REKLAMA

Miedź tanieje od trzech sesji

2021-08-03 08:54
publikacja
2021-08-03 08:54
Miedź tanieje od trzech sesji
Miedź tanieje od trzech sesji
fot. Djelen / / Shutterstock

Miedź na giełdzie metali w Londynie tanieje od trzech sesji. Na rynkach rośnie ryzyko związane z możliwym zacieśnieniem polityki monetarnej w USA i rozprzestrzenianiem się wariantu Delta koronawirusa, m.in. w Chinach, co pogarsza sentyment rynkowych graczy. Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany niżej o 0,4 proc. - po 9.665,00 USD za tonę - podają maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź traci 0,30 proc. do 4,4195 USD za funt.

Na rynkach rosną obawy o możliwe zacieśnienie amerykańskiej polityki monetarnej po tym, jak gubernator Fed Christopher Waller powiedział, że może poprzeć zapowiadane ograniczenie skupu obligacji w USA, jeśli kolejne dwa miesięczne raporty z amerykańskiego rynku pracy wykażą wzrost zatrudnienia.

Inwestorzy niepokoją się też o rozprzestrzenianie się wariantu Delta koronawirusa w Chinach, co może zagrozić chińskiej działalności przemysłowej i wpłynąć na ograniczenie zapotrzebowania na metale przemysłowe.

W ub. tygodniu podczas posiedzenia Biura Politycznego - po przewodnictwem chińskiego prezydenta Xi Jinpinga - władze powtórzyły swoją obietnicę ustabilizowania cen i dostaw surowców, a tym miedzi.

Na zakończenie poprzedniej sesji na LME miedź staniała o 28 USD do 9.700,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

aj/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane

Komentarze (1)

dodaj komentarz
antydonald
od 3 sesji .... chyba sie zabije.... toc to szok!!!

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki