Minister zdrowia chce odwołać szefa NFZ

Minister Leszek Sikorski złożył wniosek do premiera Leszka Millera o odwołanie prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia Krzysztofa Panasa - poinformowała rzeczniczka ministerstwa zdrowia Agnieszka Gołąbek.

Tymczasem rzecznik rządu Marcin Kaszuba twierdzi, że w ustawie o Narodowym Funduszu Zdrowia nie przewidziano takiej formy odwołania prezesa NFZ jak złożenie wniosku prez ministra zdrowia do premiera. Dodal jednak, że w poniedziałek dojdzie do spotkania premiera Leszka Millera, wicepremiera Jerzego Hausnera, Leszka Sikorskiego i Krzysztofa Panas. Marcin Kaszuba przypomniał, że wcześniej Leszek Miller mówił, że jeżeli na tym spotkaniu minister zdrowia powie, że nie wyobraża sobie dalszej współpracy z szefem NFZ to Krzysztof Panas zostanie odwołany.

"Rzeczpospolita" napisała, że trwają rozmowy z przewodniczącym rady Narodowego Funduszu Zdrowia Januszem Zaleskim, który mógłby zająć miejsce Panasa. Według dziennika innym kandydatem jest były szef Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych, Michał Żemojda. Pełnił on tę funkcję za kadencji ministra Mariusza Łapińskiego. Na giełdzie kandydatów pojawił się również Stanisław Idzikowski.

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil