Mikrofirmy na Dolnym Śląsku – bez mikro nie ma makro!

2021-09-27 12:34
publikacja
2021-09-27 12:34

Na terenie województwa dolnośląskiego działa ponad 386 tys. mikrofirm. Stanowią one aż 97 proc. wszystkich firm z naszego regionu. Około 32 proc. z nich działa we Wrocławiu. Czym zajmują się dolnośląscy mikroprzedsiębiorcy?

Mikrofirmy, zatrudniające do 10 osób przedsiębiorstwa, dzięki ogromnej skali ich działalności są siłą napędzającą rozwój nie tylko naszego regionu, ale i całego kraju. Co trzecia złotówka funkcjonująca w naszej gospodarce wytworzona jest właśnie przez mikrofirmy. Dominują na rynku przedsiębiorstw, stanowiąc 97 proc. z nich. Są niezwykle istotnym pracodawcą. Aż 39 proc. Dolnoślązaków i Dolnoślązaczek pracujących w przedsiębiorstwach działających w naszym województwie zatrudnionych jest w firmach działających w skali mikro!

Podobnie jak w całej Polsce najwięcej mikrofirm z Dolnego Śląska działa w sektorze związanym z handlem i naprawą pojazdów. Są to np. sklepy czy warsztaty samochodowe, które stanowią 20 proc. dolnośląskich mikroprzedsiębiorstw. Zatrudniają one największą liczbę osób pracujących w dolnośląskich mikrofirmach – jest ich ponad 112 tysięcy! Rola mikrofirm sprawia, że wszyscy powinniśmy je wspierać. Kupując lokalnie (nawet przez internet), polecając mikrofirmy, włączając się w akcję Wrocławskiego Parku Technologicznego „Bez mikro nie ma makro”, możemy się przyczynić do tego, by firmy, które napędzają rozwój naszego regionu i kraju, mogły jeszcze prężniej się rozwijać dla dobra nas wszystkich!

Bez mikrofirm lokalna regionalna i krajowa gospodarka nie będzie się dynamicznie rozwijać, dlatego warto nie tylko je doceniać, ale też wspierać ich rozwój. W ramach projektu „Bez mikro nie ma makro” WPT stworzył również stronę internetową www.bezmikroniemamakro.pl, która będzie bazą wiedzy o mikroprzedsiębiorczości. Można tam sprawdzić, dlaczego warto ją wspierać, jak można to zrobić oraz dlaczego warto być z niej dumnym – szczególnie lokalnie. Znajdą się na niej informacje o tym, dlaczego mikroprzedsiębiorczość jest ważna dla każdego z nas oraz jak wpływa na rozwój miasta, z którego wszyscy korzystamy. W planach jest również przedstawianie na niej sylwetek mikroprzedsiębiorców, którzy działają obok nas, oferują nam innowacje, zarówno te w codziennym wydaniu, jak i te mające potencjał do podbijania światowych rynków.

Sebastian WachŹródło:Materiał partnera
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki