Miedź na LME rośnie - rynki mają nadzieję na luźniejszą politykę monetarną na świecie

2019-07-12 10:45
publikacja
2019-07-12 10:45

Ceny miedzi na giełdzie metali LME rosną. Rynki obstawiają, że Rezerwa Federalna USA może niedługo przystąpić do luzowania polityki monetarnej. Pojawiają się też głosy, że dane nt. handlu zagranicznego Chin także mogą zwiastować nowe pakiety stymulacji gospodarczej.

/ YAY Foto

Podczas poprzedniej sesji cena miedzi na LME wzrosła o 15 USD do 5 955 USD/t.

PKB Singapuru spadł w II kw. o 3,4 proc. kdk w ujęciu zanualizowanym. Analitycy spodziewali się wzrostu o 0,5 proc. PKB Singapuru często uważane jest za wskaźnik popytu na świecie, ponieważ gospodarka tego państwa-miasta jest mocno uzależniona od wymiany międzynarodowej.

Donald Trump oskarżył Chiny, że nie zwiększyły zakupów amerykańskich płodów rolnych, co prezydent Chin Xi Jinping miał obiecać USA podczas spotkania z Trumpem na szczycie G20.

"Chiny nas zawodzą tym, że nie kupują tylu produktów rolniczych od naszych świetnych farmerów, ile nam obiecali" - napisał Trump na Twitterze.

Eksport Chin wzrósł w czerwcu o 6,1 proc. rdr w juanach, po wzroście miesiąc wcześniej o 7,7 proc. - podała w komunikacie administracja celna.

Analitycy Bloomberga sądzą jednak, że niższe od oczekiwań dane nt. handlu międzynarodowego oznaczają, że w Chinach pojawia się przestrzeń, by wprowadzić nowe pakiety stymulacji gospodarczej.

Nadzieję wśród rynków na poprawę sytuacji w gospodarce podtrzymał prezes Fedu Jerome Powell, który w środę powiedział, że "wielu uczestników posiedzeń FOMC stwierdziło, że argumenty za prowadzeniem bardziej akomodacyjnej polityki pieniężnej uległy wzmocnieniu".

Rynki obstawiają prawdopodobieństwo obniżki stóp proc. o 50 pb na 17,5 proc. na posiedzeniu 30-31 lipca.

Zapasy miedzi na LME spadły o 1.800 ton do 288 200 ton. (PAP Biznes)

kkr/ gor/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki