REKLAMA

Międzynarodowa Federacja Pokera wspiera pierwsze Polskie Mistrzostwa Pokerowe 2010

2010-08-06 19:20
publikacja
2010-08-06 19:20
Warszawa, 6 sierpnia 2010 – Polska Federacja Pokera Sportowego we współpracy z FullTiltPoker.net z dumą informują, że pierwsze Polskie Mistrzostwa Pokerowe 2010 otrzymały oficjalne wsparcie i akcept ze strony Międzynarodowej Federacji Pokera (IFP). Dzięki temu turniej ten będzie miał bezprecedensową okazję dołączenia do elitarnego grona turniejów organizowanych przez krajowe federacje zrzeszone w IFP. Uznanie ze strony Międzynarodowej Federacji Pokera sprawia, że Polskie Mistrzostwa Pokerowe stały się jednym z nielicznych turniejów oficjalnie wspieranym przez IFP.

Polskie Mistrzostwa Pokerowe 2010 rozgrywane są w 17 miastach Polski podczas Mistrzostw Regionalnych. Udział w Mistrzostwa Regionalnych jest możliwy jedynie poprzez turnieje Freeroll on-line. Każdy z turniejów Mistrzostw Regionalnych zapewnia miejsca (6 do 8) w Wielkim Finale Online, który zostanie rozegrany w styczniu 2011 roku. Podczas Wielkiego Finału zawodnicy będą rywalizować o uczestnictwo w 2011 WSOP1 – World Series of Poker, najbardziej prestiżowym turnieju pokera na żywo na świecie.

„Jestem zachwycony, że takie turnieje jak PoIskie Mistrzostwa Pokerowe są organizowane w Polsce. Poker jako gra umiejętności stwarza wielkie szanse najbardziej utalentowanym graczom a naszą rolą jest odszukanie tych najbardziej zdolnych zawodników właśnie podczas takich wydarzeń jak Polskie Mistrzostwa Pokerowe” – powiedział Anthony Holden, prezydent Międzynarodowej Federacji Pokera. „Jestem pewien, że emocjonujące rozgrywki, które będą miały miejsce podczas tych 17 turniejów regionalnych, przekonają wiele osób w Polsce do piękna tego sportu jako gry umiejętności” – dodał Holden.

Polskie Mistrzostwa Pokerowe rozpoczęły się na początku maja tego roku World Series of Poker i WSOP stanowią znaki towarowe firmy licencyjnej Harrah's, LLC ("Harrahs"). Harrah's nie sponsoruje, nie wspiera i nie jest w żaden sposób powiązana lub stowarzyszona z firmą Full Tilt Poker, jej produktami, usługami, promocjami lub turniejami.

inauguracyjnym turniejem w Zielonej Górze, do tej pory rozegranych zostało już siedem zawodów, podczas których mieliśmy okazję przekonać się o wielkim zainteresowaniu tego rodzaju wydarzeniami oraz o potrzebie jaką deklarowała większość graczy – możliwości zmierzenia się z najmocniejszymi przeciwnikami w Polsce. Następny z serii 17 regionalnych turniejów będzie rozgrywany w Rzeszowie – wszyscy miłośnicy pokera sportowego są zaproszeni do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Jedyny warunek to zakwalifikowanie się poprzez organizowane przez Full Tilt Poker kwalifikacje Freeroll online.

„Jestem dumny, że pierwsze Polskie Mistrzostwa Pokerowe rozwijają się tak szybko i zyskują coraz większą popularność. Przede wszystkim chciałbym podziękować Międzynarodowej Federacji Pokera, która udzieliła nam swojego oficjalnego wsparcia i uznania, które pokazuje, że organizowane przez nas zawody są prawdziwie prestiżowe i doprowadzą nas do jednego z kluczowych zadań dla naszej, polskiej Federacji – zbudowania kadry narodowej w pokerze sportowym, która zostanie wyłoniona po Wielkim Finale Online. Chciałbym także podkreślić, że organizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez naszego partnera - FullTiltPoker.net – jednej z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych marek w świecie pokera” – powiedział Paweł Abramczuk, Prezes Polskiej Federacji Pokera Sportowego. „Jest dla mnie wielką satysfakcją, że mamy możliwość promować pokera w Polsce z najlepszymi możliwymi partnerami – Międzynarodową Federacją Pokera oraz FullTiltPoker.net” – dodał Paweł Abramczuk.

FullTiltPoker.net

FullTiltPoker.net jest darmową, internetową akademią gry w Pokera, która umożliwia graczom uczenie się wszystkiego co dotyczy pokera od najlepszych graczy na świecie, członków zespołu Full Tilt. Zespół Full Tilt jest elitarną grupą skupiającą najlepszych profesjonalnych pokerzystów na świecie, wśród których znajdują się Chris Ferguson, Phil Ivey, Howard Lederer, Jennifer Harman, Erick Lindgren, Erik Seidel, Andy Bloch, Phil Gordon, John Juanda, Mike Matusow, Gus Hansen, Allen Cunningham, Patrik Antonius oraz Tom Dwan. Wszyscy razem w trakcie swojej imponującej kariery zdobyli 53 tytuły Mistrza Świata. FullTiltPoker.net jest jedynym tego rodzaju serwisem, który pozwala grać i rozmawiać, zupełnie za darmo, z najlepszymi zawodnikami na świecie. Co więcej, wszyscy zainteresowani profesjonalnymi poradami i wskazówkami dotyczącymi najbardziej zaawansowanych technik gry w pokera mogą liczyć na bezcenne doświadczenie i wiedzę najbardziej utytułowanych profesjonalistów.

Oferowane przez FullTiltPoker.net oprogramowanie, dostępne za darmo bezpośrednio ze strony zostało stworzone we współpracy z pokerowymi mistrzami tak aby w najlepszym stopniu odpowiadać potrzebom nauki i udoskonalania technik gry w pokera w jego wszystkich odmianach. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom graficznym i najwyższej jakości oprogramowaniu użytkownicy mogą doświadczyć na FullTiltPoker.net najlepszych, najciekawszych pokerowych emocji. FullTiltPoker.net oferuje tylko grę na wirtualne pieniądze. Gra angażująca prawdziwe pieniądze nie jest możliwa. Minimalny wiek graczy to 18 lat.

O IFP

Założona 29 kwietnia 2009 roku w Lozannie, aby promować i reprezentować grę w pokera na całym świecie, Międzynarodowa Federacja Pokera składa się w tej chwili z 27 państw członkowskich. Państwa te to kraje z Europy, Azji i Ameryki Południowej a liczba ich stale się powiększa.

Oprócz zrzeszonych już 27 federacji krajowych w trakcie procesu przystępowania do struktur IFP są także federacje z innych krajów. W sytuacji gdy nie istnieje w danym państwie żadna federacja krajowa – jak na przykład w Stanach Zjednoczonych, IFP podejmuje priorytetowe działania mające podejmuje priorytetowe działania mające na celu powołanie do życia takich struktur. Zarząd IFP, wybierany spośród członków krajowych federacji jest wspierany przez Zespół Doradców stworzony przez grupę najbardziej utytułowanych graczy.

Celem IFP jest:

− Promocja pokera jako „gry umiejętności”, uczestnictwo w organizowanych co cztery lata Zawodach Gier Umysłowych, które przeprowadzane są razem z Igrzyskami Olimpijskimi i innymi wydarzeniami IMSA;
− Dzielenie się doświadczeniami i dostarczanie porad w kontekście współpracy z międzynarodowymi i lokalnymi władzami;
− Organizowanie regularnych wydarzeń, zarówno zespołowych jak i indywidualnych, krajowych, regionalnych i międzynarodowych poczynając od Mistrzostw Świata w 2011 roku;
− Promocja pokera w krajach gdzie popularność gry wymaga wsparcia.

O Polskiej Federacji Pokera Sportowego

Polska Federacja Pokera Sportowego powstała w 2008 roku. Celem federacji jest promocja i budowanie świadomości pokera jako sportu w Polsce poprzez organizację turniejów i mistrzostw – Polskich Mistrzostw Pokera i Polskiego Pucharu Pokera. Pierwsze Polskie Mistrzostwa Pokera 2010 będą zorganizowane w 17 polskich miastach. Ich zwycięzca zostanie pierwszym oficjalnym Polskim Mistrzem Pokerowym. Prezesem Polskiej Federacji Pokera Sportowego jest Paweł

/ Hill & Knowlton
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Przenieś numer do Orange dla Firm i kup wybrany smartfon za którego zapłacimy 3 pierwsze raty

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki