REKLAMA

Minister Moskwa: Nie ma planów wprowadzania w Polsce obowiązkowych ograniczeń w zużyciu energii

2022-09-07 19:56
publikacja
2022-09-07 19:56

Nie ma planów wprowadzania w Polsce obowiązkowych ograniczeń w zużyciu energii - poinformowała w środę na antenie Polsat News minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Polska będzie apelować do Komisji Europejskiej, by przygotować program wsparcia dla przedsiębiorstw i liberalizację przepisów dotyczących pomocy publicznej.

Minister Moskwa: Nie ma planów wprowadzania w Polsce obowiązkowych ograniczeń w zużyciu energii
Minister Moskwa: Nie ma planów wprowadzania w Polsce obowiązkowych ograniczeń w zużyciu energii
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

"Nie mamy żadnego planu ograniczeń. Plany kryzysowe w każdym państwie są i my w Polsce od zawsze takie plany kryzysowe mamy. Nie planujemy ograniczeń obowiązkowych wdrażać. Oczywiście zachęcamy gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa do oszczędzania, ale zachęcaliśmy też przed wojną" - powiedziała minister, pytana o potencjalne ograniczenia w zużyciu energii.

"Nie potrzebujemy ograniczeń, dla nas wyzwaniem jest cena. (...) Wojna wpłynęła na ceny gazu i energii, i to jest wyzwanie, przed którym stajemy i dlatego też zachęcamy do oszczędności" - dodała.

W środę szefowa Komisji Europejskiej poinformowała, że zaproponuje wprowadzenie w UE obowiązkowego ograniczenia zużycia energii elektrycznej w godzinach szczytu oraz narzucenie limitu cenowego na rosyjski gaz. Ursula von der Leyen wydała w Brukseli oświadczenie, w którym przedstawiła pomysły KE na walkę z kryzysem energetycznym. Jak zaznaczyła, Rosja jest niewiarygodnym dostawcą energii i manipuluje unijnymi rynkami energetycznymi.

Minister Moskwa poinformowała w Polsat News, że będzie apelować do Komisji, by przygotować program wsparcia dla przedsiębiorstw, ale i liberalizację przepisów dotyczących pomocy publicznej.

"Tutaj jest potrzebna wspólna decyzja na poziomie wszystkich państw europejskich" - dodała. (PAP Biznes)

doa/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (9)

dodaj komentarz
peluquero
nie ma planów bo byłby gdyby za gro energii (już tak bardzo ogólnikowo pisząc) nie były odpowiedzialne państwowe spółki - tak mamy tylko do czynienia z redystrybucją, kosztem deprecjacji waluty
tb2
Nie ma planów wprowadzania w Polsce obowiązkowych ograniczeń w zużyciu energii, bo nie będzie energii.
godojoshi
A tym czasem firmy energetyczne nieźle się obławiają na tych cenach...
daniel_1
Napoje energetyczne nie będą wycofane ze sklepów?
daniel_1
PS
Może jakaś dopłata do napojów z cukrem i czekolady?
prezestak
A po co plany oszczędzania jak będą takie ceny ze wszyscy sami zaczną oszczędzać
trolley
Najkrótszy żart polityczny?: 'PIS planuje"
trolley
Zapraszamy głupotę do pani Moskwy na naukę latania. Ograniczenia to zrobią same samorządy z braku kasy i będzie to jeszcze lepiej działać niż wasze nakazy . Pisowska sekta zdrajców.

Powiązane: Kryzys energetyczny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki