REKLAMA

Ministerstwo Finansów nauczy gimnazjalistów podatków

2015-04-14 09:03
publikacja
2015-04-14 09:03
Thinkstock

Resort finansów uruchomił program edukacyjny dla gimnazjalistów „Finansoaktywni. Misja: Podatki". Uczniowie dowiedzą się czym są podatki, dlaczego należy je płacić i co z tego mamy.

Ministerstwo Finansów nauczy gimnazjalistów podatków
Ministerstwo Finansów nauczy gimnazjalistów podatków (Thinkstock)

MF doceniając znaczenie edukacji finansowej społeczeństwa, stawia tym razem na młodych. Przygotowało specjalny program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych. Jedna trzecia Polaków uważa płacenie podatków za „przykry obowiązek” i nie rozumie po co je płaci. Dlatego ministerstwo postanowiło przybliżyć gimnazjalistom ideę podatków i wyjaśnić, na co są one przeznaczane. Przyszli podatnicy mają poznać sens płacenia podatków i płynące z tego korzyści.

„Program ma na celu pokazanie w prosty sposób relacji pomiędzy płaceniem podatków a finansowaniem przez państwo podstawowych działań, takich jak edukacja, budowa dróg czy zapewnienie bezpieczeństwa. Przekazana w tej formie wiedza ukształtuje wśród młodzieży świadomość podatkową, wyjaśni istotę i potrzebę płacenia podatków, a także płynące z tego korzyści” - wyjaśnia wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. informacji i edukacji finansowej Izabela Leszczyna. Aby dołączyć do programu, wystarczy zgłosić szkołę na stronie www.finansoaktywni.pl Gdy nauczyciel gimnazjum wypełni formularz zgłoszeniowy, w ciągu kilku dni na adres szkoły zostaną przesłane bezpłatne materiały edukacyjne (m.in. scenariusz lekcji, animowany film edukacyjny, karty do gry edukacyjnej).

Zwieńczeniem nauki jest konkurs „Poznałem podatki, kojarzę korzyści" z atrakcyjnymi nagrodami dla szkół, uczniów i nauczycieli (m. in. tablety i wycieczka do Warszawy). W ramach konkursu trzyosobowy zespół uczniów musi przygotować pisemną pracę konkursową.  

Źródło:
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~silverbug
Podatki, podatki... jak nie zapłacisz, pójdziesz za kratki!

To co ludzie wytwarzają
Swoją własną, ciężką pracą
Urzędnicy przeżerają
Różne mafie się bogacą

https://www.youtube.com/watch?v=xB_6oNLku2s
~sdg
jeszcze im czerwone chusty załóżcie
~aaa
A pózniej taki nastolatek powie: "Mamo kupni mi Samsunga Galaxy Note 4 albo Cię podpierdole do US-a".
~malJas
Bardzo dobrze. Pytanie czy te lekcje beda uczyc myslenia, czy bezmyslnego obowiazku placenia. Po takich lekcjach, bojcie sie urzednicy ?
~sl
Jak rząd chce coś zrobić dla dobra ludzi, to ja już się boję o edukację mojego dziecka.......
~Arti
A w domu rodzice powinni uczyć jak marnowane są pieniądze z podatków.
~Biedak
Taaak, a potem samo życie nauczy ich czegoś innego - jak nie płacić podatków ;-)
~katolik
moze lepiej uczyć zwiększyć liczbę godzin religi -oni wiedzą jak pobierać opłaty na doczesne i przyszłe swoje życie ,to są najlepsi specjaliści prawa podatkowego -biorą od tysięcy lat a w zamian przeróżne dewiacje,z prawem pierwej ręki

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki