Minister zdrowia potwierdził podwyżki dla ratowników

Minister zdrowia zapewnił, że ratownicy otrzymają 400 złotych podwyżki od lipca i kolejne 400 złotych za rok, w sumie 800 złotych.

Związkowcy rozpoczęli wczoraj protest i domagają się 1600 złotych, tak jak pielęgniarki w 2015 roku. Protest nie jest uciążliwy dla pacjentów, ratownicy są ubrani w czarne koszulki, a jednostki systemu są oflagowane.

W warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" minister zdrowia spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych i pracodawców z Zespołu Trójstronnego.

Konstanty Radziwiłł powiedział po tym spotkaniu, że obiecane podwyżki będą realizowane, tak jak inne postulaty środowiska ratowników. Podkreślił, że w resorcie zdrowia trwają prace nad upaństwowieniem systemu ratownictwa medycznego, zagwarantowaniem etatów i trzyosobowych zespołów ratowniczych. Jednocześnie dodał, że środków na podwyżki jest za mało, a potrzeby są większe, ale na razie będą realizowane podwyżki, które są w zasięgu możliwości finansowych.

Maria Ochman - przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" przyznała, że często są sytuacje, gdzie za identyczną pracę ratownicy otrzymują niższe wynagrodzenie niż pielęgniarki. Sygnalizują to nie związki zawodowe a dyrektorzy, którzy borykają się z problemem konfliktów z zespołach wyjazdowych czy w dyspozytorniach. Tam ratownicy i pielęgniarki wykonują taką samą pracę a ich wynagrodzenia są bardzo zróżnicowane.

W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie kierownictwa resortu z ratownikami.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Góra/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~feszter

posty powyżej świadczą że ich autorzy chcą wykorzystać protest ratowników do celów politycznych - co to za passus "Solidarność zawsze pełni rolę służebną wobec prawicowych / kościelnych rządów i prawicowych partii politycznych" my ratownicy mamy różne poglądy, większość chodzi do kościoła a na kogo głosujemy nie ma znaczenia. Jeżeli chcemy walczyć o swoje prawa to musimy być wszyscy razem i wszyscy życzliwie do siebie nastawieni. Kto tego nie rozumie szkodzi nam wszystkim

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Antoni

Kto dokładnie dostanie? Bo media ogłaszają podwyżki dla ratowników...
Czy tylko pracujący na Karetkach S/P i dyspozytorzy czy też reszta pracująca na oddziałach/ SOR/ Izbach przyjęć/ Transportach szpitalnych/ Transportach pogotowia itp.?
Bo to trochę tak jak by media ogłosiły podwyżki dla policji albo wojska a dostali by je tylko
pracujący w drogówce lub w marynarce...
Pielęgniarki dostały wszystkie...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 8 ~obserwator

Może ktoś wyjaśni jaką rolę w tej chwili pełni Solidarność, podpinając się pod oddolne protesty?

https://www.facebook.com/PorozumienieZawodowMedycznych/photos/a.1125469147476553.1073741828.1125463914143743/1433851073305024/?type=3&theater

! Odpowiedz
4 10 ~KapitanKirk

Solidarność zawsze pełni rolę służebną wobec prawicowych / kościelnych rządów i prawicowych partii politycznych... tak od zawsze jest i tak zawsze będzie...

Chwilowe jakieś "ściemy" i udawanie bycia "w opozycji" jakiś drobny sposób nas nie oszuka...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.