REKLAMA

Miller: SLD nie będzie umierać za Palikota

2013-03-02 12:50
publikacja
2013-03-02 12:50
SLD nie wystartuje w wyborach europejskich z inicjatywą Europa Plus. "Umierać za Janisza Palikota nie będziemy " - zapewniał terenowych działaczy szef Sojuszu Leszek Miller.

 Polak zagrożony wyginięciem » Polak zagrożony wyginięciem
Podczas zjazdu rad powiatowych i wojewódzkich Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Sejmie, Leszek Miller tłumaczył działaczom, że Sojusz nie wesprze nowej inicjatywy Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego, bo jego zdaniem jest to tylko pomysł na kolejny interes. Szef SLD zarzucił Europie Plus brak sprecyzowania i "kierownictwo z tylnego siedzenia". Zaznaczył przy tym, że SLD pozostaje partią suwerenną, która sama wybiera sobie przywódców, program i parterów.

Zdaniem Leszka Millera, nowa inicjatywa Europa Plus nie gwarantuje, że wybrani eurodeputowani trafią do ugrupowania europejskich socjalistów. Były premier twierdzi, że to może zapewnić jedynie SLD. Jednak zdaniem Millera, zwolennikom Palikota i Kwaśniewskiego zależy tylko na zdobyciu mandatów w Parlamencie Europejskim, a nie późniejszych, realnych działaniach.

Leszek Miller przekonywał także, że nikt nie oczekuje od PO i PiS-u wspólnej lity partyjnej. Dlatego nie obawia się rywalizacji z nową inicjatywą Europa Plus.

Według najnowszego sondażu TNS Polska, SLD ma 12 procent poparcia, a Ruch Palikota 6 procent.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Tomasz Majka/dabr/lu/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~obserwator
Wszyscy, którzy krytykują Millera i wypominają mu skok w bok do Samoobrony i dołowanie SLD mają rację po części. Skok w bok był na Millerze wymuszony. Natomiast jeśli chodzi o dołowanie SLD to nie była to tylko wina Millera. Afera Rywina wywołana przez Michnika i spółkę była główną przyczyną do dołowania SLD.Wszyscy, którzy krytykują Millera i wypominają mu skok w bok do Samoobrony i dołowanie SLD mają rację po części. Skok w bok był na Millerze wymuszony. Natomiast jeśli chodzi o dołowanie SLD to nie była to tylko wina Millera. Afera Rywina wywołana przez Michnika i spółkę była główną przyczyną do dołowania SLD. Bratanie się Millera w czasach kiedy był premierem z czarnymi też mu sławy nie przynosi bo pierdnięcie czarnego było dla Niego pierdnięciem świętym. Ale trzeba przyznać, że kiedy powrócił na łono SLD spowrotem to zrobił dużo dobrego dla tego SLD i wyprowadza na lepszą drogę. Widząc te sukcesy Kwaśniewski, Siwiec i częściowo Kalisz próbują to popsuć z zazdrości a nie ku zjednoczenia lewicy. Jak tylko Kwaśniewski się do tego dotknie to lewica dołuje. Coś w tym jest. A Kalisz już się wypowiedział na ten temat. Nie znosi Millera bo pochodzi z innej niż On i Kwaśniewski bajki. On pochodzi od studentów a Miller od lumpów z robotniczym pochodzeniem bo tak mniej więcej Kalisz uważa. Dlatego Miller ma rację, że nie chce wspierać tego pajaca Palikota, który mieni się lewicowcem dlatego, że pali marychę, że wspiera gejów, że nie chce gwałcić kobiet kiedy one tego chcą, że lata z gumowym penisem po sejmowych korytarzach no i oficjalnie przy kamerach wali alkohol. Kwaśniewskiemu to pasuje i Go wspiera. Kwaśniewski wspiera Siwca bo niczym nie ustępuje Palikotowi a może też dlatego, że potrafi całować ziemię kaliską. I Kaliszowi też to pasuje bo może i Jego pocałuje.
~KAPO
czas im odejść wszystkim na śmietnik historii a dać pole do popisu innym nie związanym z ich układami
Polacy powinni zredukować liczbę pasożytujący na polskim narodzie polityków .
~rex
kiedy ten typ pojdzie na emeryture z kwasem .
~Jan
A wypłacone miliony na premie u Komorowskiego, w sejmie i senacie nawet dostali od 40 tys w górę pracujący społecznie –( To totalna kpina z POLAKÓW uczciwie pracujący i przejmujący się losami POLSKI. A gdzie tzw. lewica to ujawnił PALIJKOT ???
~ZNAWCA TEM ATU
NIE UMIERA SIE 2 RAZY ! KIEDY BYLES PRZY KORYCIE MOSCI TOWARZYSZU TO SLD ZDECHLO DZIEKI TWOJEJ POLITYCE CUDOTWORCO !CUDU NIE BYLO I ZMARTWYCHSTANIA TEZ!!!!!!!!!!!!!

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki