REKLAMA

Miedź na LME zyskuje dzięki USA i Chinom

2023-06-01 08:49
publikacja
2023-06-01 08:49

Ceny miedzi na giełdzie metali LME w Londynie rosną w reakcji na informacje z Chin i USA. Metal w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany wyżej o 1,1 proc. - po 8177,50 USD za tonę - podają maklerzy.

Miedź na LME zyskuje dzięki USA i Chinom
Miedź na LME zyskuje dzięki USA i Chinom
fot. KGHM / / KGHM

Na Comex w Nowym Jorku miedź kosztuje 3,6850 USD za funt i zwyżkuje o 1,32 proc.

Na rynkach dominuje pozytywny sentyment po podaniu w Chinach, że indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w maju 50,9 pkt wobec 49,5 pkt na koniec poprzedniego miesiąca. To dane Caixin Media i Markit Economics. Analitycy spodziewali się wskaźnika na poziomie 49,5 pkt.

Poprawie nastrojów wśród inwestorów służy też fakt, że w USA Izba Reprezentantów zaakceptowała umowę w sprawie podwyższenia limitu zadłużenia.

Izba ta przegłosowała w środę projekt ustawy zawieszający limit zadłużenia do stycznia 2025 r. oraz ograniczający wydatki budżetowe w dwóch najbliższych budżetach.

"Ceny metali przemysłowych notują w reakcji na te informacje odbicie cen" - mówi Fan Rui, analityk Guoyuan Futures. Dodaje, że chociaż porozumienie w sprawie pułapu zadłużenia USA ograniczyło bezpośrednie zagrożenie dla rynków, to inwestorzy jednak zachowują ostrożne postawy przed spotkaniem Rezerwy Federalnej w tym miesiącu.

Na zakończenie poprzedniej sesji na LME miedź staniała o 34 USD do 8089,00 USD za tonę.

aj/ gor/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Rekrutujesz? Wypróbuj Pracuj.pl i wygraj iPhone 14 | Konkurs dla firm

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki