REKLAMA
WAŻNE

Miedź na giełdzie metali w Londynie drożeje

2019-12-16 08:17
publikacja
2019-12-16 08:17

Miedź na giełdzie metali LME w Londynie drożeje po danych makro z Chin. Metal na LME w dostawach 3-miesięcznych zyskuje 0,3 proc. do 6.148,00 USD za tonę - podają maklerzy.

/ fot. REUTERS/Kham / FORUM

Na Comex w N.Jorku miedź zwyżkuje o 0,54 proc. do 2,7955 USD za funt.

Produkcja przemysłowa Chin wzrosła w XI o 6,2 proc. rdr - poinformowało chińskie biuro statystyczne. Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji rdr o 5,0 proc., po wzroście miesiąc wcześniej o 4,7 proc.

Z kolei sprzedaż detaliczna w Chinach wzrosła w XI o 8,0 proc. rdr, a analitycy spodziewali się wzrostu o 7,6 proc. rdr, po wzroście w X o 7,2 proc.

Inwestorzy analizują tymczasem wpływ na popyt na metale zawartej częściowej umowy handlowej USA-Chiny.

W piątek chińskie władze ogłosiły, że urzędnicy z Chin i USA uzgodnili tekst pierwszego etapu porozumienia handlowego, w którym przewidziano m.in. wycofywanie ceł i zwiększenie ochrony praw własności intelektualnej. Umowa nie została jeszcze podpisana.

Prezydent USA Donald Trump napisał wcześniej na Twitterze, że strona chińska zgodziła się na "wiele zmian strukturalnych i masowe zakupy produktów rolnych, energii i dóbr przemysłowych". Dodał, że jego kraj zmniejszy nałożone już cła na chińskie towary.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME kosztowała na zamknięciu handlu 6.130,00 USD za tonę i straciła 26 USD. (PAP Biznes)

aj/ asa/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki