REKLAMA
PIT 2023

Zmiany kadrowe także w JSW. Minister aktywów państwowych dokonał przetasowań

2024-02-12 15:16, akt.2024-02-12 20:25
publikacja
2024-02-12 15:16
aktualizacja
2024-02-12 20:25

Minister Aktywów Państwowych odwołał w poniedziałek czterech członków rady nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, a na ich miejsce powołał z dniem 13 lutego sześć innych osób - podała JSW w komunikacie.

Zmiany kadrowe także w JSW. Minister aktywów państwowych dokonał przetasowań
Zmiany kadrowe także w JSW. Minister aktywów państwowych dokonał przetasowań
fot. Tupungato / / Shutterstock

Jak poinformowała spółka, z jej rady nadzorczej odwołani przez ministra aktywów zostali Halina Buk, Jolanta Górska, Alojzy Nowak i Stanisław Prusek. Powody odwołania nie zostały podane - zaznaczyła JSW.

Oznacza to, że w radzie nadzorczej JSW zasiadają obecnie Michał Rospędek oraz z wyboru załogi: Robert Kudelski, Arkadiusz Wypych, Paweł Nieradzik.

Jednocześnie minister aktywów powołał z dniem 13 lutego 2024 r. w skład rady nadzorczej XI kadencji Katarzynę Bilińską, Artura Kisielewskiego, Arkadiusza Mężyka, Pawła Rostkowskiego, Krzysztofa Szlaga i Krzysztofa Wronę.

Zgodnie ze statutem spółki, rada nadzorcza JSW składa się z co najmniej sześciu członków.

Grupa Kapitałowa JSW to spółka akcyjna, największy producent wysokiej jakości węgla koksowego w UE i jeden z wiodących producentów koksu używanego do wytopu stali. Podstawowa działalność Grupy JSW to produkcja i sprzedaż węgla koksowego oraz produkcja i sprzedaż koksu i węglopochodnych. Prowadzi wydobycie w czterech kopalniach: Borynia-Zofiówka-Bzie, Budryk, Knurów-Szczygłowice i Pniówek. Skarb Państwa ma w JSW 55,16 proc. akcji. kapitałowa JSW zatrudnia ponad 30,8 tys. pracowników, z czego przeszło 21,1 tys. to pracownicy samej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. (PAP)

wkr/ aop/ drag/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
szawel212
Czyli odwołujemy 4 od nich, a wciśniemy tam 6 naszych. Tak się tuczy tłuste koty.

Powiązane: Spółki Skarbu Państwa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki