REKLAMA

Minister edukacji: Nie wiadomo, na jak długo dzieci wróciły do szkół

2021-01-19 06:50
publikacja
2021-01-19 06:50
MEN

Może na miesiąc albo dwa – minister edukacji przyznaje, że nie wie, na jak długo dzieci wróciły do szkolnych ław - pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Gazeta przypomina, że w poniedziałek uczniowie klas I–III szkół podstawowych rozpoczęli naukę w tradycyjnej formie. "Eksperci przygotowujący modele matematyczne analizujące rozwój epidemii nie spodziewają się, by spowodowało to znaczny wzrost zachorowań na koronawirusa, tak jak to miało miejsce we wrześniu" - podaje dziennik.

"Wówczas poszły do szkoły wszystkie roczniki i mieliśmy jednocześnie otwarte restauracje, bary, całą gospodarkę. Dziś obostrzenia nadal działają, a powrót do szkół ma ograniczony charakter" – podkreśla w rozmowie z gazetą dr Franciszek Rakowski, współautor modelu epidemii z Uniwersytetu Warszawskiego.

"DGP" wyjaśnia, że z przygotowanej przez jego zespół prognozy uwzględniającej powrót najmłodszych do szkół wynika, że pod koniec stycznia będzie wykrywanych ok. 2,5 tys. przypadków COVID-19 dziennie. "W ostatnich dniach ta liczba spadła do 7 tys." - dodaje gazeta.

"Zagrożeniem może się jednak okazać brytyjska odmiana wirusa, która przez większą zaraźliwość stwarza ryzyko ponownego zwiększenia fali zachorowań" - wskazuje. (PAP)

dka/ dki/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (6)

dodaj komentarz
forfun
kolejny raz potwierdził że decyzji nie podejmują by wygasić epidemię tylko po to by wygasić protesty i nie płacić
piwic
To, że tobie Czarek nie powiedzieli, jak długo, to nie znaczy, że nie wiadomo. Wiadomo, wiadomo i oficer prowadzący ci we właściwym czasie powie co masz robić.
grab
Dzieci wróciły do szkoły, aby zarazić rodziców i dziadków, aby pandemia trwała jak najdłużej.
Taka jest koncepcja ministra edukacji!
niedorzeczny
Piszesz takie niedorzeczności bo brakuje ci wiedzy matematycznej. Im większa zakaźność, tym krótszy czas trwania epidemii. Chyba że zakaźność jest tak mała że epidemii nie ma wcale. Zatem zdecyduj się.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
mknowak
No pewnie że nie wiadomo bo dzieci od lat 5 no może powinny zasuwać w korpo na taśmie za miskę ryżu a do szkoły absolutnie chodzić nie mogą bo się jeszcze czytać i pisać nauczą.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki