REKLAMA

Miedź na LME w górę: wkrótce więcej danych o pakiecie wsparcia dla gospodarki USA

2021-01-12 08:56
publikacja
2021-01-12 08:56
fot. Denis Bukhlaev / Shutterstock

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną - na rynkach oczekuje się dalszego potężnego bodźca fiskalnego dla amerykańskiej gospodarki. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych zyskuje 0,5 proc. do 7.864,00 USD za tonę - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zwyżkuje o 1,49 proc. do 3,6175 USD za funt.

Prezydent elekt Joe Biden ma przedstawić w tym tygodniu propozycję wsparcia fiskalnego dla gospodarki USA, o wartości bilionów dolarów.

Do tego bankierzy z Rezerwy Federalnej oceniają, że większe wsparcie fiskalne dla gospodarki i masowa dystrybucja szczepionek na Covid-19 mogą doprowadzić do silnego wzrostu gospodarczego w USA w II połowie roku.

Analitycy Goldman Sachs prognozują wzrost zużycia metali bazowych, bo rosną nakłady na projekty infrastrukturalne, odradza się popyt na towary przemysłowe w Chinach i widoczny jest ekspansywny trend w globalnej gospodarce.

"Spodziewamy się bezprecedensowego, zsynchronizowanego wzrostu popytu na metale na świecie w II kwartale, ponieważ szczytowy sezon działalności gospodarczej Chin zbiegnie się w czasie w trendami ożywienia w zachodnim łańcuchu dostaw przemysłowych" - piszą w nocie eksperci Goldman Sachs.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME staniała aż o 267 USD, czyli 3,3 proc., do 7.864,00 USD za tonę.

Metal zakończył za to ubiegły tydzień łączną zwyżką notowań o 4,7 proc. - najmocniejszą od lipca 2020 r.(PAP Biznes)

aj/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki