REKLAMA

Minister rodziny: Rodzice złożyli już ponad 2 mln wniosków o 500+

2021-02-16 08:00
publikacja
2021-02-16 08:00
Minister rodziny: Rodzice złożyli już ponad 2 mln wniosków o 500+
Minister rodziny: Rodzice złożyli już ponad 2 mln wniosków o 500+
fot. Lisa Fotios / / Pexels

Rodzice i opiekunowie złożyli do tej pory ponad 2 mln wniosków o 500+ na nowy okres świadczeniowy – powiedziała we wtorek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Najprościej jest złożyć wniosek o to świadczenie drogą elektroniczną - dodała.

"Ponad 2 mln wniosków już zostało złożonych. Ponad 600 tys. świadczeń zostało już przyznanych" - powiedziała minister w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Podkreśliła, że jeden wniosek może opiewać na więcej niż jedno świadczenie. Przypomniała, że miesięcznie 500+ pobiera około 6,6 mln dzieci.

Maląg wyraziła zadowolenie, że dużym zainteresowaniem cieszy się elektroniczna droga składania wniosków.

"Nadal zachęcam przede wszystkim do korzystania z drogi elektronicznej, poprzez bankowość elektroniczną, poprzez system Empatia ministerstwa rodziny czy poprzez platformę usług elektronicznych ZUS. To jest najszybsza, najprostsza możliwość złożenia wniosku" - podkreśliła.

1 lutego ruszył internetowy nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu "Rodzina 500+". Wnioski można składać za pośrednictwem portalu Empatia, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS.

500+ przysługuje od narodzin dziecka aż do ukończenia przez nie 18 lat. Świadczenie obejmuje zarówno dzieci przebywające w rodzinach, jak i w pieczy zastępczej.

Od 1 kwietnia możliwe będzie złożenie wniosku drogą tradycyjną, czyli poprzez wizytę w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.(PAP)

autor: Szymon Zdziebłowski

szz/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki