REKLAMA

Miller: SLD powstrzyma marsz brunatnej prawicy

2012-12-16 11:53
publikacja
2012-12-16 11:53
Lewica powstrzyma "marsz brunatnej prawicy" - przekonuje lider SLD Leszek Miller. W 90. rocznicę zabójstwa prezydenta Gabriela Narutowicza (16.12.) SLD organizuje manifestację. Rozpocznie się ona w południe pod warszawską Zachętą, gdzie w 1922 roku do Narutowicza strzelał Eligiusz Niewiadomski.

Leszek Miller podczas otwarcia Rady Krajowej SLD przekonywał, że należy zareagować na wzrost aktywności ruchów skrajnie prawicowych, do którego ostatnio doszło. Zapewnił, że SLD uczyni wszystko, by nasz kraj nie wszedł "w brunatny cień", który, jak dodał, "zalega nie tylko nad Polską, lecz także nad innymi państwami wolnej i zjednoczonej Europy".

SLD zachęca do udziału w manifestacji wszystkich, którzy "chcą żyć w demokratycznej i otwartej Polsce, będącej istotnym państwem zjednoczonej Europy". Udział zapowiedzieli między innymi liderzy SLD i Ruchu Palikota - Leszek Miller i Janusz Palikot. Manifestacja odbędzie się pod hasłem: "Czas zatrzymać faszyzm! Czas naprawić państwo!".IAR/ Tomasz Majka/kl/tk
Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki