"Mieszkanie Plus" a wcześniejsze programy mieszkaniowe. Najważniejsze różnice

Znamy już założenia narodowego programu mieszkaniowego rządu premier Beaty Szydło. “Mieszkanie Plus”, choć ma zastąpić dotychczasowe programy mieszkaniowe, czyli “Mieszkanie dla młodych” i “Rodzinę na swoim”, już w podstawowych założeniach i idei zdecydowanie różni się od poprzedników.

Podstawową ideą dotychczasowych programów była pomoc młodym ludziom kupującym swoje pierwsze mieszkanie. Na dopłatę ze środków państwa mogły liczyć osoby nabywające nieruchomość na kredyt. Tym razem wsparcie i pomoc państwa ma być przesunięta w stronę osób zainteresowanych wynajmem nieruchomości i oszczędzających na własne mieszkanie.

"Mieszkanie Plus" a wcześniejsze programy mieszkaniowe. Najważniejsze różnice
"Mieszkanie Plus" a wcześniejsze programy mieszkaniowe. Najważniejsze różnice (KPRM)

Dotychczasowe programy miały szereg założeń ograniczających z jednej strony grupę beneficjentów (choćby przez kryterium wiekowe), z drugiej - nieruchomości, jakie mogły być nabywane z dofinansowaniem. “Mieszkanie Plus” ma być kierowane do wszystkich obywateli. A mieszkania, które będą udostępniane na wynajem z opcją wykupu mają być budowane z udziałem państwa, na gruntach należących do Skarbu Państwa. Jednak przy ustalaniu kolejności udzielenia pomocy, pod uwagę będą brane aspekty dochodowe i rodzinne. Ma tutaj obowiązywać skala punktowa uwzględniająca m.in. wynagrodzenie i liczbę dzieci.

“Mieszkanie Plus” a poprzednie programy mieszkaniowe - porównanie założeń

“Rodzina na swoim”,

“Mieszkanie dla młodych”

“Mieszkanie Plus”

Odbiorcy

Kupujący mieszkanie na kredyt

Wynajmujący mieszkania/

Oszczędzający na mieszkanie

Kryterium dochodowe

Nie

Tak (jako kryterium ustalania kolejności otrzymywania pomocy)

Kryterium wiekowe

Tak

Nie

Premiowanie rodzin wielodzietnych

Tak

Tak (rodziny wielodzietne pierwsze w kolejności do otrzymania pomocy)

Udział państwa

Dofinansowanie/Dotowanie kupna przez beneficjentów programu mieszkania na kredyt

Udział w budowaniu mieszkań (udostępnianie terenów), premiowanie oszczędzania na własne mieszkanie

Warunek pierwszego mieszkania

Tak*

Nie

Zakres czasowy trwania programu

Programy kilkuletnie

Program wieloletni, 10-15 lat lub więcej

*w przypadku MdM we wrześniu 2015 roku zniesiono warunek pierwszego mieszkania dla rodzin wielodzietnych

Źródło: opracowanie Bankier.pl

Zarówno z “Rodziny na swoim”, jak i “Mieszkania dla młodych” nie mogły korzystać osoby już posiadające nieruchomość. Nowy program mieszkaniowy uwzględnia także i takie osoby. Zgodnie z zapowiedziami, posiadaczom nieruchomości mają być dedykowane subkonta mieszkaniowe, na których będą mogli odkładać środki na remont posiadanej nieruchomości lub budowę domu. Subkonta mają być wyposażone w specjalne premie za systematyczne odkładanie środków.

Kwestią, która zdecydowanie różni wcześniejsze pomysły na rozwiązanie problemu mieszkaniowego od obecnego jest okres jego realizacji. RnS oraz MdM były to programy zaplanowane na kilkuletnie okresy, “Mieszkanie Plus” jest zapowiadane jako program wieloletni. Na konferencji prasowej poświęconej prezentacji założeń programu jako okres realizacji programu wskazano 10-15 lat, a może więcej.

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Offeret

NORWEGIA WAM DAJE BARDZO DUZO PIENIEDZY,,,,,,,WIEMY ZA CO !!!!!!!!!!-A WY ZNIESLAWIACIE-OKRADACIE-DISKRIMINUJECIE .. NORWESKIEGO OBYWATELA .....O KURWA TWAZ,,,,,,,,, ONZ+ TRIBUNAL OF JUSTIC,,,,,,,,,,,,,, POKAZE WSZYSTKO NA CALYM SWIECIE wy polske MORDERCY....!!!!

! Odpowiedz
19 3 ~Radissimo

Jako kredytobiorca "frankowy" jestem przeciwny dotowaniu przez Państwo kolejnych zakupów mieszkań z moich i innych podatników pieniędzy, zanim nie dokona się przewalutowania (tj. należytej interpretacji tych kredytów jako ZŁOTOWE) po kursie z dnia umowy toksycznych kredytów w PLN denominowanych w (vel indeksowanych do) CHF.
Rząd zaniedbuje dialog nawet i w tej dziedzinie (tj. między grupami kredytobiorców).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 11 ~habib

Trzeba było brać w złotowkach

! Odpowiedz
0 2 ~aldjrencjr

A ja jestem przeciwny pomocy frankowiczom za pieniądze podatników. Nikt im kredytu brać nie kazał, tym bardziej w obcej walucie. Co? Złotówki nie pasowały? Chciało się zaoszczędzić? To nie wyszło, ryzyko jak w każdym interesie.

! Odpowiedz
6 19 ~upsss

20 mld na 500 plus konsekwencje: stracona szansa na obniżkę podatków w szczególności od dochodów osobistych, ludzie mogli dostac więcej pieniędzy z pracy a nie z jałmużny, wzrost szarej strefy i ubytek dochodów podatkowych, ludzie uciekają z rynku pracy żeby obniżyć sobie roczny dochód, pieniadze pochodzą z dlugu państwa który obywatele splacaja z podatków od pracy, PKB nie wzrośnie dzuieki temu programowi bo kasa wydawana jest w marketach i na spłatę kredytów, ostatecznie banki i markety będą beneficjentami tego programu a kasa wyjedzie na Zachód, wzrost wszelkiej patologi, alkoholizmu i zacheta dla uchodźców którzy przyjeżdżają do krajów gdzie jest socjal, ten program nie rozwiązuje żadnych problemów a tworzy nowe, pieniądze powinny iść naobnizke podatków, zusow zey zachęcić ludzi do otwierano firm,na programy dla zdolnej młodzieży stypendia jak na zachodzieeuropy i usa, programy prozdrowotne

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 6 ~rumcajs

czysta propaganda jak za prl --20 zł za metr .to o 100procent więcej niż ja płacę obecnie, czas zacząc agitacje wyborcza .....

! Odpowiedz
3 10 ~Jacek

MDM był mocno zagmatwany, pamiętam jak kupowałem mieszkanie nawet w bankach bali się żeby z nim kredyt robić ...mimo to go zrozumiałem ... Tego programu jakoś pojąć nie mogę.
Jak rząd , zamierza wybudować mieszkania wszędzie w Polsce bo chyba nie tylko w W-wie, skąd te grunty ? Kto to w ogóle bedzie budował ? Co jeśli np w Legnicy, Lesznie czy innym mniejszym mieście nie ma takich gruntów - to co cała rodzina ma się wyprowadzać, zmieniać pracę i heja do Warszawy , Wrocławia czy Krakowa? Co zresztą też nie jest pewne , ćzy akurat w tych miastach stanie choć jeden blok taki - nawet nie chce się zastanawiać ile jest dokladnie miast w PL,
Ostatnia rzecz - książeczki mieszkaniowe już były !
Mam taką i może najpierw niech rząd odda tym co mają w nich wtopione pieniądze własnie z podobnego programu na lata a pożniej każe w podobny sposób ludziom oszczędzać !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 25 ~audytPISu

Sam program jest dobry.

Tylko wolumeny mieszkań szuję na około 5-10 tys./rocznie i jest spóźniony o ok.15 lat niestety

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk na spotkaniu z dziennikarzami w resorcie poinformował, że program ma być realizowany na nieruchomościach "niezbyt atrakcyjnych w sensie finansowym".
- Nie zabudujemy działki w centrum Wrocławia czy Warszawy. Wyobrażamy sobie, że np. mamy w
centrum Warszawy działkę i po jej sprzedaży mamy dochód rzędu 50-100 mln zł, a za te pieniądze możemy uzbroić teren dla budowy budynków w kilku wybranych (tańszych - PAP) lokalizacjach - wskazał Adamczyk. Podkreślił, że przy realizacji programu Mieszkanie Plus resort liczy też na współpracę z samorządami.

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/do-finansowania-mieszkania-plus-beda-wykorzystane-grunty-panstwowe,649544.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~blogmieszkanie

otóż to nic dodać nic ująć napisałem o tym na swoim blogu
http://mieszkanieoddewelopera.blog.pl/2016/06/07/mieszkanie-plus/

! Odpowiedz
17 4 ~malma

pani Szydło najpierw niech coś nareszcie zrobi z kredytami toksycznymi dla Polaków wiadomo o jakie chodzi, najpierw trzeba sytuacje wyprowadzić na jasną strone mocy, bo kredyty frankowe są jak tykajaca bomba, a później rozdawać za darmo jednym tanie mieszkania ,kiedy drudzy popełniają samobójstwa z powodu pułapki w jakiej się znaleźli ,inni jak niewolnicy nie mogący z powodu tego kredytu, ani sprzedać mieszkania które jest za małe , duże lub z innych przyczyn życiowych chcą zmienić frankowicze to też Polacy płacący podatki

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 25 ~audytPISu

Skąd rząd PISu weźmie pieniądze na przewalutowania ?____zasłyszane____

Czy zamierza podnieść VAT do 25 % od 2017r. ?

Czy, NBP wypłaci bankom odszkodowania (UGODA), a wzrost VATu wypełni ubytki w NBP ?

Frankowicze to tylko 3% populacji, a gdzie reszta populacji Polaków !!!

Prezydent nie jest stroną sprawy !!!!

Prezydent powiedział o przewalutowaniu i to zrobi !!!

a do tego potrzebna jest UGODA frankowiczów z bankami !!!, a nie procesy międzynarodowe kosztem KOWALSKIEGO, której koszty szacowane są na 15-25 mld EURO i są to tylko koszty bezpośrednie !!!

pozdrawiam trzeźwo myślących

Obran zawarł z bankami UGODĘ. Kosztem 9 mld EURO środków publicznych !

97% Obywateli Polski zrozumie, że frankowicze nie mogą żądać, aby reszta obywateli spłacała ich kredyt. Orban podniósł VAT o 2 pkt % z tego powodu.

Klopoty ze splatą ma ok 4% frankowiczów, co daje ok. co 1000y obywatel Polski.
Ściślej takich kredytów jest ok. 30.000. zakładając nawet pomoc w wys. 100 CHF/mieś na kredyt,daje to wartość 3 mln CHF/mieś, 36 mln CHF/rocznie !!!

Orban pożyczył z banku centralnego 9 mld EURO i wypłacił odszkodowania bankom..

Zwrot pożyczki nastąpił przez podwyższenie VATu do 27%.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~nordmann

hrabina-szydlo to FASZYSTKA I ZLODZJEJKA,NORWEGOM DUPY LIZE

! Odpowiedz
1 23 ~audytPISu

Kawa na Ławę

I. MIESZKANIE+ z opcją kupna __________________________________
ZAŁOŻENIE: 20zl/m2 + 20% bo własność, mieszkanie 50m2, bo Warszawa jest droga
czynsz roczny za 1m2 to12*20*(1+0,2)= 288zł;
Koszt całkowity w okresie 30 lat MIESZKANIE+50m2 , przyjęto inflację, wzrost czynszu 3% rocznie
((1+0, 03)potęga30-1)/0,03)*50*288 = 47,5754*14.400=____685.085,76 zł_____
skąd (GRUNT + UZBROJENIE) za 0,00zł i realność wykonania za 3.000zł w Warszawie, łącznie z kosztami kredytów , podatkowymi firm budowlanych, w całym kilku letnim okresie do przekazania kluczy MIESZKANIE+ ?????? Premier wyartykułowała nieangażowanie środków budżetowych.

W porównaniach koszty eksploatacyjne na osobę, zindywidualizowane ze względu na najemcę
tj: woda, prąd, opłata za śmieci, dźwig(winda) w obu przyjęto je identyczne i z tego względu kalkulacyjnie nie wpływają na wyniki porównań kalkulacji.

Więc je pominięto !!!!!!.


II. MIESZKANIE kupione na wolnym rynku lub dewelopera___________________________

KUPNO: Koszt całkowity MIESZKANIA z rynku 50m2, cena 6000zł/m2


(6000*50)=300.000 zł _______kredyt 4,75% rocznie; raty równe; rata=1520,06zł/mieś______


1. 1520,06*360=____547,221,60zł____

2. Opłaty przyjęto 6,5 zł/m2 miesięcznie; 78 zł/m2 rocznie, wzrost opłat 3% rocznie

((1+0,03)potęga30-1)/0,03*78*50=47,5754*3900,00=____185.544,06zl____

Łącznie 1.+2. = ___________732.765,66zł___________

Zniżek nie uwzględniono: 10%,.., 20% indywidualnie z innych programów można łatwo uwzględnić !!!


To tylko kalkulacje wnioski wyciągnijcie sami

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 6 ~znalezione_w_necie

Synagoga w Palacu Prezydenckim.Izraelska firma דודא הנשיא שלנו wygrala przetarg na budowe Synagogi w Palacu Prezydenckim dla zony prezydenta Dudy.Tanie panstwo w wydaniu PiS !!!!!

! Odpowiedz
0 5 ~plazowicz

A w domu wszyscy zdrowi?

! Odpowiedz
6 9 ~term

Jak zwykle nie będę beneficjentem. Bo singiel zarabiający średnią krajową to juz jest zbyt bogaty . . . promujmy faktycznie nie zaradnych ludzi biednych ... To juz jest paranoja. To juz inne kraje UE zadbają lepiej o osoby chętne do pracy niż w Polsce. W Polsce możesz liczyć na wsparcie jak jesteś biedny i niezaradny. Wiadomo od kogo z kieszeni te datki.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~masza

promujemy wlaśnie zaradnych OFICJALNIE biednych - cfaniaków na zaisłkach robiących na czarno za 5 tys/miesiąc. za to uczciwy na etacie ma 3 brutto i placi podatki na takich ....#@##@#

! Odpowiedz
2 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 10 ~klan

Najwiecej spoleczenstwo kosztuje kupowanie wyborcow pis. Placimy za to wszyscy.

! Odpowiedz
5 7 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
11 17 ~a_MOSIEKnaTO

bądź błogosławiony PISiuniu

Polska w promocji jest b. dobrze, będzie jeszcze lepiej:

grunty, GPW, mieszkania, domy, obligacje, wszystko jak leci za 30-50% w PAPIERZE

! Odpowiedz
12 19 ~Rozśmieszony

Rozumiem pierwszeństwo dla biednych i wielodzietnych, ale nie można w nieskończoność odsuwać jakiegoś małżeństwa z 1 dzieckiem lub bezdzietnych czy singla - bo zawsze będzie więcej biednych i wielodzietnych niż mieszkań - MUSI BYĆ GRANICA OCZEKIWANIA w kolejce !

! Odpowiedz
13 10 ~analitykPISlamizmu

"bo zawsze będzie więcej biednych i wielodzietnych niż mieszkań"

kanon ZWYCIĘSTWA

! Odpowiedz
13 8 ~bwtorun

[napisane 13 września 2014]
28 lutego 1942
Żeby zlikwidować głód mieszkaniowy, musimy po wojnie przez pięć lat budować milion mieszkań rocznie. Czas budowy domu nie może przekraczać trzech miesięcy. Musimy przy tym zwrócić uwagę na to, by wreszcie zastosować najnowsze osiągnięcia techniki tam, gdzie ich absolutnie brakowało - trzeba odciążyć gospodynię! Jest to konieczne choćby dlatego, że wystąpi coraz większy brak służących, a młoda rodzina z wielu powodów nie może sobie zresztą pozwolić na służącą. Chodzi nie tylko o to, by w bezpośredniej bliskości bloków mieszkalnych były przedszkola, lecz także, żeby gospodyni nie musiała sama tam odprowadzać młodego pokolenia, naciska guzik, przychodzi siostra, żeby odebrać dzieci. Kobieta nie będzie już musiała znosić po schodach śmieci i odpadków kuchennych ani przynosić opału, to wszystko musi się robić samo dzięki urządzeniom zainstalowanym w mieszkaniu. Budzik, który budzi ją rano, powinien równocześnie powodować zagotowanie wody potrzebnej na śniadanie, i co tam jeszcze za udogodnienia można wprowadzić.
Mam człowieka, któremu muszę tylko zlecić techniczne unowocześnienie gospodarstwa domowego. Robert Ley tylko na to czeka, żeby puścić wszystko w ruch w tym kierunku! Ale każde mieszkanie powinno ponadto mieć swój garaż, i nie może on kosztować czterdzieści czy pięćdziesiąt marek na miesiąc, tylko ze cztery-pięć. Że dziś tego nie mamy, to wina prawników! [Rodzina na Swoim, tanie mieszkania na wynajem finansowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego, skąd nam to znane? Może lepiej o tym nie pisać,bo zawsze rząd się może zainspirować i zacznie sam budować mieszkania?]

[praca zespołowa]: Adolf Hitler. Rozmowy przy stole 1941-1944. Rozmowy w Kwaterze Głównej zapisane na polecenie Martina Bormanna przez jego adiutanta Heinricha Heima. Warszawa: Wydawnictwo Charyzma 1996

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 14 ~Kaczynski-to-Hitler

Dokładnie to jest istota socjalizmu która tak pociąga motłoch ,PIS to w istocie partia narodowo-socjalistyczna i tak jak Hitler doprowadził Niemcy do upadku w 45 tak Kaczyński doprowadzi Polskę do upadku w 2020 gospodarczego .Miliony ludzi ciężko pracuje i kupuje mieszkanie jako lokatę kapitału po to żeby PIS za państwowe pieniądze to wszystko zepsuł i dał mieszkania hołocie rozmnażającej się jak króliki na koszt tych pierwszych którzy to mają sfinansować.Kaczyński jest Polskim Hitlerem sterującym marionetkowym rządem podległych mu kukieł ,jego celem jest władza absolutna i dlatego przeprowadza kolejne zamachy na demokrację .Najpierw Trybunał ,później konstytucja żeby w końcu zlikwidować demokracje i wprowadzić rządy socjalistyczno-autorytarne. Kaczyński jest niebezpieczny i dobrze by było gdyby go nie było ,Polska była by bezpieczniejsza.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 3 ~narodowy_socjalista odpowiada ~Kaczynski-to-Hitler

wszystko racja tylko nie to że Kaczyński doprowadzi Polskę do upadku w 2020 gospodarczego bo stanie sie to znacznie wcześniej 2017-2018 max

! Odpowiedz
3 4 ~Polak odpowiada ~Kaczynski-to-Hitler

co co piszą że Kaczynski to Hitler,Putin,Stalin itd to sami są tymi typami,napewno ci frajerzy przegrali wybory i nie mogą się dostosowac ze Polska to staje się normalnie rozwijającym się krajem o zrównoważonym,rozwoju.ci frajerzy co przegrali ostatnie wybory to ci sami ci kablują na Polskę za granicą.Kiedyś Zydo komuna z PO i Nowoczesnej donosiła do Moskwy a dziś do Brukseli,Berlina,Nowego Jorku itd.Za 3,5 roku ci frajerzy będą mieli O,OO% poparcia w następnych wyborach.OD OGNIA,WOJNY,POWODZI,"NOWOCZESNEJ W OKRADANHIU POLAKOW,ZARAZY WYBAW NAS PANIE AMEN

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
17 22 ~lesioZAPINAbroszkę_

Czy PIS już wynajął, te 3 mln mieszkań, które wybudował w latach 2005-2007, że zaczął budować nowe. Bo się nie załapałem.! Odpowiedz
12 17 ~lesioZAPINAbroszkę_

realne tylko w snach.

I. ___________________________________________________________________________

ZAŁOŻENIE: 20zl/m2 + 20% bo własność, mieszkanie 50m2, bo Warszawa jest droga
czynsz roczny za 1m2 to12*20*(1+0,2)= 288zł;
Koszt całkowity w okresie 30 lat MIESZKANIE+50m2 , przyjęto inflację, wzrost czynszu 3% rocznie

((1+0,03)30-1)/0,03)*50*288 = 47,5754*14.400=____685.085,76 zł_____

skąd (GRUNT + UZBROJENIE) za 0,00zł i realność wykonania za 3.000zł w Warszawie, łącznie z kosztami kredytów i podatkowych firm budowlanych, w całym kilku letnim okresie do przekazania kluczy MIESZKANIE+ ??????

II.___________________________________________________________________________

Koszt całkowity MIESZKANIE z rynku 50m2, cena 6000zł/m2

(6000*50)=300.000 zł _______kredyt 4,75% rocznie; raty równe_______

1. 1520,06*360=____547,221,60zł____

2. Opłaty przyjęto 10 zł/m2 miesięcznie; 120 zł/m2 rocznie, wzrost opłat 3% rocznie

((1+0,03)30-1)/0,03*120*50=47,5754*6.000=____285.452,49zl____

Łącznie 1.+2. = ___________832.674,09zł___________

Zniżek nie uwzględniono: 10%,.., 20% indywidualnie z innych programów można łatwo uwzględnić !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 16 ~lesioZAPINAbroszkę_ odpowiada ~lesioZAPINAbroszkę_

Skąd KASA ???.___Polski bukmacher, czy Kasyno Podatkowe___ ??? __no limit 2017__

-VAT 23%, 500+ jak obecnie i zajumać kasę z OFE,
-VAT 23%, 500+ zrobi 300+ z ograniczeniem dochodowym,
-VAT 25%, 500+ jak obecnie
-VAT 25%, 500+ jak obecnie, zajumać kasę z OFE + (przewalutowania frankowiczów, patrz Węgry)
- VAT 26%, 500+ do 21 lat, zamiast jak obecni 18.
-VAT 27%, 500+ jak obecnie + (przewalutowania frankowiczów, patrz Węgry-Orban)

-podziękować PISowi i nowe wybory w Październiku 2016 r. ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 14 ~8cm_pisiorecki

Przepraszam coś na stawy potrzebuję i stłuczenia, bo wstałem wraz z PiSem z kolan i ponownie tak upadłem, że stłukłem nogi, a przy okazji czoło od upadku.

Czy szanowne forum doradzi co zażyć?

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~Życzliwy odpowiada ~8cm_pisiorecki

Cyjanek.Czółko pewnie bardzo boli i doszło do wewnętrznych urazów,takie wnioski same się narzucają po lekturze tego postu.

! Odpowiedz
4 19 ~zblogu

" Moje podatki szły na Kulczyk Holding i kamieni kupę, jednocześnie za oknem widziałem sąsiadkę, która od wiosny do zimy dojeżdżała rowerem do pracy za 1800 zł na rękę. Od kilku tygodni z prawdziwą satysfakcją obserwuję uśmiechniętych Rodaków, którzy dotąd mieli na twarzach wymalowaną beznadzieję "
fragment na zachętę z blogu Matki Kurki , miłej lektury życzę :)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 12 ~zxc

Jak nie lubię Matki Kurki to tu muszę się zgodzić , też wolę by moje podatki poszły na pomoc dla biedniejszych ode mnie niż na ośmiorniczki dla sikorskiego

! Odpowiedz
6 1 ~mania odpowiada ~zxc

Myślenie naprawdę cię boli!!!!!!!

! Odpowiedz
0 5 ~abcekonomii odpowiada ~zxc

Ja wole zeby moje nigdzie nie wychodzily

! Odpowiedz
9 21 ~mwa

Czyli co, wraca socjalizm pełną gębę a wszyscy radośni jakby w totka wygrali.
Zastanowiliście się choć trochę jak to będzie wyglądać?!
Urzędas weźwie nasze pieniądze. Potem urzędas zdecyduje jakie mieszkania będą budowane i przez kogo.
A na sam koniec to urzędas zdecyduje kto jakie mieszkanie będzie miał prawo wynająć.
Oglądaliście Alternatywy 4? Tu będzie dokładnie tak samo, a nawet gorzej bo urzędas będzie
mógł wam w każdej chwili najem wypowiedzieć jak go wkurwicie np. złośliwym wpisem na fb.

Czyli z konsumentów, wybierających mieszkanie takie jak wam pasuje, spadniecie
do roli nędznych petentów, warujących pod drzwiami prezesa i skamlących żeby łaskawy raczył
rozpatrzeć te oto podanie o przydział choć nędznej kawalerki. I pamiętajcie że o ile po 25 latach
wasz kredyt byłby spłacony, o tyle teraz po 25 latach dalej będziecie na łasce jakiegoś prezesa.

Podoba wam się taka przyszłość? Wasze ulice, urzędasów kamienice?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 13 ~Precz-z-petru

MDM to wielkie oszustwo o którym sie nie pisze.
WPROWADZONY przez PO MDM dzieli i szczuje polakow przeciwko sobie przez to ze dyskryminuje ze względu na płeć wiek i ilośc dzieci. Wystarczy ze masz 35 lat albo nie masz 3 dzieci jestes traktowany jako obywatel 2 kategorii.
Tak oto największe Chieny Donald Tusk i Ryszerd Petru podzieli i skłócili polakow traktując ich za lepszych i gorszych.
Ten z piekła rodem program MDM tych dwóch hochsztaplerów powinien zostac czym prędzej zawoeszony.

O tym ze Tusk i Petru stworzyli ten program tylko po to by ich kolesie mogli wyłudzać ze skarbu państwa miliardy świadczy fakt ze pomimo tego ze na ten rok program jest wyczerpane w wyniku celowych luk w prawie można kupować nadal mieszkania z puli 2017 2018 itd nie wierzycie sprawdźcie każdy developer dopuszcza sie legalnych przekrętów.

Tusk i Petru to największe Chieny i oszuści z jacy kiedykolwiek po tej planecie chodzio

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
12 15 ~qwerty

A co z tymi 3 000 000 mieszkań z lat 2005-2007? LOL. Ten programik to kalka z PRL - książeczki, wkłady, oszczędzanie na mieszkanie, dla każdego. Oczywiście jest to również ubrane w wielkie słowa, bo wszystko teraz musi być NARODOWE. No i na koniec zasadnicze pytanie KTO ZA TĄ UTOPIĘ ZAPŁACI. Odpowiedź: MY WSZYSCY. #dojna zmiana

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
5 18 ~chyba

Ten program to chyba najbardziej wkutwia bankowców :) . Ludzie będą mieli wybór i niejeden wybierze wynajem by 30 latach mieć mieszkanie bez zaciągania kredytu w banku

! Odpowiedz
0 12 ~mwa

A pomyślałeś skąd będą pieniążki na budowę tych mieszkań?
Rząd pożyczy. Zgadnij od kogo?

! Odpowiedz
4 10 ~lkj odpowiada ~mwa

dla człowieka , który będzie mógł kupić taniej mieszkanie to bez znaczenia

! Odpowiedz
0 8 ~pa odpowiada ~mwa

Z tego samego źródła, z którego brał na RnS i MdM, z tym, że w tym przypadku do tego źródła odsetki nie wrócą dwa razy, a to trochę przykre z pewnością...

! Odpowiedz
9 13 ~autor

pamiętam jak cytowano kiedyś słowa któregoś z sławnych prezydentów USA "pomagając biednym umrzesz w biedzie"

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 0 ~a_MOSIEKnaTO

prawidłowo:

tak więc stopa zwrotu netto to ( (240-72)/3000)*100%=5,6%,czyli zwrot z inwestycji jest po 17,86 latach.
(na rynku wynajmu w Warszawie (!) akceptowalna średnia stopa zwrotu to 5,17% czyli zwrot z inwestycji po 19,34 latach).

! Odpowiedz
4 12 ~zofia

A na Czerskiej i Wiertniczej burza mózgów, jak krytykować ? !

! Odpowiedz
1 3 ~as

Jak nie dają - źle, a jak dają - jeszcze gorzej!

! Odpowiedz
0 5 ~jkj odpowiada ~as

bo dają nie tym co trzeba

! Odpowiedz
3 3 ~qaz odpowiada ~jkj

bo zabieraja nie tym co trzeba. Zabrac dzieciorobom patologicznym i bedzie dobrze.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~Tree

Będzie jazda ...

! Odpowiedz
11 20 ~Alex

W Polsce ludzie nic nie chcą placic za wynajem,bo uważają ze mieszkanie należy im się za darmo,tak samo jak 500 na dziecko
.

! Odpowiedz
1 5 ~co_WY_na_to

czy działacz pisu też dostanie

! Odpowiedz
2 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
6 19 ~Wien

Wszyscy teraz leza i kwicza. To jest nokaut dla wszystkich podatnikow.

! Odpowiedz
2 11 ~olo odpowiada ~Wien

I kolejne kupienie wyborców z frakcji biednych (których jest więcej)

! Odpowiedz
0 0 ~abba odpowiada ~olo

Oj, to było dopilnować, aby biednych było mniej....

! Odpowiedz