REKLAMA

Miedź na LME tanieje

2019-10-17 08:10
publikacja
2019-10-17 08:10
materiały dla mediów

Miedź i inne metale przemysłowe na LME tanieją po rozczarowujących danych o sprzedaży detalicznej w USA, co zniechęca inwestorów do kupowania metali bazowych. Miedź wyceniana jest na LME w transakcjach 3-miesięcznych niżej wobec zamknięcia handlu na poziomie 5.730,00 USD/t podczas poprzedniej sesji - podają maklerzy.

Na Comex w N.Jorku miedź zniżkuje o 0,19 proc. do 2,5845 USD za funt.

Na giełdzie metali w Szanghaju "czerwony metal" tanieje o 0,3 proc.

W środę podano, że sprzedaż detaliczna w USA we wrześniu spadła o 0,3 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca, gdy analitycy oczekiwali jej wzrostu o 0,3 proc. Z kolei sprzedaż z wykluczeniem aut spadła o 0,1 mdm przy prognozie wzrostu o 0,2 proc.

To pierwszy i nieoczekiwany spadek sprzedaży detalicznej w USA od lutego 2019. Dane sugerują, że wydatki amerykańskich konsumentów zaczynają maleć, a to nie pomoże słabnącej amerykańskiej i globalnej gospodarce.

"Spadek sprzedaży detalicznej w USA wzmógł na rynkach obawy o dalsze pogorszenie koniunktury gospodarczej na świecie, co odbija się negatywnie m.in. na notowaniach metali przemysłowych" - piszą w nocie analitycy China Futures Co.

Notowaniom surowców nie sprzyja też przedłużający się spór handlowy pomiędzy USA a Chinami, które rozmawiają, negocjują i ustalają i - jak na razie - nic poważnego z tego nie wynikło - wskazują analitycy.

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME zniżkowała o 43 USD do 5.730,00 USD za tonę. (PAP Biznes)

aj/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki