REKLAMA

Minister: Podatek od mięsa byłby ciosem w polskie rolnictwo

2020-02-12 18:43
publikacja
2020-02-12 18:43

Wprowadzenie w Polsce podatku od mięsa byłoby poważnym ciosem dla polskiego rolnictwa - powiedział w środę minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

/ fot. Adam Chełstowski / FORUM

Szef resortu rolnictwa został poproszony przez portal o komentarz na temat pomysłu europosłanki Sylwii Spurek, która napisała na swoim Twitterze, że "to co jemy na talerzu nie jest naszą prywatną sprawą. Ograniczenie spożycia mięsa jest tylko kwestią czasu, a debatę o tym trzeba zacząć już dziś. Bez zmiany sposobu produkcji żywności nie da się powstrzymać katastrofy klimatycznej". Według niej, wskazane byłoby wprowadzenie podatku od produkcji mięsa.

"Pomijając powody ideologiczne, które przyświecają pani poseł, nie słyszałem o tym, aby jakikolwiek kraj europejski wprowadził podatek od mięsa. Wprowadzenie w Polsce podatku od mięsa byłoby poważnym ciosem dla polskiego rolnictwa. Doprowadziłoby to do upadku hodowli zwierząt, a co za tym idzie również do zaniechania czy ograniczenia upraw, których zdecydowana większość jest przeznaczona na paszę" - skomentował ten pomysł Ardanowski.

Odniósł się również do podejmowanych przez Spurek prób zniechęcania ludzi do jedzenia mięsa. "Pani europosłanka Sylwia Spurek zasłynęła z wielu idiotycznych pomysłów. Kolejnym jest próba zniechęcenia ludzi do jedzenia mięsa" - powiedział Ardanowski. "Jeżeli ktoś chce być weganinem czy wegetarianinem to jest jego wola. A jeżeli ktoś uważa, że w diecie człowieka mięso jest potrzebne, a wielu naukowców tak twierdzi, ma prawo do jedzenia mięsa" - dodał.

Zwrócił też uwagę, że np. latanie samolotem bardziej wpływa na środowisko niż hodowla bydła. "Nie wiem, czy pani Spurek chodzi pieszo do Brukseli, czy lata samolotem. Jednak wpływ samolotów na niszczenie klimatu jest bez porównania większy niż hodowla bydła" - wskazał minister Ardanowski.(PAP)

nmk/ wus/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (8)

dodaj komentarz
doji
PiS bardzo mocno krytykuje podatek od mięsa a sam wprowadza podatek od cukru. To się chyba nazywa rozdwojenie jaźni
marxs
a co Cie tak dziwi? przecież PIS to Paranoja i Schizofrenia(naprawdę to nie jest żart popatrz tylko i posłuchaj kulawego,budynia,moravitza czy blaszaka wszystko to ciężko chore na głowę)
sammler
Warto w tym kontekście dodać, że do czasu objęcia mandatu europosła, pani Spurek była zastępcą niedorzecznika praw obywatelskich Bodnara.
slawko9999
Na taczke ja wsadzic i do gnoju!!!!
Polska piata kolumna
loosac
Jesli sylwia siurek doprowadzi do podatku od miesa, zostane mysliwym.
marxs
dla durnego PISia tylko tłusta świńska kiełbacha i wóda albo biedronkowy browar sa ważne
antybolszewik
Podatek od mięsa to fak-news wymyślony na potrzeby kampanii. Autorami Spurek i Ardanowski. Tzw nakręcanie skrajnych elektoratów do paniki
wektorwg
Żadnego podatku ma nie być
. Kolejny fake minister

Powiązane: Rolnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki