Ministerstwo Finansów wyemitowało obligacje za 458 mln zł. Za abonament

2019-07-17 11:48
publikacja
2019-07-17 11:48

Ministerstwo Finansów wyemitowało obligacje serii OC0521 i OD0521 o wartości 458 mln zł, przeznaczone dla jednostek publicznej radiofonii i telewizji, jako rekompensata z tytułu utraconych opłat abonamentowych - podał resort finansów w komunikacie.

/ fot. Mateusz Szymański / Bankier.pl

"Minister Finansów (...) wyemitował obligacje zerokuponowe (serie OC0521 oraz OD0521) o terminie wykupu w dniu 25 maja 2021 roku przeznaczone dla jednostek publicznej radiofonii i telewizji jako rekompensata z tytułu utraconych opłat abonamentowych" - napisano.

MF podał, że wyemitowane obligacje o łącznej wartości nominalnej 458 milionów złotych zostały przekazane uprawnionym podmiotom 16 lipca 2019 roku.

Resort podał, że seria OC0521 zostanie 25 lipca 2019 roku zasymilowana z serią OK0521. 

pat/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
trybuch
Tak wyglada okradanie podatników czyli emituje się dług który otrzymują ci co służą PiSowi. Oficjalnie deficyt nie wzrośnie bo są to obligacje poza budżetem ale ich za 2 lata trzeba spłacić. Tak wyglada kreatywna księgowość podobnie jak w firmach firma ciagle przynosi zyski i rozwija sie aż tu nagle bankrut (ostatnio Tak wyglada okradanie podatników czyli emituje się dług który otrzymują ci co służą PiSowi. Oficjalnie deficyt nie wzrośnie bo są to obligacje poza budżetem ale ich za 2 lata trzeba spłacić. Tak wyglada kreatywna księgowość podobnie jak w firmach firma ciagle przynosi zyski i rozwija sie aż tu nagle bankrut (ostatnio przykład Kani). Podobnie będzie z Polska w statystykach będziemy sie rozwijać ale nagle zbankrutujemy. Rozdawnictwo sprawia ze ludzie dla kasy zrobia wszystko nawet doprowadza kraj do ruiny.
rav1932
"Na waciki w sam raz"

Nie wiem jak wy ale oszczędności że skarpety przenoszę w różne waluty i trochę krugerów. Jakby nie patrzeć strata mniejsza niz rachunek oszczędnościowy... Do tego o mojej skarpecie nie wie US a to chyba najważniejsze przy oszczędzaniu na emeryturę i na czarną godzine
pluto85md
To jest kreatywna ksiegowosc. Wyemitowano dlug i przekazano obligacje publicznym mediom. A budzet oficjalnie nic nie wydal. Podobnie wygladalo niedawno dokapitalizowanie BFG i banku BGK. Razem to juz kilka mld zl nie wykazane w budzecie. A mamy polowe roku. Pytanie jeszcze ile nam umyka.
leotdi
Czyli zasłużyło mnie, obywatela, pomimo tego że regularnie opłacam abonament jednocześnie nie oglądając (sic.!) tej propagandowej, bo reżimowej TV!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki