REKLAMA

Mieszkania drożeją. Czy trend się utrzyma?

2015-05-07 07:00
publikacja
2015-05-07 07:00
Mieszkania drożeją. Czy trend się utrzyma?
Mieszkania drożeją. Czy trend się utrzyma?
fot. moodboard / / YAY Foto

Mieszkania drożeją. Na razie zyskują nieznacznie, bo zaledwie o kilka procent wzrosły ceny w porównaniu tego roku z poprzednim. Powód? Większe koszty budowy oraz wzrost cen działek - mówi Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy Ronson Development. Czy ta tendencja się utrzyma?

- Przygotowując nasze plany i prognozy na najbliższe miesiące, kwartały nie zakładamy większego wzrostu cen. Faktycznie obserwujemy w ostatnich kwartałach wzrost cen nieruchomości. Natomiast nie mieliśmy do czynienia z wzrostami większymi niż jeden, dwa, może trzy procent w skali roku w poszczególnych naszych inwestycjach - wyjaśnia newsrm.tv Tomasz Łapiński, dyrektor finansowy Ronson Developmen.

Branży budowlanej pomagają natomiast niskie stopy procentowe. To one powodują, że kredyty są coraz tańsze i bardziej dostępne.

Źródło:Newsrm.tv
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~GOTÓWKOWCYHAHAHAHAH
no i juz wiadomo, czemu akurat dziś ta wiadomość : HO-HO-HO


BIK: W kwietniu załamanie popytu na kredyt mieszkaniowy

W kwietniu banki przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższa o 7,6 proc. w porównaniu z kwietniem 2014 r. – ocenia Biuro Informacji Kredytowej na podstawie analizy
no i juz wiadomo, czemu akurat dziś ta wiadomość : HO-HO-HO


BIK: W kwietniu załamanie popytu na kredyt mieszkaniowy

W kwietniu banki przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższa o 7,6 proc. w porównaniu z kwietniem 2014 r. – ocenia Biuro Informacji Kredytowej na podstawie analizy Indeksu Popytu na Kredyty Konsumpcyjne.

Wartość BIK Indeks – Popytu na Kredyty Mieszkaniowe, który informuje o rocznej dynamice wartości wnioskowanych kredytów mieszkaniowych, wyniosła -7,6 proc. w kwietniu. Oznacza to, że w kwietniu banki i SKOK-i przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę niższą o 7,6 proc. w porównaniu z kwietniem 2014 r. W I kwartale 2015 r. średnia wartość indeksu wyniosła +0,5 proc.

„Po pozytywnych informacjach z I kwartału 2015 r., w kwietniu zaobserwowaliśmy załamanie dynamiki, zarówno liczby jak i wartości, nowych wniosków o kredyty mieszkaniowe. Oznacza to, że nie widać jeszcze trwałego ożywienia na rynku kredytów mieszkaniowych pomimo sprzyjającej sytuacji zewnętrznej” – komentują autorzy raportu.
~cds
precz z droższymi mieszkaniami ... deflacja jest a mieszkania wam drożeją gamonie ... to sobie sami je kupujcie ...
~polak2
ceny rosną albo są na tym samym poziomie tak widze ?ale nie sprzedanych jest pełno ..............ale to już problem banku nie dewelopera.oraz gwaranta państwa?.....
~hahahahah
a spadki? zaobserwowaliście może jakieś spadki NA POSZCZEGÓLNYCH INWESTYCJACH?
~jojo
Kazda banka spekulacyjna przed wybuchem ma mala faze wzrostu
Banki najlepiej widac w ujeciu kwartalnym
Sprawdzcie jak wygladala cena m2 mieszkania np w Wawie od 2000-2015 po kwartalach
~zez
Przed ostatecznym krachem i całkowitym pęknięciem bańki też jest mała faza wzrostu.
Armagedon się zbliża...
~jojo odpowiada ~zez
nie przesadzaj zwykly reset jakich historia widziala wiele ;)
nie ma co panikowac ale dobrze sie przygotowac zawczasu
~wielgooooooo
kupujcie, kupujcie, kupujcie, odcinek 3729
~Eltor
Naganiania ciąg dalszy. Tym razem motywem przewodnim jest "kupujcie na wynajem!"
Stopy zwrotu są oczywiście żenujące nawet na symulacjach deweloperów (które należy brać z przymrużeniem oka) i nijak się mają do np. obligacji korporacyjnych emitowanych przez duże i uznane firmy, ale ciemny lud to na pewno
Naganiania ciąg dalszy. Tym razem motywem przewodnim jest "kupujcie na wynajem!"
Stopy zwrotu są oczywiście żenujące nawet na symulacjach deweloperów (które należy brać z przymrużeniem oka) i nijak się mają do np. obligacji korporacyjnych emitowanych przez duże i uznane firmy, ale ciemny lud to na pewno kupi. Tyle, że ile jest takiego ciemnego ludu, który przypadkiem dysponuje wolną gotówką na około pół miliona?

Druga sprawa: jak się pyta pracownika (albo wręcz prezesa) firmy deweloperskiej, to co oni niby mają powiedzieć, jak nie zaśpiewać w takt niedawnego przeboju grupy Piersi "Będzie! Będzie drożało! Nawet kredytu będzie mało!"

I na koniec zastanawiam się czy przed deweloperką czasem nie jest trudny czas, skoro od kilku miesięcy tak wszędzie naganiają. Zresztą wygląda to trochę, jakby chcieli "ubrać" jak najwięcej frajerów w kredyty, które przy historycznie niskich stopach, są skazane na podwyżkę stóp.
Na razie sami sobie przeczą. Z jednej strony krzyczą, że należy brać, bo kredyt wyjątkowo tani, a z drugiej skonfrontowani ze spadającą akcją kredytową w segmencie hipotek, twierdzą, że to ludzie drobniaki z kieszeni wyciągają.
~Eltor
I od razu z dzisiejszego dnia też na Bankier.pl
http://www.bankier.pl/wiadomosc/BIK-W-kwietniu-zalamanie-popytu-na-kredyt-mieszkaniowy-3336783.html

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki