REKLAMA

Miedź w dół. Druga połowa roku może być dla metali słabsza

2021-08-04 08:58
publikacja
2021-08-04 08:58
Miedź w dół. Druga połowa roku może być dla metali słabsza
Miedź w dół. Druga połowa roku może być dla metali słabsza
fot. effe45 / / Shutterstock

Miedź na giełdzie metali w Londynie nieznacznie zniżkuje podczas środowego handlu. Analitycy ostrzegają, ze II połowa roku może być dla metali przemysłowych słabsza. Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana niżej o 0,2 proc. wobec 9.542,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź bez zmian kosztuje 4,3875 USD za funt.

Chińscy ekonomiści wskazują, że duże wzrosty cen metali bazowych notowane od początku 2021 r. są zagrożone, ponieważ rozprzestrzenianie się wariantu Delta koronawirusa i perspektywy zaostrzenia globalnej polityki pieniężnej mogą wpłynąć na pogorszenie perspektyw dla cen metali.

"Ceny głównych metali przemysłowych generalnie w II połowie 2021 mogą spadać" - uważa Jia Mingxing, wicepreses Chińskiego Stowarzyszenia Przemysłu Metali Nieżelaznych.

"Mutacje wirusów budzą na rynkach niepewność co do utrzymania kontroli nad pandemią, a przyspieszająca inflacja może skłonić banki centralne na świecie do normalizacji polityki pieniężnej" - dodaje.

Na zakończenie poprzedniej sesji na LME miedź staniała o 159 USD do 9.542,00 USD za tonę.

Metale bazowe - od miedzi po cynę - biły w tym roku, jak do tej pory, rekordy wzrostu cen ze względu na wzrost popytu, spowodowany globalnym ożywieniem gospodarczym, a także przechodzenie gospodarek na świecie na czystsze źródła energii. (PAP Biznes)

aj/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki