Miedź na LME rośnie - rynki mają nadzieję na luźniejszą politykę monetarną na świecie

Ceny miedzi na giełdzie metali LME rosną. Rynki obstawiają, że Rezerwa Federalna USA może niedługo przystąpić do luzowania polityki monetarnej. Pojawiają się też głosy, że dane nt. handlu zagranicznego Chin także mogą zwiastować nowe pakiety stymulacji gospodarczej.

(YAY Foto)

Podczas poprzedniej sesji cena miedzi na LME wzrosła o 15 USD do 5 955 USD/t.

PKB Singapuru spadł w II kw. o 3,4 proc. kdk w ujęciu zanualizowanym. Analitycy spodziewali się wzrostu o 0,5 proc. PKB Singapuru często uważane jest za wskaźnik popytu na świecie, ponieważ gospodarka tego państwa-miasta jest mocno uzależniona od wymiany międzynarodowej.

Donald Trump oskarżył Chiny, że nie zwiększyły zakupów amerykańskich płodów rolnych, co prezydent Chin Xi Jinping miał obiecać USA podczas spotkania z Trumpem na szczycie G20.

"Chiny nas zawodzą tym, że nie kupują tylu produktów rolniczych od naszych świetnych farmerów, ile nam obiecali" - napisał Trump na Twitterze.

Eksport Chin wzrósł w czerwcu o 6,1 proc. rdr w juanach, po wzroście miesiąc wcześniej o 7,7 proc. - podała w komunikacie administracja celna.

Analitycy Bloomberga sądzą jednak, że niższe od oczekiwań dane nt. handlu międzynarodowego oznaczają, że w Chinach pojawia się przestrzeń, by wprowadzić nowe pakiety stymulacji gospodarczej.

Nadzieję wśród rynków na poprawę sytuacji w gospodarce podtrzymał prezes Fedu Jerome Powell, który w środę powiedział, że "wielu uczestników posiedzeń FOMC stwierdziło, że argumenty za prowadzeniem bardziej akomodacyjnej polityki pieniężnej uległy wzmocnieniu".

Rynki obstawiają prawdopodobieństwo obniżki stóp proc. o 50 pb na 17,5 proc. na posiedzeniu 30-31 lipca.

Zapasy miedzi na LME spadły o 1.800 ton do 288 200 ton. (PAP Biznes)

kkr/ gor/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne
MIEDŹ 1,81% 6 074,75
2019-07-19 20:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil