następny ogień pójdą media zagraniczne w PL...Max już domyka wymaganą liczbę głosów w sprawie odpowiedniej ustawy zmniejszającej obligatoryjnie udziały obcego kapitału na terenie RP.
Kończy się zabawa k )( muni * tyczna zar () zo... .. Podoba się wam Pucion i to co robi w Rosji ? Już wkrótce będziecie mieli podobnie .... Dobrze się przyglądnijcie tym tekstom powyżej.... Już niedługo się skończy żywot w PL takiej inw () gilacji....

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 4 ~GestKOZAKIWICZA

niczym się nie przejmuj. Prawi i Sprawiedliwi będą w 2017 r. zdelegalizowani.

Trybunał Stanu: Kurrski, Piotrrowicz, Pawwłowicz, Macciar,, Sassin, kurdupel itd... im nie Groźny

Nie da się osądzić ludzi nie myślących. To jest Kanon Psychiatrii

! Odpowiedz
4 3 ~kiedy_TrybunałStanu

Niemiecem i Moskiem w ramach DOBREJ zmiany, "langsam aber sicher" pakują do WORA. Brawo MY.

Polska w promocji: grunty, GPW, fabryki, mieszkania, domy, obligacje wszystko jak leci, za
30-50% w PAPIERZE

Myślę, że sprawa wokół trójpodziału władzy, czyli TK jest nie do przecenienia. Informacje z ust Morawieckiego o wyprowadzaniu 100 mld PLN rocznie z legalnie zainwestowanego kapitału około 2 bilionów PLN, to pocałunek ŚMIERCI, nie tylko dla GPW, ale także dla gospodarki, bo są nieprawdziwe, instrumentalizowane politycznie, czy wręcz obraźliwe. Takie czyny oznaczają, że rządzący myślą, że mogą wszystko, przed czym skutecznie broni inwestorów i obywateli, także tych, obecnych zwolenników PIS trójpodział władzy.

Dla polskich przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Udziały rynkowe firm zagranicznych tym mechanizmem rosną, a rodzimych polskich maleją w skali makro.

Dla OSÓB FIZYCZNYCH mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Myślę, że bez tych działań rządzących rentowności 10io letnich polskich obligacji by były o ok. 100 pkt. bazowych niżej. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.
Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP.

Czy rządzący świadomie obniżają wartości prawie wszystkich aktywów kapitałowych?,
w tym także mieszkań, stwarzając dodatkowy niepokój w społeczeństwie, bankach oraz u frankowiczów. W żadnym cywilizowanym kapitalistycznym kraju władza tego nie robi. Ciekaw jestem, czy zostanie to podniesione do rangi działalności na szkodę państwa polskiego, z konsekwencjami z tego wynikającymi.

Władza najbardziej boi się utraty władzy, dlatego spodziewam się opamiętania. Pieniądze są tym dla gospodarki, czym tlen dla organizmów żywych. Polska jedzie na DEFICYCIE (kredycie). Chiny nam tego problemu nie rozwiążą, a organizm będzie się bronić przed niedotlenieniem, a władza przed jej wymianą. Muszę, przyznać, ze rządzący "umiejętnie" komunikują się z własnym elektoratem. Jak na razie nie doprowadzili do widocznego urealnienia się "mniej Polski w Polsce", głosząc hasła patriotyczne. Taki skutek jest bardzo realny i wtedy nastąpi zdziwienie społeczeństwa, choć rządzący ten skutek, jako jeden z wariantów postrzegają. Już niedługo zostaną podjęte konkretne decyzje, gra w "trzy karty nie może trwać zbyt długo", bo jest awykonalna...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~kiedy_TrybunałStanu

świadomość boli _____Rozwiniecie dot. Kosztu Kapitału________

Polityka to tworzenie i zarządzanie kłamstwami i półprawdą, a grupą docelową są wyborcy. Każde obniżanie ratingów jest b. szkodliwe. Wzrost kosztu kapitału lub brak jego spadku, pomimo sprzyjającego otoczenia o 25 pkt % to dla społeczeństwa koszt ok. 1 mld PLN, a dla budżetu państwa ok. 350-400 mln PLN braku wpływów podatkowych. Wynika to z tego, że coroczne zobowiązania SP, gospodarka osoby fizyczne i samorządy to rząd wielkości ok. 400 mld PLN (kredyty i obligacje).
Ekonomiści medialnie na ten temat rzadko się wypowiadają, bo mogło by być odebrane to, jako poruszanie tematów politycznych.

Rządzący od maja 2015 r spowodowali brak spadku rentowności 10io letnich polskich obligacji o ok. 100-120 pkt. bazowych. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.

Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP. Rządzący już mają ogromny problem. Dobrze, że na razie rating został utrzymany. Bez zmiany strategi i polityki PIS jest skazany na porażkę. Oby zostało to wykorzystane.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 6 ~taka_prawda

Widać gołym okiem, że pisowcy omamili społeczeństwo złotym używanym mercedesem,

niektórzy to nawet medale z tego złota biją i rozdają w ministerstwach,

a kasa tylko w OFE i NBP, gospodarka spowalnia, nie ma kogo grabić

! Odpowiedz
6 7 ~Hau-Hau

PIS jest groźny, PIS jest zły, PIS ma bardzo wielkie KŁY
Można PO pożałować , chlebka z masłem POsmarować
A te cmentarne hieny robiące afery po cmentarzach, obżerające się u Sowy ośmiorniczkami i najlepsze spółki opylając pod stolem krezusom - pewnie z dobroci serca i altruistycznie.

! Odpowiedz
10 7 ~Grzechu_comeback

Pani autorko! A gdzie lista wstydu PO????? Dwie kadencje! Prezydentura! Prasa donosiła, że obdarowani stanowiskami, w niektórych przypadkach, mieli na karku KONFLIKT Z PRAWEM....Tak wyglądał profesjonalizm wg bankiera????

! Odpowiedz
7 10 ~Troll

Ci co tu bronią pisu ciągną na szaro i kombinują tak samo jak pis

! Odpowiedz
4 6 ~polski_Egipcjanin

Czekam na "dobrowolny" program obligacja+.____ Polska, Egiptem Europy, tzn. kacza piramida odchodów, a budowniczy Egipcjanin swój dochód, w dzbanach piwa będzie pobierał.

Będzie on polegał na "dobrowolnym" odprowadzaniu składki np. 100 zł na fundusz, który będzie kupował obligacje skarbu państwa, z których sfinansuje się rozdawnictwo "pińcet+".

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 12 ~czerwonyKSIĄŻE_PRL

Takich przekrętów nie robiono nawet za komuny.
Jeden "złodziej" przeksięgował połowę OFE, a drugi kradnie, bo suweren tego pragnie.

Po co była ta cała Solidarność, tzw. gospodarka rynkowa?

Teraz mamy "złoto dla zuchwałych", w wieku 26-u lat z licencjatem i medalem na klacie.

! Odpowiedz
4 8 ~IKARwKaczychPIÓRACH

Oni wszyscy u władzy muszą ku... cos ćpac.

To jest niemożliwe, że mają takie pomysły na sucho kutwa, nie wierzę.

"Wiara" czyni cuda, rebeliancie i rowerzysto.

! Odpowiedz
6 8 ~tadeusz

ale prymitywy ci zwolennicy PIS zupełnie nie mają argumentów tylko bełkot

! Odpowiedz
3 12 ~ankap

Inicjatywa jest OK. Ale ta lista ma słabą siłę rażenia, bo oprócz ewidentnych przekrętów masę tam ludzi o pseudokwalifikacjach... jakiś prawników, politologów w większości zaocznych. To rozmydla obraz patologii. Niech Nowoczesna dla porównania umieszcza dla każdego stanowiska nazwiska i sylwetki osób ZASTĄPIONYCH. Wtedy porównamy czy pisowska patologia jest silniejsza niż PSLowski nepotyzm i POwskie kolesiostwo. Podejrzewam że PiS bije poprzedników na głowę jawnie promując swoje miernoty.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 8 ~Hau-Hau

PIS jest groźny, PIS jest zły, PIS ma bardzo wielkie KŁY
Można PO pożałować , chlebka z masłem POsmarować
Tak nadają media TVN, POLSAT i inne mainstreamowe e "salunowce" w tym agentury pro niemieckiej. I tak ma być .Ten się boi kto źle broi.

! Odpowiedz
1 4 ~wswsw

"To właśnie Surmacz swego czasu wysyłał policjantów, by dostarczyli hamburgery ówczesnej wiceminister pracy Elżbiecie Rafalskiej" - tej rafalskiej od pincet plus ?

! Odpowiedz
4 4 ~szybcy_i_wściekli

Dziś rano, do zrobienia kawy, użyłem PISbula zamiast wody, taka toruńska odmiana Redbula.

Po 15 minutach jazdy autostradą, zauważyłem, że nie wziąłem auta.

pozdrawia Donaldinio

! Odpowiedz
9 12 ~pis_na_wieki

Fantastyczna inicjatywa! Bezczelność pisu trzeba kontrolowac i tak się nie opamiętają bo to teraz ich "czas" na koryto, ale trzeba w społeczeństwie obudzić sumienie i pokazać, kogo wybrali na swoich reprezentantów.

! Odpowiedz
9 7 ~Hau-Hau

PIS jest groźny, PIS jest zły, PIS ma bardzo wielkie KŁY
Można PO pożałować , chlebka z masłem POsmarować
A tak naprawdę to możecie PIS w dupcie pocalować czytelnicy polskiej namiastki niemieckiej prasy.

! Odpowiedz
2 9 ~wyjcaZŁOTÓWKOWY

Frankowicze: Oczywiście, banki to "oszuści i złodzieje" wg. frankowiczów,

ale akurat to oni sami się tak urządzili i domaganie się przez nich jakiejś "pomocy" to paranoja.

Myśleli, że kredyt w złotówkach to dobre dla frajerów, oni są sprytniejsi - przeliczyli się.

Cwaniakom mówię stop !!!.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~pszczelarzRZĄDOWY

Japonia to kraj kwitnącej wiśni, a Polska to kraj kwitnącej lipy

a jedynym wyjątkiem jest "gorąca KRYCHA", tylko kto zechce zapylać,

studnia bez dna, szkoda gadać

! Odpowiedz
8 6 ~doMundek

Najlepsze co wychodzi Petru to mieszanie filizanką w herbacie. Poza tym to SWÓJ chłop, dba tylko o Swój majątek, dlatego go już na początku z żoneczką rozdzielił, tak na wszelki wypadek, by go los Nowaka nie spotkał.

! Odpowiedz
2 0 ~KRT

puknij ty się w łep PISiorze

! Odpowiedz
8 9 ~kilkor

o! to w bankierze juz tak jak w gazecie sorosa, lissweeku i tvn. Awansujecie :-)

! Odpowiedz
7 6 ~anty_pis_2016

a ty bidulku nadal czekasz na swój stołek w SSP? kilkor - a raczej "klikor" bo za klikanie ci płaca, jak w mafii, żołnierze nie dorobią się majątku, jesteś wykorzystywany, pobudka :) tylko szychy i bliscy znajomi się dorabiają na takich jak ty :(

! Odpowiedz
6 4 ~TrybunałStanu

i tak oto pisowcy,

już niedługo w swoim obłędzie będą się wydzierać: "wykastrować Największemu, Najmniejszemu"

Tylko po co ???

! Odpowiedz
13 10 ~mundek

A Petru nalałbym do głowy oleju, to może by choć na chwilę zmądrzał, bo do orła mu daleko, a do psychiatryka bardzo blisko.....Petru powagi, bo z ciebie żaden mędrzec, a głupa rżnąc każdy potrafi......

! Odpowiedz
5 12 -zbyszek1

Czy ten olej miałby być z tego samego gatunku który prawdopodobnie Ciebie uczynił takim mądrym o czym świadczyć może ten twój błyskotliwy komentarz?

! Odpowiedz
10 3 ~URLICH_vonKACZFI

z Niemiecem i Moskiem w ramach DOBREJ zmiany, "langsam aber sicher" pakują do WORA. Brawo MY.

Polska w promocji: grunty, GPW, fabryki, mieszkania, domy, obligacje wszystko jak leci, za
30-50% w PAPIERZE

Myślę, że sprawa wokół trójpodziału władzy, czyli TK jest nie do przecenienia. Informacje z ust Morawieckiego o wyprowadzaniu 100 mld PLN rocznie z legalnie zainwestowanego kapitału około 2 bilionów PLN, to pocałunek ŚMIERCI, nie tylko dla GPW, ale także dla gospodarki, bo są nieprawdziwe, instrumentalizowane politycznie, czy wręcz obraźliwe. Takie czyny oznaczają, że rządzący myślą, że mogą wszystko, przed czym skutecznie broni inwestorów i obywateli, także tych, obecnych zwolenników PIS trójpodział władzy.

Dla polskich przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Udziały rynkowe firm zagranicznych tym mechanizmem rosną, a rodzimych polskich maleją w skali makro.

Dla OSÓB FIZYCZNYCH mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Myślę, że bez tych działań rządzących rentowności 10io letnich polskich obligacji by były o ok. 100 pkt. bazowych niżej. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.
Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP.

Czy rządzący świadomie obniżają wartości prawie wszystkich aktywów kapitałowych?,
w tym także mieszkań, stwarzając dodatkowy niepokój w społeczeństwie, bankach oraz u frankowiczów. W żadnym cywilizowanym kapitalistycznym kraju władza tego nie robi. Ciekaw jestem, czy zostanie to podniesione do rangi działalności na szkodę państwa polskiego, z konsekwencjami z tego wynikającymi.

Władza najbardziej boi się utraty władzy, dlatego spodziewam się opamiętania. Pieniądze są tym dla gospodarki, czym tlen dla organizmów żywych. Polska jedzie na DEFICYCIE (kredycie). Chiny nam tego problemu nie rozwiążą, a organizm będzie się bronić przed niedotlenieniem, a władza przed jej wymianą. Muszę, przyznać, ze rządzący "umiejętnie" komunikują się z własnym elektoratem. Jak na razie nie doprowadzili do widocznego urealnienia się "mniej Polski w Polsce", głosząc hasła patriotyczne. Taki skutek jest bardzo realny i wtedy nastąpi zdziwienie społeczeństwa, choć rządzący ten skutek, jako jeden z wariantów postrzegają. Już niedługo zostaną podjęte konkretne decyzje, gra w "trzy karty nie może trwać zbyt długo", bo jest awykonalna...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 2 ~URLICH_vonKACZFI

Jeńców nie Bierzemy _____Rozwiniecie dot. Kosztu Kapitału________

Polityka to tworzenie i zarządzanie kłamstwami i półprawdą, a grupą docelową są wyborcy. Każde obniżanie ratingów jest b. szkodliwe. Wzrost kosztu kapitału lub brak jego spadku, pomimo sprzyjającego otoczenia o 25 pkt % to dla społeczeństwa koszt ok. 1 mld PLN, a dla budżetu państwa ok. 350-400 mln PLN braku wpływów podatkowych. Wynika to z tego, że coroczne zobowiązania SP, gospodarka osoby fizyczne i samorządy to rząd wielkości ok. 400 mld PLN (kredyty i obligacje).
Ekonomiści medialnie na ten temat rzadko się wypowiadają, bo mogło by być odebrane to, jako poruszanie tematów politycznych.

Rządzący od maja 2015 r spowodowali brak spadku rentowności 10io letnich polskich obligacji o ok. 100-120 pkt. bazowych. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.

Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP. Rządzący już mają ogromny problem. Dobrze, że na razie rating został utrzymany. Bez zmiany strategi i polityki PIS jest skazany na porażkę. Oby zostało to wykorzystane.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 6 ~Hipopotam

Ulrich się skopcił i zaciął do tego stopnia ,ze pisze wciąż to samo co mu podłożyli tydzień temu. Musi znów zmienić "nick" , bo miernota powielana pod jednym nickiem t miernota do kwadratu.

! Odpowiedz
4 4 ~rykowiskoJELENI_wPL odpowiada ~Hipopotam

a mógłbyś tak merytorycznie, o ile potrafisz...

Bo na twoim poziomie komentarza, to ja nie muszę się intelektualnie nadwyrężać.

! Odpowiedz
3 3 ~URLICH_vonKACZFI odpowiada ~Hipopotam

ten sam hipcio, ten sam komentarz. Nieudacznik, czy jak

! Odpowiedz
1 2 ~światsieśmieje odpowiada ~URLICH_vonKACZFI

Ulrich się skopcił - dobre , kupuję i jadę dalej.

! Odpowiedz
11 9 ~zniesmaczony

Partia Ryszarda Petru, to jak do tej pory najbardziej mącicielska debi..lna w Polsce...

! Odpowiedz
7 12 ~lemingowicze

Z listy przedstawionej w artykule wynika że niemal każdy z wymienionych tu "misiewiczów" ma doświadczenie na podobnych stanowiskach, a większość ma też przydatne do tego wykształcenie. Podstawowym i zazwyczaj jedynym zarzutem jest to, że są to osoby związane z PiSem. Zdaniem "opozycji totalnej" żaden PiSowiec nie ma prawa pełnić żadnej funkcji w instytucjach i firmach państwowych. Bo są nieprawomyślni...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 7 ~Banan

No dokładnie :-) A ci co byli przed nimi to do jakiej partii należeli? Skoro Nowoczesna powiedziała A to może trzeba też powiedzieć B ....

! Odpowiedz
6 11 ~Robieni_w_Bambuko

Polskę rozkradają korporacje i koncerny wspierane przez Junckerów (bo Tusk się nie liczy w tej branży) i sprzedawalskie jak ta nie głupia z PO co za 6 tyś pracować nie będzie w Polsce. Parada oszustów w KE i PE wspieranych przez Sorosów. Jakimi imbecylami trzeba być by tej parady nie zauważać.

! Odpowiedz
5 11 -zbyszek1

Korporacje, obcy kapitał to raczej przysporzył bogactwa, przyczynił się do przemienienia naszego kraju z zapyziałego, zacofanego, szarego, dziadowskiego na nowoczesne, coraz bogatsze. I to w tempie imponującym. Ciemny, zacofany cywilizacyjnie i w znacznej mierze toczony chorymi emocjami lud plebejski jest największym problemem naszego kraju. Ale na to korporacje, obcy kapitał ma trochę mniejszy wpływ. W końcu historii nie zmienią i pochodzenia większości ludu w prostej linii od chłopków pańszczyźnianych.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~Robieni_w_Bambuko odpowiada -zbyszek1

"Poczytaj mi mamo" jak sam nie potrafisz. Mnogość art, Na necie wpisz" "drenaż gospodarki polskiej przez koncerny i korporacje" (nawet po 100 mld rocznie przez lata). Gdzie się takie pustaki wykluwają co nie wiedzą kto drenuje ich kraj.

! Odpowiedz
4 10 ~Szymek

Sprywatyzować wszystko - nie będzie tematu SSP. Rolą państwa nie jest robienie biznesu.

! Odpowiedz
7 8 -zbyszek1

Niemożliwe przecież ta pisowska patologia ma jedno w zakutych łbach - wszystko narodowe.

! Odpowiedz
10 7 ~ff

dojna zmiana pełną parą

! Odpowiedz
8 4 ~IKARwKaczychPIÓRACH

Oni wszyscy muszą ku... coś ćpać.

To jest niemożliwe, że mają takie ptasie móżdżki od urodzenia i na sucho kutwa, nie wierzę.

! Odpowiedz
8 6 ~parada_OSZUSTÓW

czy to jakiś teleturniej "WYNAGRODZENI, o jeden dzień za długo"?

kto szybciej, mocniej, lepiej ograbi Polskę ? to dopiero UWERTURA do OPERY

kto ci da ZŁOTE odznaczenie w wieku 10 lat, za dożycie do 30ki ?

! Odpowiedz
10 14 ~NYT

Nic nie zmieni ,że PO (PSL) kradli i aferzyli przez 8 lat i kradną dalej w niektórych Ratuszach (W-wa) i tam gdzie jeszcze trzymają lokalną władzę. Po sieci krąży spis ponad 2 tyś afer opisanych w szczegółach, wystarczy wpisać hasło "Afery PO". A tu się zgina dziób pingwina tylko półgłówki wierzą "niemnieckiej" prasie w Polsce.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 9 ~Aga

I to że to robili poprzednicy jest dla Was najlepszym usprawiedliwieniem DOJNEJ zmiany???
Polacy nabrali się na to że Wy to piętnowaliście i że właśnie te obszary chcecie POLEPSZYĆ. I co takiej bezczelności jak kryterium "bo jest lojalny" nikt dotąd nie ośmielił się wciskać obywatelom. Może najwyższy czas spuścić głowę uderzyć się w pierś i powiedzieć wszystkim Polakom PRZEPRASZAM a nie iść w zaparte ze stwierdzeniem "i tak nam nie podskoczycie". Po prostu WSTYD.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 6 ~Kasia

Zwolennicy pisu to szara masa która ciagnie pieniądze na szaro albo z 500 plus, Ci bardziej mądrzy widza co się zaczyna dziać w Polsce i to nie z gazet "niemieckich". W budownictwie spadek, firmy bazujące na inwestycjach publicznych bliskie bankructwa. Nie mówi sie o małych firmach, które już zwalniają ludzi BO NIE MA ZAMÓWIEŃ. Zaczyna to wszystko się walić, a szara masa poczuje to dopiero jak zaczną mieć mniej pieniedzy. Ale moze Polsce potrzebny jest totalny reset ..ale modlitwa tu nie pomoże.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 8 ~crocodillo

To pierwszy sort polakow, wiec jest dobrze :-) A prezes kota to w ktorym zoo dostal posade, bo chyba nie myslicie ze prezes kupuje mu kitikety za swoje nedzne diety za ktore nie dorobil sie nawet rowera bo nie ma karty rowerowej

! Odpowiedz
3 9 ~tomtom

A która władza tego nie robiła??
Trzeba zmniejszyć koryto. Ewentualnie wprowadzić jawne konkursy na różne stanowiska i cześć. Nawet jeżeli będzie z klucza partyjnego to będzie merytoryczny.

! Odpowiedz
5 12 ~PSL

Zróbcie takie samo podsumowanie nepotyzmu w PSL !! Czytam bankiera od stu lat, jakoś przez ostatnie 9 lat nie pamiętam nagonki na PSLowców i ich obsadzanie rodziną stołków.
Nie ma obiektywnych mediów

! Odpowiedz
0 7 ~Zdzich

Akurat GW po taśmach Serafina miała cykl artykułów o kolesiach na etatach z PO i PSL. Czekam na podobny cykl u tzw niepokornych.

! Odpowiedz
9 4 ~URLICH_vonKACZFI

razem z Niemiecem i Moskiem w ramach DOBREJ zmiany, "langsam aber sicher" pakują do WORA. Brawo MY.

Polska w promocji: grunty, GPW, fabryki, mieszkania, domy, obligacje wszystko jak leci, za
30-50% w PAPIERZE

Myślę, że sprawa wokół trójpodziału władzy, czyli TK jest nie do przecenienia. Informacje z ust Morawieckiego o wyprowadzaniu 100 mld PLN rocznie z legalnie zainwestowanego kapitału około 2 bilionów PLN, to pocałunek ŚMIERCI, nie tylko dla GPW, ale także dla gospodarki, bo są nieprawdziwe, instrumentalizowane politycznie, czy wręcz obraźliwe. Takie czyny oznaczają, że rządzący myślą, że mogą wszystko, przed czym skutecznie broni inwestorów i obywateli, także tych, obecnych zwolenników PIS trójpodział władzy.

Dla polskich przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Udziały rynkowe firm zagranicznych tym mechanizmem rosną, a rodzimych polskich maleją w skali makro.

Dla OSÓB FIZYCZNYCH mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Myślę, że bez tych działań rządzących rentowności 10io letnich polskich obligacji by były o ok. 100 pkt. bazowych niżej. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.
Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP.

Czy rządzący świadomie obniżają wartości prawie wszystkich aktywów kapitałowych?,
w tym także mieszkań, stwarzając dodatkowy niepokój w społeczeństwie, bankach oraz u frankowiczów. W żadnym cywilizowanym kapitalistycznym kraju władza tego nie robi. Ciekaw jestem, czy zostanie to podniesione do rangi działalności na szkodę państwa polskiego, z konsekwencjami z tego wynikającymi.

Władza najbardziej boi się utraty władzy, dlatego spodziewam się opamiętania. Pieniądze są tym dla gospodarki, czym tlen dla organizmów żywych. Polska jedzie na DEFICYCIE (kredycie). Chiny nam tego problemu nie rozwiążą, a organizm będzie się bronić przed niedotlenieniem, a władza przed jej wymianą. Muszę, przyznać, ze rządzący "umiejętnie" komunikują się z własnym elektoratem. Jak na razie nie doprowadzili do widocznego urealnienia się "mniej Polski w Polsce", głosząc hasła patriotyczne. Taki skutek jest bardzo realny i wtedy nastąpi zdziwienie społeczeństwa, choć rządzący ten skutek, jako jeden z wariantów postrzegają. Już niedługo zostaną podjęte konkretne decyzje, gra w "trzy karty nie może trwać zbyt długo", bo jest awykonalna...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 3 ~URLICH_vonKACZFI

polityka Spalonej Ziemi _____Rozwiniecie dot. Kosztu Kapitału________

Polityka to tworzenie i zarządzanie kłamstwami i półprawdą, a grupą docelową są wyborcy. Każde obniżanie ratingów jest b. szkodliwe. Wzrost kosztu kapitału lub brak jego spadku, pomimo sprzyjającego otoczenia o 25 pkt % to dla społeczeństwa koszt ok. 1 mld PLN, a dla budżetu państwa ok. 350-400 mln PLN braku wpływów podatkowych. Wynika to z tego, że coroczne zobowiązania SP, gospodarka osoby fizyczne i samorządy to rząd wielkości ok. 400 mld PLN (kredyty i obligacje).
Ekonomiści medialnie na ten temat rzadko się wypowiadają, bo mogło by być odebrane to, jako poruszanie tematów politycznych.

Rządzący od maja 2015 r spowodowali brak spadku rentowności 10io letnich polskich obligacji o ok. 100-120 pkt. bazowych. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.

Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP. Rządzący już mają ogromny problem. Dobrze, że na razie rating został utrzymany. Bez zmiany strategi i polityki PIS jest skazany na porażkę. Oby zostało to wykorzystane.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 2 ~kolo odpowiada ~URLICH_vonKACZFI

Mówisz, że polityka to zarządzanie kłamstwami" Każdy widocznie mierzy swoimi kategoriami. Właśnie dlatego PO i PSL straciło władzę.
To co wmawiacie PIS-owi sami robiliście bez skrupułów i chcieli byście robić dalej. A na to nie ma zgody.

! Odpowiedz
0 4 ~Aga odpowiada ~kolo

Za to zgoda by robili to NASI jest jak widać. Dopchaliście się w końcu do koryta i mimo rażących przykładów idziecie w zaparte. Właśnie dlatego stracicie władze, bo obywatele tego nie kupią.

! Odpowiedz
5 17 ~Zdzich

Ktoś pamięta że Jasiński po przegranych przez PiS wyborach zdążył jeszcze umorzyć dług Porozumienia Centrum (dla mało zorientowanych byłej partii Kaczora) wobec Skarbu Państwa?

! Odpowiedz
1 5 ~Zdzich

Za co te minusy. Przecież to jest fakt? Do sprawdzenia przy minumum wkładu.

! Odpowiedz
15 9 ~NYT

PO (PSL) kradli i aferzyli przez 8 lat i kradną dalej w niektórych Ratuszach (W-wa) i tam gdzie jeszcze trzymają lokalną władzę. Tylko głupi się nabierze na bzdety i propagandę prasy i mediów którą Niemcy (75%) trzymają w swoich łapach by nową niewygodną im władzę wyniszczać.
Prawdziwi Polacy się na to nie nabiorą. PIS wszystkie patologie również wlasne zniszczy w zarodku i to wlaśnie widać. Niemieckie agentury wraz z opozycją targowicką zrobią wszystko by zamieszać Polakom w główkach.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 7 ~NYT

A co n ie kradli, to były kradzieże stulecia jak OFE, a afery Grzecha (Schetyny - tak, tak) , Zbycha i Mira , a spotkania po cmentarzach. Sami zwolennicy afer na tym forum. To mio być jedynym odważnym by się im przecistawiać. Zgnilizna moralna sięga dna.

! Odpowiedz
3 5 ~Aga odpowiada ~NYT

Ciekawa jestem co napiszesz, gdy Morawiecki zabierze resztę OFE co już zapowiadał. Wtedy to dla Was nie będzie afera tylko najbardziej słuszne posunięcie. Kłania się mentalność Kalego.

! Odpowiedz
3 4 ~NYT odpowiada ~Aga

Myślał indor o niedzieli ,a w sobotę łeb ucieli . Twoja przenikliwość mnie poraża. To tak jakbym napisał , że Rzepliński dalej będzie łamał Konstytucję, tak jak ją złamał w czerwcu 2015r Ustawa o TK umożliwiającą wybór 14/15 sędziów TK na potrzeby PO.

! Odpowiedz
1 7 ~duda

za każdym razem to samo wpychają swoje dupy na stolki

! Odpowiedz
5 6 ~v1

A jak Petru dorwie się do koryta to będzie inaczej? Każda władza obsadza swoimi, tak zawsze było.

Żadnej władzy politykom!!!

! Odpowiedz
8 8 ~bobo

ależ tu .nowoczesnych trolli. na szczęście poziomem nie odbiegają od głup Ryska

! Odpowiedz
1 8 ~prawawgały

bobuś zamknij oczy i udawaj dalej że "dobra zmian" jest dobra !

w sekcie już tak jest że wszyscy podążaj w jednym kierunku i maja takie samo zdanie jak prorok

a kto ma inne zdanie widomo "komunista i złodziej" - jak mawia Brudziński pan marszałek ....

! Odpowiedz
1 5 ~we

Alez boli pisiaków.

! Odpowiedz
1 12 -zbyszek1 odpowiada ~we

Nie sądzę aby ich bolało. Nie ta wrażliwość, nie ta etyka, nie ta moralność, nie ta kultura. Pisiaki po prostu wszystko rozumieją a rebours. Nie rozróżniają co jest uczciwe, a co nieuczciwe, co dobre a co złe, co wypada a co nie wypada przyzwoitemu człowiekowi. W domach albo lepiej powiedzieć w chatach ich nie wychowali na uczciwych, przyzwoitych ludzi a do tego państwo ich skomunikowało, dało im dostęp do przestrzeni publicznej a nawet dało wybór uzbrajając w kartkę wyborczą. No i mamy to co mamy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 6 ~Arkadiusz

Frontalny atak niemieckich mediów trwa!!!...i tak nie dacie im rady:)

! Odpowiedz
2 4 -zbyszek1

Zachowujesz rewolucyjną czujność. Brawo. Ja tylko dodam I innych obcych, wrogich, zdradzieckich, imperialistycznych sił oraz marksizmu, leninizmu i proletariackiego internacjonalizmu.

! Odpowiedz
10 18 ~pisoff

pisowskie bydlo pozre wszysko...

! Odpowiedz
2 16 -zbyszek1

Gospodarka która dramatycznie słabnie ich zatopi. Hałastra która przecież nie ma kwalifikacji już pewnie żałuje, że lud plebejski kazał im rządzić.

! Odpowiedz
6 13 ~sprzedawcaUSŁUG

HORYZONT_alnych, tj. polisy parlamentarnej "Kupuj za Cudze, twój PIS".

A mówili ze PO "kradło", a pis robi to razy 2 i to bez rękawiczek. Jaki JAKI ?

Nam prawo niepotrzebne, ono tylko przeszkadza w systemowym dojeniu

! Odpowiedz
14 13 ~Kasia

W życiu nie widziałam tylu PiSowskich trolli w jednym miejscu. Jakiś nowy zaciąg zrobili czy po prostu dzisiaj dostali rozkaz aby zalać konkretnie Bankiera swoimi mądrościami?

! Odpowiedz
7 11 ~RobertM

Bo to nie trolle, tylko opinia społeczna, nie każdy musi być taki jak ty.

! Odpowiedz
2 1 ~troll odpowiada ~RobertM

jasne ze trole...dobrze płacą

! Odpowiedz
4 15 ~PosadyiStanowiska

Dojną zmianę racz dać nam Panie

! Odpowiedz
24 16 ~ek

Całe te wypociny to bzdety POnowoczesnych. Nie w tym problem że znajomi obsadzają spółki SP. Jeśli jakiś problem z korupcją czy złym zarządzaniem to od czego CBA.
Wzorcem POnowoczesnej było kupno przez ówczesny KGHM firmy kanadyjskiej z kopalnią Sierra Gorda za kilkanaście mld dol. po czym wartość tej firmy spadła kilkakrotnie wskutek spadku popytu na miedź. Gratulacje profesjonaliznu zarządzania przez POnowoczesnych POmrocznych cwaniaczków

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 4 ~walet

Coś nie tak z twoją interpunkcją.

! Odpowiedz
4 4 ~amcha

POnowoczesna to zlodzije i klamcy jeszcze zanim sie urodzili bo to resortowe dzieci i wnuki SOM.Najciezsza operacja chirurgiczna jest oddzielenie ryja od koryta. Tak mawial sp. prof. Religa.Dzis napewno stal by po stronie zlodzieji i gryzl by sie w jezyk swoj i zalowal. a dlaczego ? ano dlatego bo byl tyz czerwony, resortowy choc w swoim fachu utalentowany chirurg w operacjach na otwartym sercu

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 20 ~wq

Ocho, widzę, że Szefernaker uruchomił już bandę swoich troli, co to będą teraz bronić misiaczków pisiaczków.

Zmiana miała być dobra a nie dojna, jest gorzej niż było za PO, a nie rządzą jeszcze nawet roku.

! Odpowiedz
6 1 ~kolo

Jeśli masz dane na temat przekrętów to w te pędy goń do CBA, jeśli nie to znaczy, że oderwano Cię od koryta i nie możesz się z tym pogodzić.
Opozycja mocno się broni. To znak, że zmiany idą w dobrym kierunku. Na przekór Niemcom i Rosjanom.
Polska dla Polaków.

! Odpowiedz
2 0 ~wq odpowiada ~kolo

Uderz w stół, a nożyce się odezwą,

! Odpowiedz
8 5 ~MISIEWICZtoPLANKTON

tu tkwi PROBLEM !!!!. Niemiec z Moskiem w ramach DOBREJ zmiany, "langsam aber sicher" pakują do WORA. Brawo MY.

Polska w promocji: grunty, GPW, fabryki, mieszkania, domy, obligacje wszystko jak leci, za
30-50% w PAPIERZE

Myślę, że sprawa wokół trójpodziału władzy, czyli TK jest nie do przecenienia. Informacje z ust Morawieckiego o wyprowadzaniu 100 mld PLN rocznie z legalnie zainwestowanego kapitału około 2 bilionów PLN, to pocałunek ŚMIERCI, nie tylko dla GPW, ale także dla gospodarki, bo są nieprawdziwe, instrumentalizowane politycznie, czy wręcz obraźliwe. Takie czyny oznaczają, że rządzący myślą, że mogą wszystko, przed czym skutecznie broni inwestorów i obywateli, także tych, obecnych zwolenników PIS trójpodział władzy.

Dla polskich przedsiębiorców istotny jest koszt średnioważony kapitału WACC, a ten rośnie.

Zmniejszając opłacalność inwestycji lub nawet uniemożliwiając ze względu na brak opłacalności NPV, IRR, ROE, ROA itd. to jest być albo nie być, a NOŻYCE kosztu kapitału dla polskich przedsiębiorców są coraz mniej korzystne w stosunku do zagranicy. Udziały rynkowe firm zagranicznych tym mechanizmem rosną, a rodzimych polskich maleją w skali makro.

Dla OSÓB FIZYCZNYCH mechanizmy są porównywalne, choć trochę mniej złożone.

Myślę, że bez tych działań rządzących rentowności 10io letnich polskich obligacji by były o ok. 100 pkt. bazowych niżej. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.
Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP.

Czy rządzący świadomie obniżają wartości prawie wszystkich aktywów kapitałowych?,
w tym także mieszkań, stwarzając dodatkowy niepokój w społeczeństwie, bankach oraz u frankowiczów. W żadnym cywilizowanym kapitalistycznym kraju władza tego nie robi. Ciekaw jestem, czy zostanie to podniesione do rangi działalności na szkodę państwa polskiego, z konsekwencjami z tego wynikającymi.

Władza najbardziej boi się utraty władzy, dlatego spodziewam się opamiętania. Pieniądze są tym dla gospodarki, czym tlen dla organizmów żywych. Polska jedzie na DEFICYCIE (kredycie). Chiny nam tego problemu nie rozwiążą, a organizm będzie się bronić przed niedotlenieniem, a władza przed jej wymianą. Muszę, przyznać, ze rządzący "umiejętnie" komunikują się z własnym elektoratem. Jak na razie nie doprowadzili do widocznego urealnienia się "mniej Polski w Polsce", głosząc hasła patriotyczne. Taki skutek jest bardzo realny i wtedy nastąpi zdziwienie społeczeństwa, choć rządzący ten skutek, jako jeden z wariantów postrzegają. Już niedługo zostaną podjęte konkretne decyzje, gra w "trzy karty nie może trwać zbyt długo", bo jest awykonalna...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 5 ~MISIEWICZtoPLANKTON

jak dzieci we mgle. _____Rozwiniecie dot. Kosztu Kapitału______Kto rozwala Polskę

Polityka to tworzenie i zarządzanie kłamstwami i półprawdą, a grupą docelową są wyborcy. Każde obniżanie ratingów jest b. szkodliwe. Wzrost kosztu kapitału lub brak jego spadku, pomimo sprzyjającego otoczenia o 25 pkt % to dla społeczeństwa koszt ok. 1 mld PLN, a dla budżetu państwa ok. 350-400 mln PLN braku wpływów podatkowych. Wynika to z tego, że coroczne zobowiązania SP, gospodarka osoby fizyczne i samorządy to rząd wielkości ok. 400 mld PLN (kredyty i obligacje).
Ekonomiści medialnie na ten temat rzadko się wypowiadają, bo mogło by być odebrane to, jako poruszanie tematów politycznych.

Rządzący od maja 2015 r spowodowali brak spadku rentowności 10io letnich polskich obligacji o ok. 100-120 pkt. bazowych. Obniżki ratingów spowodują wzrost tych różnic do ok. 125-175 pkt. Bazowych. Rentowności papierów dłużnych są bazą do obliczeń kosztu kapitału na rynku.

Wszystkie aktywa, w tym kapitałowe są obarczone wyższym ryzykiem uwzględniając rodzaj aktywów, jak papiery dłużne SP. Rządzący już mają ogromny problem. Dobrze, że na razie rating został utrzymany. Bez zmiany strategi i polityki PIS jest skazany na porażkę. Oby zostało to wykorzystane.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 16 ~Colo

Przykrywamy przekręty Bufetowej?

! Odpowiedz
4 14 ~arek

Słabe. Wysil się, gdyż dniówki nie zapłacą.

! Odpowiedz
12 22 ~Polak

nie przypominam sobie takich artykułów w bankierze za czasów PO, kiedy to zjawisko było jakieś 1000x mocniejsze (jeśli nie bardziej). Bankier próbuje rówanć z TVN i GW?

! Odpowiedz
8 9 ~DJCat

Konkrety, konkrety. Jeżeli zjawisko było 1000 razy mocniejsze, to z głowy proszę wymienić przynajmniej 5 znanych nazwisk pokroju Misiewicza. W przeciwnym wypadku, proszę najpierw się zastanowić a potem pisać.

Nie przeczę, że każda partia ustawia swoich na stanowiskach, ale likwidacja służby cywilnej oraz ostatnie rewelacje wskazują na TKM w czystej postaci. Najgorsze jest to, że kolejna władza nie będzie miała żadnych skrupułów, aby powielać te złe przykłady.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 11 ~Mariusz

PiSowskie trolle chyba na 3 etaty od wczoraj robią. Tylko sam dostęp do komputera to nie wszystko. Warto jeszcze coś mądrego napisać. Bo ja jakoś sobie nie przypominam aby kosmetyczki, posługacze z aptek, pomocnicy świniarza, byli kierowcy, panie od robienia kanapek prezesowi dostawali pracę w zarządach państwowych spółek. I ja mam pełny szacunek dla tych zawodów ale np takie PGZ zasługuje jednak na kogoś lepszego niż pan Misiewicz, którego największym sukcesem jest ukończenie podstawówki (chyba, bo dowodów nie ma).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 6 ~rada odpowiada ~DJCat

zagugluj sobie "lista wstydu platformy" , chyba ba pulsie biznesu była publikowana

! Odpowiedz
2 0 ~ja

Polak ? chyba nie

! Odpowiedz
2 0 ~ja

Polak ? chyba nie

! Odpowiedz
1 0 ~Troll

Nie jestes POLAKIEM hamie

! Odpowiedz
3 10 ~Karol

Jak to powiedział Czarnecki "Mój syn jest patriotą, chce pracować w polskiej firmie". I został doradcą w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. W wieku 26 lat. Geniusz, pewnie po ojcu. Więc drogi Polaku, jak twój szef dmya cię w dpuę i nie docenia twojej pracy to albo nie jesteś dostatecznym patriotą albo nie pracujesz w polskiej firmie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 16 ~men

A co z MYSIOWICZEM Balcerowicza. Czyli Petru?.

! Odpowiedz
9 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 7 ~Robert

Ja rozumiem, że to jest wczorajszy przekaz dnia, który udało się w bólach wyrsać PiSowi ale to chyba słaby argument porównywanie Misiewicza, którego doświadczenie ogranicza się do służenia przy mszy i podawania kartonów w aptece z kimś kto kończył SGH i pracował w Banku Światowym.

! Odpowiedz
3 3 ~pytek odpowiada ~Robert

Każdy służy jak umie. A jak służył niedouczony petrus?.

! Odpowiedz
3 12 -zbyszek1 odpowiada ~Robert

Był prymusem, jest doktorem ekonomii, był przewodniczącym PTE, pewnie za jakiś czas profesorem a zawsze jednym z najbardziej znanych, opiniotwórczych polskich ekonomistów. Nawet pisowskie ślimaki z tego forum powinni znać tego gościa od lat.

! Odpowiedz
7 3 ~mmmm odpowiada -zbyszek1

czyli POpularna WAZELINA Balcerowicza.

! Odpowiedz
1 1 ~koala

Ma się dobrze i bierze się za porządki

! Odpowiedz
0 0 ~Robert odpowiada -zbyszek1

oj zbyniu, Zbyniu przestać klepać propagandę, o to prawda o twoim "fachowcu" Petru-Misiewiczu:
Jest rok 1995 zaledwie 23-letni Ryszard Petru zostaje asystentem Leszka Balcerowicza, wówczas przewodniczącego Unii Wolności. Dwa lata później w wieku 25 lat zostaje doradcą Leszka Balcerowicza, wtedy wicepremiera i ministra finansów. W roku 2001 Ryszard Petru jako jedynka podwarszawskiej listy Unii Wolności nie dostaje się do Sejmu. Podziela los Unii Wolności, partii która choć współrządziła, nawet nie dostała się do Sejmu. Wyborcy srogo ukarali unitów. Ryszard Petru, choć startujący z pierwszego miejsca otrzymał kompromitujący wynik, ledwie ponad 4 tysiące głosów. Ale nie przeszkodziło to w karierze pana Petru. Już kilka tygodni później dostaje intratną posadę w warszawskim biurze Banku Światowego. Nie ma wówczas nawet 30 lat. Ciepła posadka na osłodę przegranych z kretesem wyborów. Odrzucony przez wyborców, zostaje przygarnięty przez bankierów.

Czy niespełna 30-letni Petru wygrał konkurs pokonując setki konkurentów? A może miał unikalne doświadczenie zdobyte podczas długoletniej pracy w międzynarodowych instytucjach finansowych, a może habilitację albo choć doktorat z ekonomii? Nic z tych rzeczy? Magister stosunków międzynarodowych, tytułujący się ekonomistą, miękkie lądowanie zawdzięcza decyzji Leszka Balcerowicza, wówczas szefa NBP. Praca w Banku Światowym to nie tylko wysokie wynagrodzenie ale także przepustka do dalszej kariery, przepustka której nie otrzymałby gdyby nie polityczne wsparcie i znajomość z Leszkiem Balcerowiczem. Cała kariera Ryszarda Petru opiera się na Balcerowiczu.

Później też są kolejne ciepłe posadki w spółkach skarbu państwa. Najpierw w banku PKO BP, a potem w radzie nadzorczej PKP. Z tej ostatniej szybko rezygnuje, ale fakt pozostaje faktem, że przyjął funkcję z politycznego nadania. Jakoś wtedy „Misiewiczowi Balcerowicza” nie przeszkadzało, że są to spółki skarbu państwa, a zajęcie tak eksponowanych stanowisk nie jest możliwe bez poparcia politycznego.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 5 ~EMIGRANT

PIS=PO=AWS+UW =ZHCN JEDNA KU.A CZEROWNA!

PELNA PRYWTYZACJA CALEGO MIENAI OBYWATELI A AKSA NA EMRYTURY !!!!!!!

TAK TO MIALO WYGALDAC ALE ZACZLEI KRASC I DOBIJAC MIENIE STOZNIE ZAKLDY CEGIELSKEIGO ITD ITD ITD!W CH.J FIRM SPRZEDANE ZA GROSZE KULCZYKOWI I INNYM SBCKIM OPRYCHOM!!!!!!


DLA TEJ BANDY TYLKO PLUTON A CALE MIENIE TZW PANSTWOWE OBYWATELI SPRYWATYZOWAC ZA WARTOSC KSIEGOWA!!!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 6 ~miro

z tej choloty pis najmniej kradł, upss, "prywatyzował"

! Odpowiedz
1 3 ~DJCat

Na szczęście jesteś na emigracji i masz powód aby nie wracać. Pokaż kraj, gdzie politycy są uczciwi!

! Odpowiedz
0 4 ~wojtek odpowiada ~DJCat

Skoro myślisz,że wszędzie politycy postępują tak jak w Polsce to gratulacje!
Myślę że w wielu krajach politycy zachowują się zupełnie inaczej, ( nie kłamią bezczelnie, a jak skłamią ponoszą surowe konsekwencje)
Widzę że nie przeszkadza Ci jak PiS kpi sobie z Ciebie i śmieje Ci się prosto w twarz,ja nie mogę patrzeć na to zakłamanie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 10 ~wojtek

takie hipokryzji jaką robi PiS nikt w tym kraju jeszcze nie uprawiał,ludzie bezczelni i bez honoru zapełniają szeregi partii

! Odpowiedz
5 5 ~seba

Ludzie, nie wciągajcie się i budujcie "narracji Misiewiczów", to jest zwykłą kurtny do tego, aby gadać o personaliach, zamiast o systemowej "prywatyzacji" Polski - i nie chodzi tu wyłącznie o Warszawę!

! Odpowiedz
3 4 ~1000_letni_PISlam

__Rozszerzona Konfiskata___, przecież idzie nacjonalizacja

Oczywiście rebeliantom pracować pod naszym okiem, w ramach konfiskaty nie zabronimy

"Wolę tych, którzy popierają mnie ze strachu, niż tych, którzy popierają mnie z przekonania. Przekonania się zmieniają, strach pozostaje"- Stalin

! Odpowiedz
3 12 -zbyszek1

I to jest ta wasza pisowska uczciwość, taka na zasadzie niech kradną byle to byli nasi. Nie ma takich przekretasów jak pisiaki a szefem służb które mają ścigać przekręty jest wyrokowiec. Boki mogłyby ze śmiechu rozboleć, tylko, że to nie jest śmieszne.

! Odpowiedz
3 4 ~1000_letni_PISlam

Podobnie jest w psychozie, w fazie manii, buźka czerwona z podniecenia.

A kiedy poczujesz, że jesteś orłem i sfruniesz z wieżowca???

to co, ___pijmy PISbule, zamiast Redbule, one dodadzą ci, prawdziwych skrzydeł____

! Odpowiedz
1 2 ~Europejczyk

1000 letnia to ma być nowa wersja Rzeszy, niemiecka UE.

! Odpowiedz
7 12 ~zdesperowany

Petru urządził jazdę bez trzymanki, każdy kto jest związany z kimkolwiek z PiS i ma pracę w SSP to według niego i jego bandy to otrzymał pracę dzięki powiązaniom partyjnym. Zatem ja proponuję delegalizację wszystkich partii bo każda partia ma w SSP swoich ludzi. I po ptokach!

Bankier też sobie pojechał, żałosne!

! Odpowiedz
8 8 ~to-oczywiste

Sensacje Misiewiczów z Nowoczesnej z ciemnogrodu. Każdy urzędnik który złamie prawo będzie osądzony. Był już minister sportu w rządzie PIS i odsiedział dwa lata we więzieniu za łapówkę. Nadszedł czas honoru i jest zero tolerancji dla przekrętów. Taka jest dobra zmiana.

! Odpowiedz
2 13 -zbyszek1

Minister został aresztowany, kiedy już nie mieli wyjścia, dopiero po przegranych wyborach. Dlatego mam prawo powiedzieć - kłamiesz.

! Odpowiedz
7 3 ~oczywista-oczywisto odpowiada -zbyszek1

To dla czego inna osoba zastąpiła tego ministra w rządzie PIS ? Zanim oplujesz, pomyśl, to nie boli. Chodzenie na marsze KOD powinno ci odświeżyć pamięć, tam są tacy jak TY ale może lepiej pamiętają. Po wyborach to rządziła klika Donalda.

