Minister: Podatek od mięsa byłby ciosem w polskie rolnictwo

Wprowadzenie w Polsce podatku od mięsa byłoby poważnym ciosem dla polskiego rolnictwa - powiedział w środę minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

(fot. Adam Chełstowski / FORUM)

Szef resortu rolnictwa został poproszony przez portal o komentarz na temat pomysłu europosłanki Sylwii Spurek, która napisała na swoim Twitterze, że "to co jemy na talerzu nie jest naszą prywatną sprawą. Ograniczenie spożycia mięsa jest tylko kwestią czasu, a debatę o tym trzeba zacząć już dziś. Bez zmiany sposobu produkcji żywności nie da się powstrzymać katastrofy klimatycznej". Według niej, wskazane byłoby wprowadzenie podatku od produkcji mięsa.

"Pomijając powody ideologiczne, które przyświecają pani poseł, nie słyszałem o tym, aby jakikolwiek kraj europejski wprowadził podatek od mięsa. Wprowadzenie w Polsce podatku od mięsa byłoby poważnym ciosem dla polskiego rolnictwa. Doprowadziłoby to do upadku hodowli zwierząt, a co za tym idzie również do zaniechania czy ograniczenia upraw, których zdecydowana większość jest przeznaczona na paszę" - skomentował ten pomysł Ardanowski.

Odniósł się również do podejmowanych przez Spurek prób zniechęcania ludzi do jedzenia mięsa. "Pani europosłanka Sylwia Spurek zasłynęła z wielu idiotycznych pomysłów. Kolejnym jest próba zniechęcenia ludzi do jedzenia mięsa" - powiedział Ardanowski. "Jeżeli ktoś chce być weganinem czy wegetarianinem to jest jego wola. A jeżeli ktoś uważa, że w diecie człowieka mięso jest potrzebne, a wielu naukowców tak twierdzi, ma prawo do jedzenia mięsa" - dodał.

Zwrócił też uwagę, że np. latanie samolotem bardziej wpływa na środowisko niż hodowla bydła. "Nie wiem, czy pani Spurek chodzi pieszo do Brukseli, czy lata samolotem. Jednak wpływ samolotów na niszczenie klimatu jest bez porównania większy niż hodowla bydła" - wskazał minister Ardanowski.(PAP)

nmk/ wus/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
7 21 doji

PiS bardzo mocno krytykuje podatek od mięsa a sam wprowadza podatek od cukru. To się chyba nazywa rozdwojenie jaźni

! Odpowiedz
0 0 marxs

a co Cie tak dziwi? przecież PIS to Paranoja i Schizofrenia(naprawdę to nie jest żart popatrz tylko i posłuchaj kulawego,budynia,moravitza czy blaszaka wszystko to ciężko chore na głowę)

! Odpowiedz
6 9 sammler

Warto w tym kontekście dodać, że do czasu objęcia mandatu europosła, pani Spurek była zastępcą niedorzecznika praw obywatelskich Bodnara.

! Odpowiedz
2 13 slawko9999

Na taczke ja wsadzic i do gnoju!!!!
Polska piata kolumna

! Odpowiedz
4 25 loosac

Jesli sylwia siurek doprowadzi do podatku od miesa, zostane mysliwym.

! Odpowiedz
16 6 marxs

dla durnego PISia tylko tłusta świńska kiełbacha i wóda albo biedronkowy browar sa ważne

! Odpowiedz
15 17 antybolszewik

Podatek od mięsa to fak-news wymyślony na potrzeby kampanii. Autorami Spurek i Ardanowski. Tzw nakręcanie skrajnych elektoratów do paniki

! Odpowiedz
10 14 wektorwg

Żadnego podatku ma nie być
. Kolejny fake minister

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

  Termin zapłaty miesięcznej kwoty podatku od nieruchomości przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

 • Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

 • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

  Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.