Miedź na LME zyskuje po spotkaniu Trump-Xi

Cena miedzi na giełdzie metali LME w Londynie idą w górę po sobotnim spotkaniu prezydenta USA Donalda Trumpa i prezydenta Chin Xi Jinpinga. Miedź na transakcjach 3-miesięcznych na LME w Londynie zyskuje 1,4 proc. do 6.075,50 USD za tonę.

(fot. © Danish Ismail / Reuters / FORUM)

Na giełdzie metali w Szanghaju miedź staniała o 0,02 proc.

Rynki pozytywnie przyjęły wynik sobotnich rozmów prezydentów USA i Chin podczas szczytu G20. Donald Trump i Xi Jinping uzgodnili wznowienie negocjacji w sprawie sporu handlowego, toczonego przez ich kraje od blisko roku.

"Nie wprowadzimy na razie nowych ceł na towary z Chin; będziemy kontynuować negocjacje tam, gdzie je przerwaliśmy, by sprawdzić, czy uda się zawrzeć umowę" - powiedział Trump. "Zgodziłem się, aby amerykańskie firmy w dalszym ciągu sprzedawały produkty chińskiemu koncernowi Huawei" - dodał prezydent USA.

"Można powiedzieć, że rynek bardziej odetchnął z ulgą, niż jest szczęśliwy" - powiedziała Vandana Hari, założycielka Vanda Insights, w reakcji na szczyt G20.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w czerwcu 49,4 pkt. wobec 50,2 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano w wyliczeniach Caixin Media i Markit Economics. Analitycy spodziewali się 50,1 pkt.

Według Jia Zhenga, tradera z Shanghai Investment Management, dane nt. PMI z Chin "nie są idealne" i stwarzają presję na ceny metali.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME wzrosła o 0,37 proc. do 5.993,00 USD/t. 

kkr/ asa/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.