! Odpowiedz
2 10 -zbyszek1 odpowiada ~oczywista-oczywisto

Jest pytanie dlaczego kogoś kto było wiadomo, bez wątpliwości było wiadomo, że jest kryminalistą bo to było udowodnione nie zamknęli. Dlaczego wyrokowiec Kamiński będąc szefem CBA urządził przed wyborami konferencje na której sugerował aby nie głosować na PO posługując się wmanewrowaną przez tych łobuzów Sawicką a nie wspomniał o kryminaliście swoim funflu z PISu? Dlaczego pozwoliła hałastra łobuzowi Lipcowi zwolnić zarządzającego laboratorium antydopingowym, wybitnego specjalistę prof. Smorawińskiego w zemście za to, że wykrył u koksiarza Lipca doping w organizmie? Wasze pisiaki standardy to draństwo, kłamstwo, manipulacja, patologia. Tutaj jesteś anonimowy a w życiu też tak łatwo się demaskujesz?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 3 ~misiewicze_pl

misiewicze.pl

! Odpowiedz
8 19 -zbyszek1

Nie wypinam piersi po ordery, nie walczę o miejsce w alei zasłużonych, nie upominam się o dozgonną wdzięczność narodu tym bardziej, że byłem nieskuteczny w tej swojej samotnej, romantycznej walce z dyktaturą hołoty i pospolitych szumowin.
Mam jednak prawo zwrócić uwagę na fakt, że zawsze na tym forum, świadkowie żyją, pisałem z detalami, precyzyjnie nawet odrobinę się nie myląc co będzie jak sfora dorwie się do władzy.
Zawsze pisałem, że pisowska hałastra to chamstwo, draństwo, nienawiść, kłamstwo, manipulacja, chore emocje, patologiczni przekrętasy, nekropolitykierzy grający w sposób cyniczny trupami katastrofy. To było dla mnie tak oczywiste, że kompletnie nie mogłem zrozumieć jak to jest możliwe, że naród w dużym państwie w środku Europy, w drugiej dekadzie XXIw foruje do zarządzania krajem taką ciemną masę, patologię, błaznów bez kwalifikacji, żę naród nie widzi tego co jest tak jasne i oczywiste.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 4 ~spoko

zbyszek1 znam cię, od lat 70-tych należałeś do PZPR organizacji patologicznej, zwalczającej Polaków. Ty się już nachapałeś i teraz możesz tylko wypiąć tłuste poślady.

! Odpowiedz
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 2 ~zdesperowany

widać, po tym komentarzu kto jest reprezentantem tej hołoty.

! Odpowiedz
12 7 ~beeeee

to są kompletne bzdury, nawet sprzątaczka teraz będzie lepsza od pełowskich ", pożal się Boże, członków zarządów ssp, wg nich prywatyzacja polegała na drenowaniu tych spółek do dna.....

! Odpowiedz
3 12 ~slaw

Ludzie co by się działo gdyby chociaż 1/4 takich rzeczy wydarzyła się za czasów PO?

! Odpowiedz
7 9 -zbyszek1

Nie wydarzyło się więc nie ma co spekulować. Nie wydarzyło się bo PO to inna klasa, inna kultura, inne kompetencje. Nie wydarzało się więc użyto manipulacji przypisując poprzedniemu rządowi który miał niekończące się pasmo sukcesów różne afery a nawet zarzut ciepłej wody w kranie, A ponieważ naród ciemny to to kupił.

! Odpowiedz
3 4 ~Europejczyk odpowiada -zbyszek1

PO to po prostu KASTA. To rasa nadludzi ? Tylko taki prostak jak ty Zbychu z wypranym mózgiem widzi wszystko na odwrót.

! Odpowiedz
0 6 ~aaaa

Przecież się wydarzyło i było równie głośno. Prezes mówił przecież że trzeba skończyć z kolesiostwem i nepotyzmem. A tu proszę, doszli do władzy i to samo. Ludzie ale wy jesteście głupi, przecież każda partia tak będzie się zachowywała. Obiecuje gruszki na wierzbie, a później i tak robi co chce.

! Odpowiedz
5 11 -zbyszek1 odpowiada ~aaaa

Nie to samo. Nie pleć bzdur. Ja tylko pozwolę sobie wymienić prezesów największych spółek SP za rządów PO nie związanych z PO tuzów, najwybitniejszych menadżerów za panowania których te spółki lśniły - Krawiec, Klesyk, Oliwa, Jagiełło, Olechnowicz, Wirth i wielu innych. Wtedy dziadów, takich ciapciaków jak teraz na stanowiskach nie było.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 9 ~miro

rezimowy rysiek pojechał na fali swojej głupoty..... „…ma swoje otoczenie i jest hermetycznie zamknięty, czy o co kaman? Mówiłem mu, ze nigdy nie byłem w żadnej partii, nie byłem karany itp. I jestem 100% czysty i nikt niczego na mnie nie wyciągnie. 7 lat pracowałem w zakładzie energetycznym a 14 lat prowadzę firmy mojej żony. Nie ukrywam, ze chcę popracować na rzecz miasta by móc w przyszłości startować w wyborach. Mam na to czas i pieniądze. może i w samym ratuszu tez mogę się przydać. To się tyczy również mojego ojca, co prawda ma 60 lat, ale trudno szukać w mieście równie dobrego eksperta od zagadnień edukacji (on całe życie w tym siedzi…”

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 5 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 9 ~brawo_MY_twójPIS_

W Krakowie radny PiSu i pracownik IPN domaga się zmiany nazwy ul. Dworcowej bo nazwana jest od ruskiego komunisty Iwana Dworcowa.

I w całej Polsce też! Co oni w tym PiSie wciągają??!

! Odpowiedz
5 3 ~teraz_k_MY_twójPIS_

czy to jakiś teleturniej "WYNAGRODZENI, o jeden dzień za długo"?

kto szybciej, mocniej, lepiej ograbi Polskę ?

kto ci da ZŁOTE odznaczenie w wieku 10 lat, za dożycie do 30ki ?

! Odpowiedz
5 13 ~CIN

brakuje na liście Macieja Szota z Inowrocławia. aktywny PISowiec, szef kebaba.

! Odpowiedz
6 15 ~qty

Jedynym sposobem na to żeby podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości jest prywatyzacja wszystkich firm państwowych, PIS jak wiadomo do tego nie dopuści ale jestem ciekaw czy Nowoczesna jest za prywatyzacją czy może bije jedynie pianę ale nic by z tym nie zrobiła. Wadliwy jest system a nie sposób wybierania ludzi do spółek.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 7 ~miro

nie prywatyzacja tylko odpowiedzialnosc karna i finansowa za działalnosć na szkode spólki

! Odpowiedz
2 13 ~polskigupek

.....o Matko ! ...jak ja chcę być misiewiczem !!!!...to pojęcia nie macie !

! Odpowiedz
8 10 ~tedzio

hehe. Bankier nie ośmieszaj się akurat Wojciech Jasiński.. to ma jak nic kompetencje..
W porównaniu np z Misiewiczem.. Więc stawianie ich na równi to wielkie nieporozumienie..

! Odpowiedz
7 18 ~KIMDZONGTUSK

przyganiał kociol garnkowi; wszyscy ci politycy przyssani do budżetowego koryta kradną i korumpują, co to ma za znaczenia, dżuma.po czy cholera/pis ?

! Odpowiedz
17 27 ~Jaro

Petru byl za to "misiewiczem" Balcerowicza

! Odpowiedz
5 12 ~Hiob

A jego poseł chciał jednocześnie być dyrektorem Państwowego teatru, oj jaki był lament że konkurs ustawiony bo trzeba mieć odpowiednie wykształcenie

! Odpowiedz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,1% X 2017
PKB rdr 4,7% III kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 574,35 zł X 2017
Produkcja przemysłowa rdr 4,3% IX 2017

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl