Miedź w Londynie tanieje

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie tanieje, bo amerykańska Rezerwa Federalna obniżyła w środę stopy procentowe, ale chyba na tej jednej obniżce się zakończy - wskazjuą maklerzy. Miedź w transakcjach 3-miesięcznych na LME w Londynie traci 0,2 proc. wobec notowanych w środę na zamknięciu handlu 5.927,00 USD za tonę.

(fot. KGHM / )

Na Comex w N.Jorku miedź tanieje o 0,26 proc. do 2,6590 USD za funt.

W środę amerykańska Rezerwa Federalna obniżyła główna stopę procentową o 25 pb do 2,00-2,25 proc. Obniżkę tę uzasadniono "implikacjami rozwoju sytuacji w światowej gospodarce dla perspektyw wzrostu PKB oraz przytłumioną presją inflacyjną".

Prezes Fed Jerome Powell zasygnalizował, że obniżka stóp procentowych niekoniecznie oznacza początek cyklu obniżek kosztu pieniądza.

W reakcji na takie sygnały z Fed dolar USA umocnił się do najwyższego poziomu od 2 miesięcy, a to powoduje, że metale wyceniane w USD stały się dla inwestorów dysponujących innymi walutami sporo droższe. "Obniżka stóp procentowych w USA potwierdza, że amerykańska gospodarka jest po prostu słaba" - mówi Wu Xiangfeng, analityk Huatai Futures Ltd.

Na dodatek w czwartek w Chinach podano, że wskaźnik PMI w przemyśle w VII wyniósł 49,9 pkt. - wg wyliczeń Caixin i Markit. "Ten indeks jest nadal poniżej 50 pkt., a to budzi obawy o popyt na metale w krótkiej perspektywie" - mówi Wu.

Wartość wskaźnika PMI powyżej 50 punktów oznacza ożywienie w sektorze, a poniżej 50 kurczenie się sektora.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME staniała o 21 USD do 5.927,00 USD za tonę.

aj/ asa/

Źródło: PAP Biznes
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.