Minister Błaszczak podpisał umowę na budowę szpitala wojskowego w Legionowie

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał w piątek umowę na budowę szpitala wojskowego w Legionowie. Z usług placówki będą mogli także korzystać mieszkańcy Legionowa i okolic; szacunkowa wartość inwestycji to ok. 150 mln zł.

(YAY Foto)

Szpital wojskowy w Legionowie będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego, z usług placówki będą mogli także korzystać mieszkańcy Legionowa i powiatu legionowskiego.

"Przez lata budowa była obietnicą, dziś rozpoczynamy budowę. Wojsko Polskie jest obecne w Legionowie. Placówka będzie służyć żołnierzom i mieszkańcom regionu" - powiedział Błaszczak

Zgodnie z założeniami, w skład szpitala mają wejść oddziały: kardiologiczny, chirurgiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych, okulistyczny, ginekologiczno-położniczy. Placówka będzie miała 5 kondygnacji naziemnych i podziemny parking.

Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na pierwsze półrocze 2019 roku, a zakończenie w 3. kwartale 2022 roku. Jej szacunkowa wartość to ok. 150 mln zł, a podstawowym źródłem finansowania będą środki resortu obrony narodowej.(PAP)

autorki: Olga Zakolska, Katarzyna Lechowicz-Dyl

ozk/ ktl/ mark/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,7% III 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 6,1% I 2019
Przeciętne wynagrodzenie 4 931,8 zł I 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% III 2019

Znajdź profil