REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju szykuje „operację startup”

2016-02-22 01:07
publikacja
2016-02-22 01:07

Resort rozwoju myśli o stworzeniu specjalnego funduszu dla projektów realizowanych przez polskich czempionów i startupy.

Ministerstwo Rozwoju szykuje „operację startup” / YAY Foto

W Izraelu — kraju, który jest dobrym przykładem efektywnego wsparcia biznesowych debiutantów — mówi się, że nawet taksówkarze wiedzą, czym jest startup. U nas to określenie powoli wychodzi poza zamknięty krąg osób tworzących i promujących tę społeczność.

Po części za sprawą planów Ministerstwa Rozwoju (MR), które deklaruje, że chce zmotywować menedżerów spółek skarbu państwa do współpracy z polskimi start-upami.

Czempioni inwestorami

Pomóc młodym innowacyjnym firmom w rozwoju ma program „Start in Poland”. Ma ułatwić dostęp startupów do spółek skarbu państwa. A rezultatem tej współpracy ma być zaistnienie tych pierwszych na globalnym rynku i podniesienie innowacyjności tych drugich. Polscy czempioni mają nie tylko dostarczać finansowanie, ale dzielić się wiedzą i udostępniać startupom infrastrukturę. Każde z przedsiębiorstw uczestniczących w programie ma pełnić rolę partnera branżowego i odpowiadać za konkretną gałąź rynku.

Czytaj więcej w "Pulsie Biznesu".

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki