PiS utworzy nowy superresort?

W planach partii rządzącej jest utworzenie superresortu: Ministerstwa Bezpieczeństwa Narodowego, którym miałby zarządzać obecny szef MSWiA Mariusz Kamiński – podaje czwartkowy "Fakt".

(fot. Adam Chełstowski / FORUM)
Dziennik zwraca uwagę, że jest to już kolejne podejście PiS do tej reformy. Wcześniej dwa razy realizację pomysłu przerywano. Teraz jak przekonuje źródło "Faktu", nie ma przeszkód, by powołać nowy resort.

Gazeta podaje, że jego działalność miałaby zacząć się wraz z powołaniem nowego rządu w listopadzie. Według ustaleń "Faktu" Mariusz Kamiński jako szef nowego superurzędu zarządzałby nie tylko Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencją Wywiadu i Centralnym Biurem Antykorupcyjnym, ale również całym MSWiA, któremu podlega policja, Straż Graniczna czy Służba Ochrony Państwa.

nmk/ mark/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
45 25 anannke

UB 2.0?

! Odpowiedz
18 3 anannke

Dla minusujących:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ministerstwo_Bezpiecze%C5%84stwa_Publicznego

! Odpowiedz
61 17 anty12

Kartofel na poczatek niech przynajmniej wyleje fundamenty pod nowe lotnisko, albo powie skad wezmiej pieniadze na 13 emeryture, bo nie ma jej w planach budzetowych. Kartofla bardizej obchodzi budowanie totalitaryzmu. Na to zawsze beda pieniedza.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil