REKLAMA

Miller: trzeba rozpocząć dyskusję na temat euro

2013-01-31 16:49
publikacja
2013-01-31 16:49
Rząd powinien przedstawić koncepcję wejścia Polski do strefy euro - uważa Leszek Miller. Przewodniczący SLD uczestniczył w zorganizowanej w Sejmie konferencji Kalendarz przystąpienia Polski do strefy euro. Jego zdaniem działania rządu w tym zakresie są paraliżowane przez sondaże, które wskazują na coraz mniejsze poparcie dla unijnej waluty.

Wieloletni budżet Unii trafi do kosza?» Wieloletni budżet Unii trafi do kosza?
Leszek Miller przekonywał, że rząd nie ma jasności co do żadnej daty , nie ma jasności co do spełnienia kryteriów, by Polska mogła pretendować do strefy euro. Jest strach przed reakcją opinii publicznej, która nie jest pozytywnie nastawiona w swojej większości do tego procesu.

Uczestnicy debaty, członkowie Sojuszu i jego sympatycy wskazywali - poza uwarunkowaniami politycznymi - na niskie społeczne poparcie dla przyjęcia unijnej waluty. Zdaniem Józefa Oleksego, tym bardziej rząd powinien zapoczątkować taką dyskusję.

Były premier przekonywał, że za cztery, pięć lat sytuacja się nie zmieni, bo obawy i lęki oraz niezrozumienie społeczne będą podsycane przez polityków. Dlatego - zdaniem Oleksego już dziś należy taką dyskusję zapoczątkować, by przekonać ludzi do korzyści, które wystąpią po wstąpieniu Polski do strefy euro.

Konferencję Kalendarz przystąpienia Polski do strefy euro zorganizowała Fundacja Studiów Europejskich - Instytut Europejski.

IAR/D. Zaczek/jj

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Hiob
PIGS leżą i kwiczą, Francja właśnie dołącza do tego 'zacnego' grona a nasi włodarze chcą nas wpakować w strefę Juro w najgorszym z możliwych momentów, chyba tylko po to abyśmy ratowali Francję, Włochy, Hiszpanię, Grecję i Portugalię... bo przecież stać 'nas' jak zawsze nie ? A to że społeczeństwo PIGS leżą i kwiczą, Francja właśnie dołącza do tego 'zacnego' grona a nasi włodarze chcą nas wpakować w strefę Juro w najgorszym z możliwych momentów, chyba tylko po to abyśmy ratowali Francję, Włochy, Hiszpanię, Grecję i Portugalię... bo przecież stać 'nas' jak zawsze nie ? A to że społeczeństwo ledwo wiąże koniec z końcem to kogo to obchodzi...
~marian
Jak yrzeba rozpocząć dyskusję, to rozpoczynaj, na co czekasz?
Twój sztandar już wyprowadzili, czego jeszcze chcesz?
~K A P O
MILER podpisal statut PZPR
czyli nalezal do organizacji uznanej przez TK jako przestepcza
ma krew na rekach
~ytfhjn
bicie piany to wasza specjalnosc. nic innego nie potraficie. no chyba ze jeszczerobienie wałów

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki