REKLAMA

Minister gospodarki Niemiec wzywa Węgry do współpracy ws. embarga na rosyjską ropę

2022-05-23 15:07
publikacja
2022-05-23 15:07
Minister gospodarki Niemiec wzywa Węgry do współpracy ws. embarga na rosyjską ropę
Minister gospodarki Niemiec wzywa Węgry do współpracy ws. embarga na rosyjską ropę
/ Reuters

Minister gospodarki Niemiec Robert Habeck ostrzegł Węgry przed dalszą blokadą embarga na ropę z Rosji i wezwał ten kraj do współpracy w tej sprawie. Niektóre państwa uniemożliwiają solidarność w Unii Europejskiej - powiedział polityk w poniedziałek na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

"Dla różnych krajów istnieją różne rozwiązania" - mówił niemiecki minister gospodarki, cytowany przez telewizję ARD. Można sobie wyobrazić wyjątkowe regulacje dla Węgier lub innych krajów, ale debata musi doprowadzić do wypracowania wspólnego stanowiska UE - podkreślił. "Oczekuję, że wszyscy, także Węgry, będą pracować nad rozwiązaniem" - powiedział.

"Najważniejsze to trzymać się razem" - zaznaczył Habeck.

bml/ adj/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Otwórz konto, które samo oszczędza na 2,2% i zgarnij nawet 300 zł

Komentarze (14)

dodaj komentarz
niederfurzdorf
Sprawdzam Herr Habeck! A co Pan powie na sankcje gazowe????? Import ropy przez Węgry przy imporcie gazu do Niemiec to waciki!!! Musimy wszyscy być konsekwentni i przestaniemy kupować gaz od Rosji? A nie ! To by oznaczało spadek niemieckiego PKB o jakieś 1%! Tego Niemcy by nie przeżyli. A broń NIEMIECKĄ obiecaną Ukrainie nie blokuje Sprawdzam Herr Habeck! A co Pan powie na sankcje gazowe????? Import ropy przez Węgry przy imporcie gazu do Niemiec to waciki!!! Musimy wszyscy być konsekwentni i przestaniemy kupować gaz od Rosji? A nie ! To by oznaczało spadek niemieckiego PKB o jakieś 1%! Tego Niemcy by nie przeżyli. A broń NIEMIECKĄ obiecaną Ukrainie nie blokuje towarzysz z Pańskiej Partii kanclerz Scholz tylko Orban??????
wibor3m10procent
A co z niemieckimi oligarchami powiązanymi z Putinem...? Oczywiście nietykalni prawda panie ministrze? A gdzie się podziała wielka orędowniczka i przyjaciółka ruskiego dyktatora niejaka Merkel...??
jan888
Unijne sankcje były i są kompletnie nieskuteczne. Sprzedaż rosyjskich surowców rośnie, a rubel się umacnia. Zapewne unijnym lewakom chodzi o to, że sankcje, poczucie zagrożenia, pozwalają bez sprzeciwu społeczeństw forsować utopijne lewackie idee, jak Zielony Ład, czy pogłębioną integrację europejską.
marco63
Jeżeli sankcje są nieskuteczne to dlaczego Rosja w zamian za odblokowanie transportu zboża przez Odessę żąda zniesienia części sankcji?
faramir_z_gondoru odpowiada marco63
Akurat Odessę to Ukraińcy sami sobie zaminowali.
jan888
Dlaczego przyczepili się do Węgier? Połowa świata kupowała i będzie kupować rosyjską ropę, jak Niemcy mają ochotę głodzić Rosję swoim kosztem, to dlaczego przymuszają do tego innych. Zapewne chodzi o to, że w całej Unii ma być biednie i drogo, żeby potem ktoś w Niemczech nie zapytał dlaczego na Węgrzech żyje się Dlaczego przyczepili się do Węgier? Połowa świata kupowała i będzie kupować rosyjską ropę, jak Niemcy mają ochotę głodzić Rosję swoim kosztem, to dlaczego przymuszają do tego innych. Zapewne chodzi o to, że w całej Unii ma być biednie i drogo, żeby potem ktoś w Niemczech nie zapytał dlaczego na Węgrzech żyje się dostatniej.
newcommer
Niemcy to tak zawsze. Wzorzec robienia wydła.
grab
Wykluczyć Węgry z UE a Orbana zaaresztować za zdradę i sprzeniewierzanie funduszy!
faramir_z_gondoru
W pierwszej kolejności niech przekona Zelenskiego, by nie kupował ruskiej ropy, bo robi to bez przerwy mimo wojny (co tu się odwala?) Węgry nie chcą wykrwawiać swojej gospodarki, to teraz będą straszone. Niemcy bogate, to niech rokrocznie rekompensują Węgrom straty związane ze wzrostem cen surowców, to i jednomyślność będzie.
mnm1
Napisz to cyrylicą - będzie Ci łatwiej

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki