Mieszkanie Plus ma walczyć z deficytem mieszkań

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówi, że celem programu Mieszkanie Plus jest przełamanie wieloletniego impasu, związanego z deficytem mieszkań w Polsce.

Mieszkanie Plus ma walczyć z deficytem mieszkań
Mieszkanie Plus ma walczyć z deficytem mieszkań (fot. Bartłomiej Kudowicz / FORUM)

Jego filarem będzie Narodowy Fundusz Mieszkaniowy, któremu skarb państwa przekaże grunty pod budowę mieszkań. Będą to mieszkania na wynajem za 10-20 złotych miesięcznie za metr kwadratowy, z perspektywą uzyskania własności lokalu.

Andrzej Adamczyk mówił w radiowej Jedynce, że program jest otwarty dla wszystkich Polaków, jednak w pierwszej kolejności kieruje się go do tych, którzy teraz nie mają zdolności kredytowych, nie mogą sobie pozwolić na kupno własnego mieszkania na wolnym rynku, ani wynająć go w relacjach komercyjnych.

Program "Mieszkanie Plus" - szczegóły

Program

Trzema filarami programu będą: mieszkania na wynajem z opcją dojścia do własności, wsparcie dla budownictwa społecznego i zachęty do oszczędzania na cele mieszkaniowe. Nowy program ma zastąpić obowiązujący do końca 2018 roku program wsparcia dla kredytobiorców "Mieszkanie dla młodych".

Minister infrastruktury odniósł się też do zarzutu, że oddanie pierwszych mieszkań przypadnie tuż przed wyborami parlamentarnymi. "Kiedykolwiek ustalimy termin oddania lokali, zawsze spotkamy się z zarzutem, że przypada on przed jakimiś wyborami; samorządowymi, parlamentarnymi lub prezydenckimi" - zauważył.

Andrzej Adamczyk dodał, że program zakłada też wsparcie budownictwa mieszkań komunalnych.

Minister zapowiadał, że mieszkania będą budowane w całej Polsce, a nie tylko w dużych miastach.

PR1/IAR/dw/pbp

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~M3

o jakim deficycie mieszkań mówią tzw RZĄDZĄCY???? prześledźcie sobie portale ogłoszeniowe, tysiące lokali z wtórnego, jeszcze więcej od deweloperów. Problemem nie jest liczba mieszkań na rynku a TYLKO i WYŁĄCZNIE ich cena. Mnie było stać kupić mieszkanie bez kredytu na całe życie ale wiem że 80% społeczeństwa nie może sobie na to pozwolić. jest dużo takich co nie mają nawet zdolności kredytowej a co mowa o spłacaniu kredytu. Ceny, ceny i jeszcze raz ceny nie są adekwatne za poziomu zarobków w Polsce, poza tym nie widzę problemu w mieszkaniówce. Taka prawda Pani Premier :-)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 6 ~JA6969

NIe ma "deficytu mieszkań". Jest BRAK KASY na ich zakup

! Odpowiedz
7 3 ~zazu

Mieszkanie+, 500+, imigranci. Polska potrzebuje wszystkiego, inaczej znikniemy w sześć pokoleń -- portalsamorzadowy.pl

! Odpowiedz
1 2 ~webster

ostatnia rzecza ktora potrzebujemy to imigranci

! Odpowiedz
0 2 ~StanRS odpowiada ~webster

Imigranci z Korei, Japonii, Tajwanu, Szwajcarii, Finlandii, Białorusi, Słowacji, Czech, Węgier, Norwegii, Danii mogliby być.

! Odpowiedz
1 4 ~CS

Wszelkie programy rządowe stosujące kryterium dochodowe, stanowią wspieranie pracy na czarno, niepłacenia podatków i wyciąganie świadczeń ze wspólnej kasy przez osobników dobrze sobie radzących sobie w życiu, którzy jednak nie raczą się solidarnie do niej dokładać.

! Odpowiedz
0 4 ~TakaPrawda

Już kiedyś był taki Pan co też chciał przełamać impas, związany z wieloletnim deficytem mieszkaniowym poprzez zbudowanie 3 mln mieszkań. Skończyło się na zbudowaniu 3 stadionów :)

! Odpowiedz
3 1 ~analityk

Może ciemny lud to kupi ?

! Odpowiedz
3 3 ~analityk

Kto tym ignorantom wierzy ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne