Minimalna waloryzacja wyniesie 36 zł

Nikt nie otrzyma niższej waloryzacji niż 36 złotych - zapewnił Władysław Kosiniak-Kamysz w radiowej Jedynce.

Źródło: ThinkstockMinister Kosiniak - Kamysz zapowiedział minimalną waloryzację

Zapowiadając zmiany, wśród priorytetów nowego rządu minister pracy i polityki społecznej wskazał też ograniczenie tzw. umów śmieciowych. Podkreślił, że umowa na czas określony nie może trwać wiecznie. Trzydzieści sześć miesięcy jako suma wszystkich umów to maksimum - zaznaczył.

Polityk dodał, że resort pracy i polityki społecznej planuje zrównać okresy wypowiedzenia. Jeżeli ktoś pracuje do pół roku, to będzie mu przysługiwał dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Staż pracy od pół roku do trzech lat gwarantowałby miesiąc wypowiedzenia. Pracującym powyżej trzech lat przysługiwałyby natomiast trzy miesiące wypowiedzenia.

Minister pracy zapowiedział ponadto zmiany w umowach na zlecenie. Rząd planuje rozpocząć odprowadzanie od nich składek.

Władysław Kosiniak-Kamysz mówił również o zmianach w opodatkowaniu tzw. rodzin 3+ i 4+. Dodał, że z ulgi będą mogły po raz pierwszy skorzystać osoby, które nie mają dochodu.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/esz/jj


Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 2 ~sam

RUDO-CZERWONA ferajna PO-PSL wspierana przez starych komuchów i agentów komunistycznej bezpieki stoi na straży ubeckich, esbeckich, mundurowych ( nawet po 18 tyś.zł)Na te wypasione emerytury tyrają za grosze naiwni młodzi ludzie. Kanadyjski ZUS zatrudnia kilkadziesiąt pracowników a ZUS-wska hydra 77 tysięcy. Wyżej wymienieni stanowią elektorat rządzącej koalicji PO-PSL i dlatego nie ma zmian w emeryturach. To oczywiste, że niskie emerytury powinny być zwolnione od podatku . W cywilizowanych krajach a nawet w niektórychafrykańskich kwota wolna od podatku wynosi ok. 50 tyś zł a u nas 3 tyś. zł. Po to aby chronićprzywileje wyżej wymienionych. Polacy ta koalicja wywłaszczyła bez odszkodowania 17 mln.Polaków z ich emerytalnych oszczędności w OFE na kwotę kwoty 152 mld.zł!!!!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 6 ~AS

kot za to zaplci sk.ny czerowne?? podatki podniesiecie o 36% zlodziejezamiast zniescpodatek od emerytury zldozije czerowne lduzie obudzcie sie tzreba roz....c ta zaraze orkaglostowlowa i wprdzic wolnorynkwoy kapitalizm natychmaist! zarzna ten kraj te tluamny!!!!!!!!!!!!TYLKO NOWA PRAWICA!!!!!!!!

! Odpowiedz
1 3 ~qwerty

A dlaczego znieść podatek od emerytury ? Kto za to zapłaci ? TY ????

! Odpowiedz
4 3 ~qwerty

Kamysz mówi w sposób "pospolity" dla "pospólstwa" a nie w sposób ścisły. Waloryzacja to zwrot utraconej wartości wskutek inflacji. Jeśli będzie inflacja w gospodarstwach emerytów i rencistów np. 0,5%, to najniższe świadczenie ok. 850zł zostanie zwaloryzowane o 4,25zł i dodatkowo PODWYŻSZONE o 31, 75zł, aby łącznie wyszło 36zł. Zatem 36zł to nie WYŁĄCZNIE waloryzacja.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 6 ~Alefa

brutto

! Odpowiedz
4 2 ~qwerty odpowiada ~Alefa

Oczywiście, zawsze podawane jest brutto przy wynagrodzeniach, emeryturach, rentach, itp. gdyż niejednakowe są dla każdego podatki, obowiązkowe składki, itp.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne