Miliony utopione w służbie zdrowia

Najwyższa Izba Kontroli ostro krytykuje informatyzację ochrony zdrowia - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Chodzi o łamanie prawa, niegospodarność i opóźnienia z powodu których możemy stracić nawet 760 milionów złotych na informatyzację służby zdrowia.

"Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do wyników kontroli NIK, które nie zostawiają suchej nitki na działaniach Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia. Niegospodarność, łamanie przepisów o zamówieniach publicznych, brak współpracy CSIOZ z Narodowym Funduszem Zdrowia, opóźnienia i brak kompetentnych pracowników - to tylko kilka z listy zarzutów, które pojawiły się w niepublikowanym raporcie.

Jeżeli te uwagi podzieli Komisja Europejska, może nie przyznać nam dotacji. A wtedy pieniądze, które Polska już zainwestowała, mogą przepaść. CSIOZ odpowiada za projekt platform gromadzących wszystkie dane medyczne. Od 2014 roku pacjenci dzięki niemu mieliby możliwość m.in. zapisywania się przez internet na badania, monitorowania miejsca w kolejce do specjalisty. A państwo - skutecznej kontroli przepływu pieniądza w systemie.

Więcej - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/"Dziennik Gazeta Prawna"/kl/dj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Dim

PiS to idioci i robili by to samo co PO.

Chodzi mi o sformułowanie : "możemy stracić ". Ja nic nie stracę bo unikam złotego jak ognia. Rząd pożycza i marnuje dając na "służbę" która kradnie i wydaje, podbijając ceny na rynku. Widzowie winni się zabezpieczyć inwestując w coś trwałego, potrzebnego, niedrogiego w utrzymaniu i łatwego do zbycia w razie potrzeby, nie tracącego na wartości w sposób znaczny w miarę upływu czasu. Oni i tak przyjdą do was na żebry lub będą grozić służbami jak się nie będziecie chcieli podzielić. Bo wy widzicie a oni tylko parzą i kradną na ślepo.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~gr

no pewnie, gdyby to Pis ustawiał, to do przetargu dopuścił by jedynie komputery oparte na katolickich wartościach

! Odpowiedz
0 0 ~as


Rządy "miłości"....

Realizowane przez POwskich złodziei.....

Bydlaki.....

Ale co tam... ważne, że PiS nie doszedł do władzy, no nie ?

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil