REKLAMA

Minister: Chcemy, by składy musiały deklarować cenę węgla w internecie

2022-10-06 10:13
publikacja
2022-10-06 10:13

Musimy doprowadzić do tego, by wszystkie składy musiały obowiązkowo zadeklarować cenę węgla na stronie internetowej. Wówczas się okaże, że być może 10-20 km dalej jest tańszy węgiel, bo ktoś nie spekuluje ceną i dostępnością - powiedział w czwartek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Minister: Chcemy, by składy musiały deklarować cenę węgla w internecie
Minister: Chcemy, by składy musiały deklarować cenę węgla w internecie
fot. Anatol Chomicz / / FORUM

Szef resortu rozwoju pytany w czwartek w TVP Info o sytuację na rynku węgla wskazał: "Idzie sezon grzewczy, więc mamy masę ryzyk rozpisanych (...). Próbujemy jakoś zareagować na tę sytuację, czyli jakoś spróbować rozwiązania znaleźć".

"Jeśli chodzi o wolumen węgla, który ma przypłynąć, i który już jest w Polsce, który wydobywamy w Polsce, względem zapotrzebowania na sezon, całościowo mamy to zabezpieczone, tylko nie (...) wszystko dzisiaj, czyli nie w październiku 4 tony na cały dom" - powiedział. Minister zaapelował, by kupować węgiel systematycznie. "Być może cena lekko będzie też spadać, bo dzisiaj mamy sytuację, kiedy ktoś trzyma na składzie węgiel po 3,9 tys. zł i oczekuje, że jeszcze podniesie cenę na 4,5 tys. w sytuacji, w której wie, że jak dopłynie węgiel, jak będzie inny kanał dystrybucji, to cena może jeszcze lekko spaść" - stwierdził.

Zwrócił uwagę, że "na stronie internetowej można porównywać ceny na składach we wszystkich miejscach". Dodał, że "na kilka tys. składów tylko 700 zadeklarowało swoją cenę, jaką ma na skupie". "Musimy doprowadzić do tego, żeby wszyscy tam obowiązkowo musieli zadeklarować (cenę - PAP). Wówczas się okaże, że być może 10-20 km dalej jest 1 tys. zł tańszy węgiel, bo ktoś nie spekuluje ceną i dostępnością" - powiedział minister.

"Czyścimy porty i nabrzeża, by węgiel było gdzie przesiać, rozładować" - zaznaczył szef MRiT. Dodał, że dziennie przyjeżdża z węglem kilka tysięcy samochodów. "Nie wierzę, że nie da się znaleźć w mieście miejsca, w którym można skład zorganizować na skład" - powiedział. Zwrócił uwagę, że kwestie dotyczące energii to wspólny problem. "Chodzi o interes Polaków" - mówił. (PAP)

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać

E-book

Finansowy poradnik pracujących mam. 20 przepisów i zasad, które opłaca się znać


Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

autorka: Magdalena Jarco

maja/ mmu/

Tematy
(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

Komentarze (12)

dodaj komentarz
endes
Odprlcie się od tego węgla w końcu… kupiliście kilka razy drożej syf który przesiewacie to sami go sobie kupcie za własne pieniądze!… Polska leży na własnym węglu który w imię głupkowatych ideologii bojkotujecie!
zoomek
Zasypują nasze kopalnie i to srogo za to płacąc.
wibor3m
Jakoś, jakoś! Oni naprawdę są przygotowani.....
zoomek
I kobiety powinny deklarować przed ślubem że tyle a tyle razy w roku dają.
I KOMU!
Wolny rynek!
Jprdl.
trolley
Na miejscu składów zawiesił bym działalność bo widać jak PISuar pcha właścicieli w kryminał żeby przykryć własną nieudolność..
polonu
2 tyś zł za tonę reszta dopłaty w podatkach ,
baibina
Ahahahaha walka ze "spekulantami" i polowanie na kułaków już się rozpoczeła! ahahaha A czemu tylko handlarze węglem? MOZe niech kazdy sporzedawca deklaruje cene towaru co? To zgodne z konstuytucją jest takie przesladowanie wybranej grupy zawodowej? CENĄ MASŁA i JAJEK też mozna przeciez spekulowac! HAHAHHAA
baibina
Nie ma to jak zwalić winę na handlarzy weglem ZA TO ZE W OGOLE TEN WĘGIEL MAJĄ DRANE I JEST DOSTĘPNY DLA BOGATYCH A NIE DLA WOLAKÓW! Jak się zamknie ich do wiezień to w ogole nie bedzie wegla dla nikogo i bedzie mozna zwalic wine na PUTINA! A tak wolacy nie rozumieją czemu ich na wegiel nie stac a sąsiada co jezdzi toyotą corollą Nie ma to jak zwalić winę na handlarzy weglem ZA TO ZE W OGOLE TEN WĘGIEL MAJĄ DRANE I JEST DOSTĘPNY DLA BOGATYCH A NIE DLA WOLAKÓW! Jak się zamknie ich do wiezień to w ogole nie bedzie wegla dla nikogo i bedzie mozna zwalic wine na PUTINA! A tak wolacy nie rozumieją czemu ich na wegiel nie stac a sąsiada co jezdzi toyotą corollą juz tak! XD
tb2
A jak w internecie cena będzie 1000 zł za tonę, a po przyjeździe na miejsce cena będzie 3000 zł za tonę, to co wtedy? 5 lat więzienia?
Przy szalejącej inflacji zanim ktoś przejedzie te 30 km, to cena może się zmienić :-)
kaka2002
niech pis wprowadzi w końcu cenę państwową na węgiel 1500zł/1t i będzie spokój . Za poprzedniej komuny też były ceny państwowe i ludziom żyło się lepiej niż za obecnej komuny

Powiązane: Ogrzewanie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki