Miłe zaskoczenie: Tesla Model S

W 2011 Tesla wprowadzi na rynek nowy model czterodrzwiowego coupe. Już teraz jednak pokazała prototyp tego samochodu.

Tesla w końcu zaprezentowała długo wyczekiwany Model S. Mimo że to dopiero drugi model tego producenta, nie przeszkodziło to w stworzeniu niezwykle emocjonującego projektu. Styliści Tesli zdecydowali się na ostatnio bardzo modne czterodrzwiowe coupe. Nie tylko kształt nadwozia wydaje się znajomy. Również kilka innych elementów zostało zapożyczonych z już istniejących projektów. Wystarczy wspomnieć o felgach, które kształtem mocno nawiązują do tych z McLarena SLR, listwie na tylnej klapie z Jaguara XF, czy przodzie mocno nawiązującym do Maserati.Ok, może w kwestii stylistyki pożyczono trochę od innych producentów, jednak jest coś co zupełnie wyróżnia Model S od tamtych samochodów, a mianowicie napęd. Podobnie jak w pierwszym modelu Tesli, również tutaj wykorzystane zostaną tylko silniki elektryczne. Producent już teraz chwali się, że samochód będzie miał zasięg 480 km. Co ciekawe, naładowanie zastawu akumulatorów zajmuje jedynie 45 min.W ofercie będzie również opcja wydłużenia zasięgu do 960 km, ale odbędzie się to kosztem przestrzeni bagażowej. Oprócz sporego zasięgu Model S będzie mógł pochwalić się długim okresem gwarancyjnym. Tesla obiecuje, że sam samochód otrzyma 3-4 lata gwarancji, natomiast baterie od 7 do 10 lat.

Na razie wszystkie te informacje możemy potraktować z lekkim przymrużeniem oka, ponieważ auto póki co jest prototypem. Przed inżynierami z Tesli jeszcze sporo pracy. Produkcyjna wersja ma być pokazana w 2011 roku.

(ms)
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~JarekJurek

Jest przepiękny. Byłoby fantastycznie, gdyby wszedł do produkcji i trafił do Europy, ale tutaj pewnie byłby horrendalnie drogi...

Jedno, czego w nim będzie brakować, to brzmienie dużego silnika V6 lub V8 ;-)

! Odpowiedz
0 0 msz222

Zbyt piękne by było prawdziwe,to po prostu nie przejdzie,ogólnie chyba wiadomo dlaczego.

! Odpowiedz
0 0 ~krajowy

To jest ruch w dobrą stronę, auta napędzane elektrycznie to najlepszy 'eco' trend. Mają najlepszą sprawność, pełen moment od razu przy rozruchu, niewielkie rozmiary - są prototypy montowania silników elektrycznych w kołach! Biopaliwo może się schować. Jedyny problem to oczywiście akumulatory...

! Odpowiedz
0 0 ~nao

I kto złamał lobby paliwowe? Panowie od IT!! Współzałożyciel PayPal to właśnie pomysłodawca i wizjoner Tesli

! Odpowiedz
0 0 ~obiektywny

kupuję w ciemno USA wyprzedzają europę i na tym rynku, obok Tesli jest jeszce Fisker, lobby paliwowe zostało złamane! Wiwat eco motoryzacja! Eco jest modne, eco jest trendy.

! Odpowiedz
0 0 ~Przemo

wygląda fenomenalnie...

! Odpowiedz
0 0 ~Michael

Fajne czterodrzwiowego coupe. Ja jednak wole dwudrzwiowego sedana.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil