Barszcz: Dębica to pierwsze miasto na Podkarpaciu, w którym ruszy budowa "Mieszkania Plus"

2019-08-24 07:00
publikacja
2019-08-24 07:00
YAY Foto

Dębica to pierwsze miasto na Podkarpaciu, w którym wbijemy łopatę pod realizację "Mieszkania Plus" - powiedział PAP prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz. Dodał, że w planach jest budowa 201 mieszkań o średnim metrażu 51 mkw.

Jak informuje PFR Nieruchomości, "osiedle powstanie przy ul. Ratuszowej w Dębicy, w bezpośrednim sąsiedztwie siedziby Urzędu Miasta i Muzeum Regionalnego". Zaznaczono, że ok. 1,5 hektarowa działka została wniesiona przez samorząd, a spółka PFR Nieruchomości ma sfinansować realizację inwestycji..

">>Mieszkanie Plus<< jest dobrą ofertą dla średniej wielkości miast, takich jak Dębica" - zauważył Barszcz. Podkreślił, że nowe inwestycje mieszkaniowe są dla nich dużym impulsem rozwojowym, a dodatkowo mogą być ważnym argumentem dla młodych, którzy rozważają opuszczenie miasta.

Budowa w Dębicy zostanie zainaugurowana w najbliższy poniedziałek 26 sierpnia. Obecnie w ramach rządowego programu "Mieszkanie Plus" powstało 867 lokali w Białej Podlaskiej, Wałbrzychu, Gdyni, Jarocinie oraz Kępnie. Kolejnych 663 jest w trakcie budowy – są to inwestycje w Katowicach, Jarocinie oraz Kępicach.

W trakcie projektowania jest kolejnych 18 tys. lokali w całej Polsce. Jak wynika ze statystyk zamieszczonych na stronie mplus.pl, potencjał gruntów przeznaczonych pod "Mieszkania Plus" wynosi 120 tys. mieszkań.

autor: Mariusz Polit

Źródło:PAP
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Mieszkanie Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki