REKLAMA
TYLKO U NAS

Miedź na LME niewiele zyskuje

2023-06-08 09:28
publikacja
2023-06-08 09:28

Ceny miedzi na giełdzie metali LME w Londynie nieznacznie rosną. Inwestorzy oceniają perspektywy popytu na metale w Chinach.. Miedź w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniana blisko 8294,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - informują maklerzy.

Miedź na LME niewiele zyskuje
Miedź na LME niewiele zyskuje
fot. FabrikaSimf / / Shutterstock

Na Comex w Nowym Jorku miedź kosztuje 3,7610 USD za funt i zwyżkuje o 0,13 proc.

Analitycy wskazują, że jeśli patrzeć na ceny miedzi i na ich podstawie wystawić diagnozę dla chińskiej gospodarki, to wypadnie ona słabo.

Miedź na Comex w Nowym Jorku staniała o 14 proc. wobec maksimum, jakie osiągnęła w styczniu tego roku. Ma to związek ze słabnącym popytem w Chinach - u największego odbiory metali bazowych na świecie.

Eksperci dodają, ze przechylenie opcji na korzyść sprzedaży i wzrost pozycji krótkich kontraktów terminowych sugeruje rosnące ryzyko dalszych spadków cen miedzi.

Chiny, wydatki kapitałowe i stopy procentowe - to jedne z najważniejszych wzmianek. jakie pojawiają się w większości komentarzy analityków na temat rynku miedzi.

Na zakończenie poprzedniej sesji na LME miedź straciła 46 USD do 8294,00 USD za tonę. 

aj/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (1)

dodaj komentarz
sterl
Miedź jak miedź , ale srebra mamy drugie po Meksyku zasoby na świecie 70000 ton , tylko Meksyk ma większe ponad 90000 t.. Co z tego jak pajace nie potrafią tego wykorzystać?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki