Mike Pompeo odwołał wizytę na Grenlandii

Przebywający w Londynie sekretarz stanu USA Mike Pompeo odwołał swoją czwartkową wizytę na Granlandii - poinformowała AFP, powołując się na źródła rządowe duńskiego terytorium autonomicznego. Amerykański Departament Stanu nie potwierdził tych informacji.

Według AFP, która przytacza słowa dyplomaty Grenlandii Kennetha Hoeegha, Pompeo odwołał wizytę na wyspie, ponieważ "pilne sprawy" wymagają jego obecności w Waszyngtonie. "Pilne sprawy sprawiły, że sekretarz stanu musi wrócić do Waszyngtonu" - potwierdza komunikat rządu Grenlandii.

Wizytą na Grenlandii Pompeo miał zakończyć pobyt w Europie, który rozpoczął w poniedziałek udziałem w spotkaniu ministrów państw Rady Arktycznej w Rovaniemi. Dzień później miał złożyć długo oczekiwaną wizytę w Berlinie, jednak strona amerykańska odwołała przylot sekretarza stanu do stolicy Niemiec ze względu na "pilne sprawy na arenie międzynarodowej". Pompeo tego dnia pojawił się w Bagdadzie.

W środę szef amerykańskiej dyplomacji był w Londynie, gdzie spotkał się z brytyjską premier Theresą May oraz z ministrem spraw zagranicznych Jeremym Huntem. (PAP)

zm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 cek

Ameryka chce opanować cały świat żeby wszystko od nich kupować jak nie da się po dobroci to siłą działają tak samo jak kartele narkotykowe ,jak ktoś nie pasuje to trzeba się go pozbyć

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil