REKLAMA

Minister Czarnek przedstawił program poprawy kondycji fizycznej dzieci. Koszt to 42 mln zł

2021-03-05 12:24
publikacja
2021-03-05 12:24
fot. Piotr Małecki / FORUM

Wartość realizacji programu "Aktywny powrót do szkoły" w tym roku to 42 mln zł. Od kwietnia akademie wychowania fizycznego szkolić będą nauczycieli, a od września planowane jest uruchomienie dodatkowych zajęć sportowych dla uczniów – poinformował w piątek szef MEiN Przemysław Czarnek.

W piątek minister edukacji i nauki zainaugurował program "Aktywny powrót do szkoły". Ma on pomóc uczniom w przywróceniu pełnej sprawności fizycznej po okresie nauki zdalnej. Poinformował, że na realizację programu od kwietnia do grudnia przeznaczone zostanie 42 mln zł.

"Niewątpliwie program będzie kontynuowany w latach następnych. Wszystko będzie zależało od tego, jakie będzie zainteresowanie" – zapowiedział minister.

Od kwietnia akademie wychowania fizycznego będą przeprowadzały szkolenia dla nauczycieli. Mają oni zdobyć dodatkową wiedzę o problemach, z jakimi dzieci będą się borykały po zakończeniu nauki zdalnej. Minister powiedział, że dzięki temu zajęcia wychowania fizycznego mają być lepiej wykorzystywane.

Z kolei od września ruszą dodatkowe zajęcia sportowe prowadzone przez nauczycieli, którzy ukończą szkolenia.

Szef MEiN przypomniał, że resort przygotowuje w sumie cztery programy wspierające uczniów po zakończeniu nauki zdalnej. Oprócz programu obejmującego zajęcia sportowe będą to również: wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, działania profilaktyczne dotyczące wad wzroku i pomoc w uzupełnieniu wiedzy.

Autorka: Olga Zakolska

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (2)

dodaj komentarz
zbyszek32
Ależ to musi być marnotrawny proces. Szacując ze w Polsce 20%-30% osób to osoby nieplnoletni daje nam to 7.6mln-11,4 mln dzieci. Koszt programu to 42 mln. Wypada 3,6mln-5,5mln na każde dziecko. Koszt treningu personalnego to Ok 100 zł. Wiec za te pieniądze można by było wykupić każdemu dziecku 36 000-55000 treningów Ależ to musi być marnotrawny proces. Szacując ze w Polsce 20%-30% osób to osoby nieplnoletni daje nam to 7.6mln-11,4 mln dzieci. Koszt programu to 42 mln. Wypada 3,6mln-5,5mln na każde dziecko. Koszt treningu personalnego to Ok 100 zł. Wiec za te pieniądze można by było wykupić każdemu dziecku 36 000-55000 treningów personalnych, starczyłoby to na ok 214-327 lat treningów 3 razy w tygodniu :)
hp_ux
Przy koszcie 40 mln PLN i przy 11,4 mln dzieci to koszt na jedno dziecko to ca. 3,7 PLN.
Matematyka głupcze matematyka.

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki