REKLAMA

Miedź na LME zniżkuje. Utrzymanie rajdów cen jest obarczone ryzykiem

2020-12-02 08:10
publikacja
2020-12-02 08:10
KGHM

Notowania miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z najwyższych poziomów od 7 lat. Wysokie ceny metalu wpłynęły na zwiększenie podaży złomu miedzi, a do tego wskaźniki techniczne sygnalizują ryzyka dla trwałości ostatnich rajdów cen. Na LME miedź w dostawach 3-miesięcznych tanieje o 0,8 proc. wobec 7694,50 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zyskuje jednak 0,44 proc. do 3,5005 USD za funt.

Miedź zyskała od marcowych "dołków" cen ponad 70 proc. Przyczyniła się do tego fala "byczych" czynników: słabszy dolar, optymizm związany z opracowywaniem szczepionek na Covid-19, globalne ruchy w kierunku niskoemisyjnych źródeł energii i ryzyka zakłóceń w dostawach miedzi od kluczowych producentów, w tym. m.in. z Chile.

Notowane w ostatnich dniach wysokie ceny miedzi wpłynęły tymczasem na zwiększenie podaży złomu tego metalu w Chinach. Do tego wskaźniki techniczne sygnalizują możliwość korekty na rynku miedzi.

"Oprócz korekty technicznej wysokie ceny miedzi wpłynęły na wzrost dostępności złomu miedzi w Chinach" - mówi Wei Lai, analityk Cofco Futures Co.

Na zakończenie poprzedniej sesji cena miedzi na LME wzrosła o 114 USD, czyli 1,5 proc. do 7694,50 USD za tonę, najwyższego poziomu od 7 lat. W trakcie wtorkowego handlu wzrosty cen metalu wynosiły nawet 2,2 proc. (PAP Biznes)

aj/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki