REKLAMA

Miedź na LME zyskuje po wznowieniu prac przez amerykański Kongres

2021-01-07 08:20
publikacja
2021-01-07 08:20
fot. Parilov / Shutterstock

Notowania miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną w reakcji na wznowienie w USA pracy Kongresu i przygotowania do potwierdzenia zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych zyskuje 0,6 proc. do 8 088,00 USD za tonę - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zwyżkuje o 0,78 proc. do 3,6795 USD za funt.

Po bezprecedensowym i szokującym świat szturmie na Kapitol w środę, Kongres wznowił obrady i oczekuje się, że w najbliższym czasie zatwierdzi wyborcze zwycięstwo Joe Bidena w listopadowych wyborach prezydenckich.

W środę demonstranci, z których część była uzbrojona, weszli do sali obrad oraz biura szefowej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Jedna osoba została śmiertelnie postrzelona przez straż Kongresu.

Wzburzony tłum zwolenników prezydenta Donalda Trumpa doprowadził do przerwania posiedzenia Kongresu, na którym zatwierdzano wynik wyborów prezydenckich.

W Waszyngtonie obowiązuje godzina policyjna.

Inwestorzy oczekują, że nowa administracja prezydenta Joe Bidena będzie mieć mocną pozycję do realizacji programu obejmującego większe bodźce dla amerykańskiej gospodarki, a to poprawi popyt m.in. na metale przemysłowe.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME zyskała 36 USD do 8 038,00 USD za tonę - najwyżej od lutego 2013 r.(PAP Biznes)

aj/ ana/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki