REKLAMA

Ministra Finansów wyraził zgodę na połączenie Generali i Zurich

2004-01-07 09:50
publikacja
2004-01-07 09:50
Minister Finansów wydał zezwolenie na połączenie towarzystw ubezpieczeniowych: Generali Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. z Zurich Towarzystwem Ubezpieczeń S.A. oraz Generali Życie Towarzystwa Ubezpieczeń S.A. z Zurich Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie S.A.

Uzyskanie zgody Ministra Finansów jest jednym z ostatnich etapów rozpoczętego pod koniec lipca br. formalno-prawnego procesu konsolidacji towarzystw. Do ostatecznego połączenia spółek dojdzie z dniem wpisania połączenia do właściwego rejestru sądowego (KRS).

Po zakończeniu fuzji na rynku polskim pozostaną dwa towarzystwa ubezpieczeniowe, tj. Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Zgodnie z planem nowe towarzystwo majątkowe dysponowało będzie jednym z najwyższych na rynku polskim kapitałem zakładowym w wysokości 190, 21 mln PLN. W przypadku towarzystwa życiowego kapitał ten wyniesie 61 mln PLN.

Po połączeniu powstanie ósme, co do wielkości towarzystwo życiowe na polskim rynku ubezpieczeniowym; nowe towarzystwo majątkowe uplasuje się natomiast na trzynastej pozycji (wg wyników finansowych za 2002 rok).
Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki