REKLAMA

Miejsca w akademikach Uniwersytetu Warszawskiego i Jagiellońskiego niezależnie od zaszczepienia

2021-07-29 06:42
publikacja
2021-07-29 06:42
Miejsca w akademikach Uniwersytetu Warszawskiego i Jagiellońskiego niezależnie od zaszczepienia
Miejsca w akademikach Uniwersytetu Warszawskiego i Jagiellońskiego niezależnie od zaszczepienia
fot. Anatol Chomicz / / FORUM

O miejsce w akademikach Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego mogą się ubiegać wszyscy studenci, niezależnie od tego, czy są zaszczepieni, czy nie – przekazali PAP rzecznicy prasowi obu uczelni. Adrian Ochalik (UJ) zastrzegł, że obowiązujące zasady sanitarne mogą się zmienić.

Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. Ryszard Koziołek w liście do studentów poinformował, że w akademikach uczelni w nowym roku akademickim będą mogły się zameldować wyłącznie osoby w pełni zaszczepione.

"W akademikach będą mogły zameldować się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione, co należy potwierdzić stosownym zaświadczeniem o szczepieniu lub certyfikatem covid. Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża was szczególnie na ryzyko infekcji" – podkreślił rektor UŚ.

PAP zapytała rzeczników prasowych dwóch największych uniwersytetów w Polsce – Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, czy są tam planowane podobne ograniczenia.

"Na Uniwersytecie Warszawskim każdy student, niezależnie od tego, czy jest zaszczepiony, czy nie, może ubiegać się o miejsce w domu studenta" – przekazała rzeczniczka prasowa UW dr Anna Modzelewska.

Zaznaczyła, że zasady ubiegania się o przyznanie miejsca w domu studenta na rok akademicki 2021/2022 są zawarte w komunikacie rektora.

"Tak jak co roku podczas rozpatrywania wniosków brany pod uwagę jest dochód na osobę w rodzinie studenta, odległość ze stałego miejsca zamieszkania oraz inne kryteria, np. uzyskanie stypendium rektora lub wcześniejsze zamieszkiwanie w domu studenckim" – dodała dr Modzelewska.

Rzeczniczka podkreśliła, że "Uniwersytet Warszawski zachęca do szczepień, ale skorzystanie z możliwości szczepienia jest dobrowolne".

Podobne stanowisko przedstawił rzecznik prasowy UJ Adrian Ochalik. "Zgodnie z przyjętą polityką bezpieczeństwa w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2 nie przewidujemy ograniczenia możliwości zakwaterowania w akademikach wyłącznie dla osób zaszczepionych" – przekazał PAP.

"Na chwilę obecną planowane jest kwaterowanie w domach studenckich z pełnym wykorzystaniem udostępnionych miejsc. Zgodnie z przyjętą polityką bezpieczeństwa, w odpowiedzi na ewentualny wzrost zagrożenia epidemicznego, obowiązujące zasady sanitarne mogą ulec zmianie" – dodał Ochalik. Wskazał, że w roku akademickim 2020/2021 mieszkańcy domów studenckich UJ byli kwaterowani po maksymalnie dwie osoby w pokoju.

Rzecznik UJ poinformował także, że w roku akademickim 2021/2022 będzie 2678 miejsc w domach studenckich UJ.(PAP)

Autorka: Iwona Pałczyńska

ipa/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Dziś nie ma tylu chętnych do studiowania podczas gdy są różnego rodzaju kursy botocampy kształcące lepiej niż studia. Ludzie wiedząco daje możliwość podjęcia pracy a studia tak średnio dają taką możliwość. Stąd segregacja tu byłaby niebezpieczna dla tych uczelni.
kenn
"zastrzegł, że obowiązujące zasady sanitarne mogą się zmienić"
- innymi słowy, chodźcie wszystkie (niezaszczepione) owieczki do nas...
a kiedy zacznie się rok szkolny: no to teraz nie macie wyjścia - albo szczepienie, albo wypad z uczelni!

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki