REKLAMA

Mieszkańcy miast na Białorusi zbierają się na protesty o nazwie "marsz sąsiadów"

2020-11-29 11:30
publikacja
2020-11-29 11:30
fot. Adam Torchała / Bankier.pl

W kilku dzielnicach Mińska i w innych miastach Białorusi mieszkańcy zbierają się w niedzielę na protesty odbywające się pod nazwą "marsz sąsiadów" - podał portal Tut. by. W centrum Mińska zamkniętych zostało kilka stacji metra, odczuwalne są problemy z internetem.

Zgodnie z wezwaniem rozpowszechnianym przez niezależne kanały na komunikatorze Telegram niedzielny protest odbywa się w dzielnicach mieszkalnych i w podwórzach domów. Zwolennicy opozycji wezwali mieszkańców, by demonstracja odbywała się "po sąsiedzku" i by przyprowadzać na nią sąsiadów.

Według ostatnich doniesień w różnych dzielnicach Mińska mieszkańcy utworzyli łącznie około 20 kolumn. W dzielnicy Malinauka, gdzie dominują duże osiedla mieszkaniowe, demonstrujący skandują: "Przyłącz się!". Niektórzy uczestnicy marszów w Mińsku niosą biało-czerwono-białe flagi, w barwach używanych przez opozycję.

Pojawiły się pierwsze informacje o zatrzymaniach, do których - według portalu Tut.by - doszło w dzielnicy Łoszyca na południu Mińska.

Przed demonstracją milicja w Mińsku ustawiła metalowe ogrodzenia na placu Październikowym w centrum stolicy, a pod administrację prezydenta zjechały samochody milicyjne i pojazdy z funkcjonariuszami struktur siłowych. Dodatkowe siły milicji dyżurują przed budynkiem rządu i w rejonie obelisku Mińsk - Miasto Bohater, gdzie w ostatnich miesiącach odbywały się protesty.

Do zgromadzeń doszło też w mniejszych miastach w obwodzie mińskim: Żodzinie, Zasławiu i Dzierżyńsku. (PAP)

pra/ mars/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (5)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
A ta pimpa Cichanowska chce jechać na spotkanie z Bidenem. Tam nie widzi fałszerstwa?
masekrut555
Przecież Cichanouska to agentka globalistów, Biden i ogólnie FED/rząd USA to są jej przełożeni. Jej zadaniem jest zrobić majdanek w Białorusi, żeby Morawiecki mogl tam wyslac polskojęzyczne wojsko przed 2023 r i pomóc jej przejąć władzę. Cel: zniszczyć życia Białorusinów.
ajwaja
Bardzo pozyteczne spacery,
malolatów nie mozna z domu wyciagnac
Szkoda, ze tak malo > na 3 mln Minsk tylko pare setek pospacerowalo
darius19
czekamy na komentarz/opluwanie tow."ajwaja" - ruskiego trolla. Dezinformacja, Zamet, Oplowanie.
ajwaja
oddaj babci PC
pewnie juz urwales mysze

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki