REKLAMA
WAŻNE

Miedź na LME mocno zyskuje po świątecznej przerwie na rynkach

2021-04-06 08:50
publikacja
2021-04-06 08:50
fot. Denis Bukhlaev / Shutterstock

Na giełdzie metali LME w Londynie miedź mocno zyskuje w pierwszym dniu handlu w tym tygodniu - po dłuższej świątecznej przerwie. Metal w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany wyżej o 2,4 proc. wobec 8.790,00 USD za tonę, notowanych na zakończenie poprzedniej sesji - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź tanieje jednak o 1,20 proc. do 4,0885 USD za funt, po mocnym poniedziałkowym wzroście - o 3,7 proc. - najsilniejszym od 6 tygodni - który był reakcją na lepsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku pracy.

Teraz inwestorzy analizują doniesienia z Chile, czołowego producenta miedzi na świecie, że nowa runda wprowadzanych ograniczeń w walce z Covid-19 nie wpłynie na działalność kopalń rud miedzi i na eksport metalu.

Władze Chile, które dostarcza ponad 1/4 światowych dostaw miedzi, podały w ub. tygodniu, że zamykają w tym miesiącu granice tego kraju, aby walczyć z nową falą zachorowań na Covid-19.

Te działania nie wpłyną jednak na transport morski, ani na pracę kopalń miedzi - podało w komunikacie chilijskie Ministerstwo Energii i Górnictwa.

Na zakończenie poprzedniej sesji - w czwartek - miedź na LME zyskała 4 USD do 8.790,00 USD za tonę. Wielki Piątek był dniem wolnym. (PAP Biznes)

aj/ ana/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki