Minister zdrowia potwierdził podwyżki dla ratowników

Minister zdrowia zapewnił, że ratownicy otrzymają 400 złotych podwyżki od lipca i kolejne 400 złotych za rok, w sumie 800 złotych.

Związkowcy rozpoczęli wczoraj protest i domagają się 1600 złotych, tak jak pielęgniarki w 2015 roku. Protest nie jest uciążliwy dla pacjentów, ratownicy są ubrani w czarne koszulki, a jednostki systemu są oflagowane.

W warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" minister zdrowia spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych i pracodawców z Zespołu Trójstronnego.

Konstanty Radziwiłł powiedział po tym spotkaniu, że obiecane podwyżki będą realizowane, tak jak inne postulaty środowiska ratowników. Podkreślił, że w resorcie zdrowia trwają prace nad upaństwowieniem systemu ratownictwa medycznego, zagwarantowaniem etatów i trzyosobowych zespołów ratowniczych. Jednocześnie dodał, że środków na podwyżki jest za mało, a potrzeby są większe, ale na razie będą realizowane podwyżki, które są w zasięgu możliwości finansowych.

Maria Ochman - przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" przyznała, że często są sytuacje, gdzie za identyczną pracę ratownicy otrzymują niższe wynagrodzenie niż pielęgniarki. Sygnalizują to nie związki zawodowe a dyrektorzy, którzy borykają się z problemem konfliktów z zespołach wyjazdowych czy w dyspozytorniach. Tam ratownicy i pielęgniarki wykonują taką samą pracę a ich wynagrodzenia są bardzo zróżnicowane.

W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie kierownictwa resortu z ratownikami.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Góra/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~feszter

posty powyżej świadczą że ich autorzy chcą wykorzystać protest ratowników do celów politycznych - co to za passus "Solidarność zawsze pełni rolę służebną wobec prawicowych / kościelnych rządów i prawicowych partii politycznych" my ratownicy mamy różne poglądy, większość chodzi do kościoła a na kogo głosujemy nie ma znaczenia. Jeżeli chcemy walczyć o swoje prawa to musimy być wszyscy razem i wszyscy życzliwie do siebie nastawieni. Kto tego nie rozumie szkodzi nam wszystkim

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Antoni

Kto dokładnie dostanie? Bo media ogłaszają podwyżki dla ratowników...
Czy tylko pracujący na Karetkach S/P i dyspozytorzy czy też reszta pracująca na oddziałach/ SOR/ Izbach przyjęć/ Transportach szpitalnych/ Transportach pogotowia itp.?
Bo to trochę tak jak by media ogłosiły podwyżki dla policji albo wojska a dostali by je tylko
pracujący w drogówce lub w marynarce...
Pielęgniarki dostały wszystkie...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 8 ~obserwator

Może ktoś wyjaśni jaką rolę w tej chwili pełni Solidarność, podpinając się pod oddolne protesty?

https://www.facebook.com/PorozumienieZawodowMedycznych/photos/a.1125469147476553.1073741828.1125463914143743/1433851073305024/?type=3&theater

! Odpowiedz
4 10 ~KapitanKirk

Solidarność zawsze pełni rolę służebną wobec prawicowych / kościelnych rządów i prawicowych partii politycznych... tak od zawsze jest i tak zawsze będzie...

Chwilowe jakieś "ściemy" i udawanie bycia "w opozycji" jakiś drobny sposób nas nie oszuka...

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl

Czy otrzymałeś już PIT‑11 od swojego pracodawcy?

Bardzo dziękujemy za udział w naszej ankiecie!
Polecamy nasz program e‑pity 2017. Rozlicz PIT‑a kompleksowo i bezpiecznie w kilka minut! Pobierz Program

lub uruchom online

Bardzo dziękujemy za udział w naszej ankiecie!
W naszym programie e‑pity 2017 możesz bezpiecznie rozliczyć wszystkie dostępne deklaracje. Pobierz Program

lub uruchom online