Miller: premier jest jak zdradzony mąż

Zadzwiająca sytuacja. W ten sposób Leszek Miller komentuje fakt, że premier nie wiedział o memorandum, podpisanym między Gazpromem i spółką EuRoPol Gaz na realizację projektu gazociągu Jamał - Europa2".

Przywódca Sojuszu Lewicy Demokratycznej uważa, że to są wydarzenia, które wymykają się spod kontroli racjonalnemu umysłowi. "Chyba, że premier o wszystkim wiedział, tylko nie chciał o tym powiedzieć i ktoś w Moskwie się pospieszył się z tą informacją, albo też ministrowie pana premiera nad niczym nie panują i pozwalają, aby tworzyć fakty bez ich wiedzy" - powiedział Miller. "Jedno i drugie jest fatalne".

Zdaniem przywódcy SLD, cała sytuacja nie stawia w dobrym świetle premiera Donalda Tuska. "Premier trochę się zachowuje jak zdradzony mąż, który dowiaduje się na końcu o tym, co wyrabia jego połowica" - powiedział Leszek Miller.

Podpisane przez Gazprom i EuRoPol Gaz memorandum przewiduje realizację projektu gazociągu, biegnącego przez terytorium Polski w kierunku Słowacji i Węgier, o zdolnościach przesyłowych co najmniej 15 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie. Dokumentacja techniczna ma być przygotowana w ciągu pół roku.iar/Rucińska/Siekaj/magosŹródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil