REKLAMA

Miller: nie interesuje mnie projekt Kwaśniewskiego

2013-02-14 10:22
publikacja
2013-02-14 10:22
Nie interesuje mnie projekt Aleksandra Kwaśniewskiego Europa Plus - stwierdził szef SLD, Leszek Miller. Zdaniem gościa radiowej Trójki, jest jeszcze przedwcześnie na układanie list wyborczych do Parlamentu Europejskiego.

W ocenie Leszka Millera, przed planowanym na 22 lutego spotkaniem Aleksandra Kwaśniewskiego z Januszem Palikotem w sprawie startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, były prezydent jest w dość trudnej sytuacji. Aleksander Kwaśniewski uczyni to, co uzna za stosowne, ale ja uważam, że wiązanie się z Januszem Palikotem w takich czy innych konstelacjach będzie problemem nie tylko dla byłego prezydenta, ale i dla wszystkich uważający się za realną lewicę - zaznaczył Leszek Miller.

Leszek Miller nie wykluczył współpracy z Aleksandrem Kwaśniewskim. Nie musimy się jednak nim zasłaniać, ale jeśli się uda współpracować z prezydentem, to oczywiście z największą przyjemnością, ale to pewnie wymaga jeszcze czasu - zastrzegł lider SLD.

Leszek Miller powiedział również, że jego klub spotka się z kandydatem na premiera rządu technicznego profesorem Piotrem Glińskim. Uczynimy to przez wzgląd na sejmową elegancję - oznajmił były premier. Lider SLD wymienił trzy powody, dla których jego klub nie poprze wniosku PiS. Jego zdaniem, wniosek o wotum nieufności dla rządu nie wypełnia konstytucyjnych przesłanek. Nie chcemy również powrotu IV RP - tłumaczył Leszek Miller.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Trójka/kd /buchŹródło:IAR
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki